OO

 • ;


   
  Ogłoszenia duszpasterskie 13.10.2019

    1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Dorosłych - codziennie po wieczornej Mszy św. ( ok. godz.18.30), dzieci – w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. Kandydaci do Bierzmowania obowiązkowo uczestniczą w nabożeństwie różańcowym 2 razy w tygodniu.

   2. Z racji Dnia Papieskiego po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającej edukację uzdolnionej, a ubogiej młodzieży.

  3. W dniu 15 października obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Wspominamy w tym dniu wszystkie dzieci zmarłe w wyniku poronienia, choroby, wypadku, lub innych okoliczności. Z tej racji we wtorek odmówimy różaniec w intencji zmarłych dzieci oraz ich rodzin.

  4. We wtorek o godz. 10.00 w kościele gimnazjalnym zostanie odprawiona Msza św. w intencji osób niewidomych i niedowidzących.

  5. W środę o godz. 16.30 zapraszamy dzieci na spotkanie Oazy Dziecięcej.

  6. W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. Z racji parafialnych nabożeństw różańcowych Różaniec Matki Bożej Siedmiu Boleści odmówimy wyjątkowo o godz. 17.30.

   7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się poświęcenie różańców dzieci I Komunijnych.

  8. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na Misje św.

  9. Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum w Chojnicach w niedziele 13, 20 i 27 października rozprowadzać będzie znicze. Całkowity dochód ze sprzedaży zniczy zostanie przeznaczony na potrzeby domowego hospicjum.

  10. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć „ Pielgrzyma”, „ W Rodzinie” oraz czasopisma dla dzieci - „ Małego Pielgrzyma” i „ Świat Misyjny”

  11. Z kalendarza liturgicznego:

  Wtorek – Św. Teresy od Jezusa
  Środa – Św. Jadwigi Śląskiej
  Czwartek – Św. Ignacego Antiocheńskiego
  Piątek – Św. Łukasza. dzień modlitw za służbę zdrowia

  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Zofię Tyborską (l.92) z ul. Wiśniowej. Dobry Jezu…
   
  Ogłoszenia duszpasterskie 06.10.2019

  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Dorosłych - codziennie po wieczornej Mszy św. ( ok. godz.18.30), dzieci – w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. Kandydaci do Bierzmowania obowiązkowo uczestniczą w nabożeństwie różańcowym 2 razy w tygodniu.

  2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Papieski. W tym dniu tradycyjnie odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającej edukację uzdolnionej, a ubogiej młodzieży.

  3. W niedzielę 13 października w plebanii Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach od godziny 9.30 do 13.30 osoby zdrowe i pełnoletnie mogą oddać krew.

  4. W środę o godz. 16.30 zapraszamy dzieci na spotkanie Oazy Dziecięcej.

  5. Siostry Pasterki dniach od 8 do10 listopada oraz 22-24 listopada zapraszają do Jabłonowa na skupienie rekolekcyjne dla kobiet. Szczegóły znajdziemy na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej.

  6. Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum w Chojnicach w niedziele 13, 20 i 27 października rozprowadzać będzie znicze. Całkowity dochód ze sprzedaży zniczy zostanie przeznaczony na potrzeby domowego hospicjum.

  7. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer „ Pielgrzyma”, „ Misje Dzisiaj”, „ W Rodzinie” oraz czasopisma dla dzieci - „ Małego Pielgrzyma” i „ Świat Misyjny”

   8. Z kalendarza liturgicznego:

  Poniedziałek – NMP Różańcowej  
  Ogłoszenia duszpasterskie 29.09.2019

  1. Z dniem dzisiejszym Pan Krzysztof Piotrowski ze względu na sytuację zdrowotną, osobistą i rodzinną, kończy posługę organisty w naszej parafii. Za ponad 14 letnią, ofiarną i sumienną służbę Panu Bogu i Kościołowi składamy serdeczne „ Bóg Zapłać”. Życzymy Panu Organiście i Jego rodzinie zdrowia, Bożej opieki i wszelkiego dobra. Aktualnie nasza parafia poszukuje organisty.

  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.00 młodzież z kl. VII w sposób uroczysty złoży na ołtarzu deklaracje związane z rozpoczęciem przygotowania do Bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami młodzieży z kl. VII.

  3. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Dorosłych - codziennie po wieczornej Mszy św., dzieci – w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. W tym roku październik przeżywać będziemy jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny.

  4. W środę o godz. 16.30 zapraszamy dzieci na spotkanie Oazy Dziecięcej.

  5. W tym tygodniu przeżywać będziemy Dni Eucharystyczne. W I Czwartek wraz z Akcją Katolicką zapraszamy o godz. 18.00 na „ Godzinę Świętą” w ramach której odbędzie się Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym Kapłanie, modlitwy o powołania kapłańskie i różaniec w intencji Ojczyzny. „ Godzinę Świętą zakończymy śpiewem Apelu Jasnogórskiego.

  6. W I Piątek o godz. 16.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja zakończy się o godz. 18.00 nabożeństwem I Piątkowym i Mszą św. wotywną o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi w I Piątek od godz. 16.30 do 18.00. Kandydaci do Bierzmowania obowiązkowo uczestniczą w I Piątku od godz. 17.30.

  7. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz odwiedzi chorych w I Piątek, ks. Marek – w I Sobotę.

  8. W I Sobotę wraz z Żywym Różańcem zapraszamy o godz. 8.00 na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP i modlitwę różańcową. W I Sobotę odbędzie się „ Męski Różaniec” na ulicach naszego miasta. Wspólna modlitwa mężczyzn rozpocznie się o godz. 8.30 Mszą św. w kościele Matki Boskiej Fatimskiej.

  9. Tydzień temu na kolektę inwestycyjną naszej parafii zebraliśmy 5027 zł. Serdeczne „ Bóg Zapłać” za złożone ofiary.

  10. Siostry Pasterki dniach od 4 do 6 października zapraszają dziewczęta na rekolekcje do Jabłonowa. Szczegóły znajdziemy na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej.

  11. Parafia MBKP w Chojnicach zaprasza do udziału w Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania dla wszystkich, którzy chcą odnowić swoją relację z Panem Bogiem, pogłębić wiarę i swoją obecność we wspólnocie Kościoła, będą odbywały się w poniedziałki począwszy od 30 września po Mszy świętej o godz. 18.30. Zainteresowani proszeni są o zapisanie się w biurze parafialnym parafii MBKP od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 i 17.00-18.00.

  12. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer czasopisma„ W Rodzinie”.

  13. Z kalendarza liturgicznego:
  Poniedziałek – Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  Wtorek – Św. Teresy od dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  Środa – Św. Aniołów Stróżów
  I Piątek – Św. Franciszka z Asyżu
  I Sobota – Św. Faustyny Kowalskiej
   
  Ogłoszenia duszpasterskie 22.09.2019

    1. Dzisiaj o godz. 13.15 odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców dzieci z kl. III dotyczące I Komunii św. w 2020 r.

  2. W poniedziałek o godz. 17.30 Parafia Matki Boskiej Fatimskiej obchodzić będzie uroczystość odpustową ku czci św. Ojca Pio.

  3. W środę o godz. 16.30 zapraszamy dzieci na spotkanie Oazy Dziecięcej.

  4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00 młodzież z kl. VII w sposób uroczysty złoży na ołtarzu deklaracje związane z rozpoczęciem przygotowania do Bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami młodzieży kl. VII.

  5. Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza w czwartek o godz. 16.00 do naszej salki parafialnej na spotkanie , którego tematem będzie „Wrzesień 1939 roku na Ziemi Chojnickiej”.

  6. Siostry Pasterki dniach od 4 do 6 października zapraszają dziewczęta na rekolekcje do Jabłonowa. Szczegóły znajdziemy na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej.

  7. Parafia MBKP w Chojnicach zaprasza do udziału w Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania dla wszystkich, którzy chcą odnowić swoją relację z Panem Bogiem, pogłębić wiarę i swoją obecność we wspólnocie Kościoła, będą odbywały się w poniedziałki począwszy od 30 września po Mszy świętej o godz. 18.30. Zainteresowani proszeni są o zapisanie się w biurze parafialnym parafii MBKP od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 i 17.00-18.00.

  8. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chojnicach ogłasza nabór kandydatów gotowych stworzyć rodzinę zastępczą dla dzieci. Zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu dla kandydatów na niezawodowe rodziny zastępcze. Najbliższe szkolenie rozpocznie się w październiku. Na terenie powiatu chojnickiego funkcjonuje 119 rodzin zastępczych oraz 7 rodzinnych domów dziecka, w których wychowuje się 226 dzieci.

  9. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”

  10. Z kalendarza liturgicznego:
  Poniedziałek – Św. Ojca Pio z Pietrelciny
  Sobota – św. Wacława, męczennika

  11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy j Śp. Pawła Ochibowskiego z ul. Brzoskwiniowej i śp. Zdzisława Pubanc z ul. Malinowej. Dobry Jezu…

   

    Ogłoszenia duszpasterskie 15.09.2019


   1. Rozpoczynamy dziś w naszej Ojczyźnie IX Tydzień Wychowania. Mottem tegorocznego Tygodnia Wychowania są słowa skierowane do Jezusa przez Jego przyszłych uczniów: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” (J 1, 38).

  2. Kandydatów do Bierzmowania z klasy VII i VIII zapraszamy w środę, czwartek i piątek o godz. 18.00 na Triduum Św. Stanisława Kostki.

  3. W środę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. Z racji Triduum dla Bierzmowanych różaniec Siedmiu Boleści Matki Bożej odmówimy wyjątkowo przed Mszą św. o godz. 17.30.

  4. We czwartek o godz. 19.00 odbędzie się w plebanii spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej.

  5. W przyszłą niedzielę ( 22 września) o godz. 13.15 odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców dzieci z kl. III, które mają w 2020 r. przystąpić do I Komunii św.

   6. We wtorek (17 września) o godz. 13.30 na parkingu przy kościele odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego ( sprzęt TRV i AGD np. pralki, telewizory, komputery itp.) Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz akcję „ Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.

  7. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”

  8. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii.

  9. Z kalendarza liturgicznego:
  Poniedziałek – Św. Korneliusza papieża, i Cypriana, biskupa, męczenników
  Wtorek – Dzień pamięci i modlitwy za Polaków prześladowanych, zesłanych i pomordowanych na                   Wschodzie w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę (1939)
  Środa – Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
  Piątek – Św. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników                  z Korei
  Sobota – św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
   
   
  Ogłoszenia duszpasterskie 08.09.2019

   1. Kandydatów do Bierzmowania z klasy VIII zapraszamy dzisiaj o godz. 9.45 na spotkanie rozpoczynające drugi rok formacji.

  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.30 zostaną pobłogosławione przybory szkolne dzieci.

  3. W środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie Oazy Dziecięcej, na które serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci. Oaza Dziecięca pragnie min. przygotować jasełka.

   4. Rycerze Kolumba w Chojnicach zapraszają dnia 13 września na pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Maryjnego w Piasecznie. Trasa w obie strony wynosi 200 km. Wyjazd o godz. 6.00, powrót w godzinach wieczornych. Zapisy u Pana Piotra Czapiewskiego tel.530 488 163.

  5. Akcja Katolicka i Rycerze Kolumba przy parafii Matki Bożej Królowej Polski zapraszają do udziału w wydarzeniu „Polska pod krzyżem”, które odbędzie się 14 września w Kruszynie pod Włocławkiem. Koszt 60 zł. Wyjazd o godz. 6.30, powrót około godz. 22.00. Zapisy na wyjazd są prowadzone w biurze parafialnym parafii MBKP w Chojnicach.

  6. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w naszej Ojczyźnie IX Tydzień Wychowania

  7. Dnia 15 września w kościele w Lichnowach odbędzie się koncert zespołu „ Mocni w Duchu”.

  8. Kandydatów do Bierzmowania z klasy VII i VIII zapraszamy w dniach 18, 19 i 20 września o godz. 18.00 na Triduum Św. Stanisława Kostki.

  9. W niedzielę 22 września o godz. 13.15 odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców dzieci z kl. III, które mają w 2020 r. przystąpić do I Komunii św.

  10. Dnia 17 września o godz. 13.30 na parkingu przy kościele odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego ( sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery itp.) Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz akcję „ Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.

  11. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”.

  12. Z kalendarza liturgicznego:
   Piątek – Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  Sobota – Podwyższenie Krzyża Świętego

  13. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek od godz. 18.30 do 19.00.

  14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Honoratę Szachowicz (l.93) z ul. Lelewela i Śp. Ewę Możuch (l. 63) z ul. Wiśniowej. Dobry Jezu….
   Ogłoszenia duszpasterskie 01.09.2019

  1. W poniedziałek o godz. 17.00 odbędą się w Dolinie Śmierci uroczystości ku czci pomordowanych oraz z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Mszy św. przewodniczyć będzie delegat biskupa pelplińskiego ks. Prałat Marian Szczepiński. Po Mszy św. nastąpi złożenie kwiatów i wieńców pod pomnikiem.

  2. W tym tygodniu przeżywać będziemy Dni Eucharystyczne. W I Czwartek wraz z Akcją Katolicką zapraszamy o godz. 18.00 na „ Godzinę Świętą” w ramach której odbędzie się Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym Kapłanie, modlitwy o powołania kapłańskie i różaniec w intencji Ojczyzny. „ Godzinę Świętą „ zakończymy śpiewem Apelu Jasnogórskiego.

  3. W I Piątek o godz. 16.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja zakończy się o godz. 18.00 nabożeństwem I Piątkowym i Mszą św. wotywną o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi w I Piątek od godz. 16.30 do 18.00. Kandydaci do Bierzmowania obowiązkowo uczestniczą w I Piątku od godz. 17.30.

  4. W tym tygodniu odwiedzimy chorych. Ks. Proboszcz odwiedzi chorych w I Piątek od godz. 9.00, ks. Marek odwiedzi chorych wyjątkowo w I Piątek od godz. 15.00.

  5. W i Sobotę wraz z Żywym Różańcem zapraszamy o godz. 8.00 na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP i modlitwę różańcową. W I Sobotę odbędzie się „ Męski Różaniec” na ulicach naszego miasta. Wspólna modlitwa mężczyzn rozpocznie się w naszym kościele Mszą św. o godz. 8.00, a zakończy się ok. godz. 10.30 na starym rynku.

  6. Za tydzień, w niedzielę 8 września, o godz. 9.45 odbędzie się w kościele spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klasy VIII.

  7. Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach zaprasza do wzięcia udziału w Lednicy Seniora. Wyjazd w sobotę 7 września o godz. 7.00; powrót w godzinach wieczornych. Koszt 50 zł. Uczestnicy są proszeni o zabranie prowiantu, odzieży przeciwdeszczowej i składanych krzeseł. Akcja Katolicka i Rycerze Kolumba przy parafii Matki Bożej Królowej Polski zapraszają do udziału w wydarzeniu „Polska pod krzyżem”, które odbędzie się 14 września w Kruszynie pod Włocławkiem. Koszt 60 zł. Wyjazd o godz. 6.30, powrót około godz. 22.00. Zapisy na oba wyjazdy są prowadzone w biurze parafialnym parafii MBKP w Chojnicach.

  8. Rycerze Kolumba w Chojnicach zapraszają dnia 13 września na pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Maryjnego w Piasecznie. Trasa w obie strony wynosi 200 km. Wyjazd o godz. 6.00, powrót w godzinach wieczornych. Zapisy u Pana Piotra Czapiewskiego tel. 530 488 163 9. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w pelplińskim seminarium. Kandydaci proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 13 września 2019 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej pelplińskiego seminarium.

  10. Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej informuje, że z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, w sobotę dnia 7 września 2019 roku o godz. 10.00 odbędzie się konferencja dla katechetów diecezji pelplińskiej. Ze względu na trwające prace remontowe w bazylice katedralnej, konferencja odbędzie w kościele NMP Matki Kościoła w Tczewie, ul. Rokicka 1.

  11. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

  12. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30 zostaną pobłogosławione przybory szkolne dzieci.

  13. W przyszłym tygodniu, dniach od 9 do 14 września, biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek od godz. 18.30 do 19.00.
   
  Ogłoszenia duszpasterskie 25.08.2019

      1. W poniedziałek – 26 sierpnia – obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. odbędą się o godz. 8.00 i 18.00. W czasie liturgii odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu. W tym dniu o godz. 17.00 Parafia w Charzykowach obchodzić będzie Uroczystość odpustową.

  2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 20:00 do Kościoła Gimnazjalnego na Letnie Koncerty Organowe

  3. W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się w Bazylice suma odpustowa ku czci Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

  4. W niedzielę 1 września przy pomniku ułanów pod Krojantami odbędą się uroczystości 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej i szarży 18 Pułku Ułanów Pomorskich. W programie przewidziano min. o godz. 12.00 polową Mszę św., a o godz. 13.30 część plenerową na polu szarży.

  5. W poniedziałek 2 września o godz. 17.00 odbędą się w Dolinie Śmierci uroczystości ku czci pomordowanych oraz z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Mszy św. przewodniczyć będzie delegat biskupa pelplińskiego ks. Prałat Marian Szczepiński. Po Mszy św. nastąpi złożenie kwiatów i wieńców pod pomnikiem.

  6. Tydzień temu na kolektę inwestycyjna naszej parafii zebraliśmy 4628 zł i 20 euro. „ Bóg Zapłać” za złożone ofiary.

  7. W niedzielę 8 września o godz. 9.45 odbędzie się w kościele spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klasy VIII. Do tego dnia należy zaliczyć pierwszy rok formacji.

  8. Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach zaprasza do wzięcia udziału w Lednicy Seniora. Wyjazd w sobotę 7 września o godz. 7.00 z parkingu przy piekarni p. Brunków. Powrót w godzinach wieczornych. Koszt 50 zł. Uczestnicy są proszeni o zabranie prowiantu, odzieży przeciwdeszczowej i składanych krzeseł. Akcja Katolicka i Rycerze Kolumba przy parafii Matki Bożej Królowej Polski zapraszają do udziału w wydarzeniu „Polska pod krzyżem”, które odbędzie się 14 września w Kruszynie pod Włocławkiem. Koszt 60 zł. Wyjazd o godz. 6.30 z parkingu przy piekarni p. Brunków. Powrót około godz. 22.00. Zapisy na oba wyjazdy są prowadzone w biurze parafialnym parafii MBKP w Chojnicach.

  9. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 13 września 2019 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej pelplińskiego seminarium.

  10. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oferuje kolejną edycję studiów podyplomowych w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno dla nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do uczenia religii, jak i osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej. Studia podyplomowe realizowane będą w Toruniu i w Pelplinie.

  11. Z kalendarza liturgicznego:
  Poniedziałek – NMP Częstochowskiej
  Wtorek – Św. Moniki
  Środa – Św. Augustyna, biskupa Czwartek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

  12. W środę odbył się pogrzeb Śp. Jana Chrzanowskiego ( l. 85) z ul. Wiśniowej. Wieczny odpoczynek….
   
  Ogłoszenia duszpasterskie 18.08.2019

    1. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Krajny w Byszewie k/Koronowa zaprasza w dniach od 1 do 8 września na uroczystości odpustowe Narodzenia NMP. Sanktuarium Królowej Pomorza i Matki jedności w Piasecznie zaprasza na uroczystości odpustowe w dniach od 7 do 15 września. Szczegóły znajdziemy na okolicznościowych plakatach.

  2. Zapraszamy na „VI Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2019” do Kościoła Gimnazjalnego. Czwarty już finałowy koncert odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia o godz. 20:00 w wykonaniu: prof. Bogdan Narloch organy (Koszalin) i prof. Roman Gryń trąbka (Poznań).

  3. W niedzielę 1 września przy pomniku ułanów pod Krojantami odbędą się uroczystości 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej i szarży 18 Pułku Ułanów Pomorskich. W programie przewidziano min. o godz. 12.00 polową Mszę św., a o godz. 13.30 część plenerową na polu szarży.

   4. W poniedziałek 2 września o godz. 17.00 odbędą się w Dolinie Śmierci uroczystości ku czci pomordowanych oraz z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

  5. Z kalendarza liturgicznego:

  Wtorek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  Środa – św. Piusa X, papieża
  Czwartek – NMP Królowej
  Sobota – św. Bartłomieja, Apostoła 6.

  W piątek odbył się pogrzeb Śp. Bartosza Lackowskiego ( l. 38) z ul. Wiśniowej. Wieczny odpoczynek….
   
  Ogłoszenia duszpasterskie 11.08.2019

  1. W łączności z Jasną Górą i pielgrzymami z Chojnic zapraszamy dzisiaj, jutro i we wtorek o
  godz. 21 do Bazyliki na Apel Jasnogórski.


  2. W czwartek- 15 sierpnia- obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu odbędą się według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. zostaną pobłogosławione kłosy zbóż, ziół i kwiatów.

  3. W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. odmówimy różaniec Siedmiu Boleści Matki Bożej.

   4. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć „ Pielgrzyma”

  5. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii.

  6. Z kalendarza liturgicznego:
  Środa – Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  Czwartek – Wniebowzięcie NMP
  Sobota – Św. Jacka, prezbitera

       
  Ogłoszenia duszpasterskie 04.08.2019
   1. W łączności z Jasną Górą i pielgrzymami z Chojnic zapraszamy o godz. 21.00 do Bazyliki na Apel Jasnogórski (do 13 sierpnia).

  2. Zapraszamy na „VI Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2019” do Kościoła Gimnazjalnego. Trzeci koncert odbędzie się dzisiaj o godz. 20:00 w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej z Bydgoszczy w składzie: Irena Filuś i Natalia Tyrańska – skrzypce barokowe, Weronika Kulpa – wiolonczela barokowa, Marek Przywarty – organy, klawesyn.

   3. W sobotę 10 sierpnia o godz. 8.30 w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach zostanie odprawiona Msza św. w intencji Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce parafialnej.

  4. Do spowiedzi zapraszamy w naszej parafii 20 minut przed Mszą św.

  5. W piątek i w sobotę o godz. 8.00 są jeszcze wolne intencje mszalne.

  6. Z kalendarza liturgicznego:
  Wtorek – Przemienienie Pańskie
  Czwartek – Św. Dominika Piątek – Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  Sobota – Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, głównego patrona Diecezji Pelplińskiej

   
  Ogłoszenia duszpasterskie 28.07.2019

  1. W środę rozpocznie się Piesza Pielgrzymka Grupy Chojnickiej na Jasną Górę. Uroczystej Mszy św.. sprawowanej w Bazylice o godz. 7.00 przewodniczyć będzie Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. W czasie trwania pielgrzymki (31 lipiec - 13 sierpnia) zapraszamy o godz. 21.00 do Bazyliki na Apel Jasnogórski.

  2. W środę będziemy gościć w Chojnicach Grupę Kaszubską Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Rodziny i osoby, które chciałyby ugościć pielgrzymów w swoich domach i ofiarować im nocleg, prosimy o zgłoszenie tego faktu w biurze parafialnym Bazyliki. Przy zapisach prosimy, aby podać ilu pątników pragniemy przyjąć w swoim domu. Spodziewamy się w Chojnicach około 300 pielgrzymów.

  3. W tym tygodniu przeżywać będziemy Dni Eucharystyczne. W I Czwartek wraz z Akcją Katolicką zapraszamy o godz. 18.00 na „ Godzinę Świętą” w ramach której odbędzie się Msza św. wotywna o Chrystusie Wiecznym Kapłanie, modlitwa o powołania kapłańskie i różaniec w intencji Ojczyzny. W tym dniu będziemy się także modlić za poległych w Powstaniu Warszawskim. „ Godzinę Świętą” zakończymy śpiewem Apelu Jasnogórskiego.

  4. W I Piątek o godz. 16.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adorację zakończymy o godz. 18.00 Nabożeństwem I Piątkowym i Mszą św. wotywną o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi w I Piątek od godz. 16.30 do 18.00; w pozostałe dni tygodnia 20 minut przed Mszą św.

  5. W I Sobotę wraz z Żywym Różańcem zapraszamy o godz. 8.00 na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP i modlitwę różańcową.

  6. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz odwiedzi chorych w I Piątek, ks. Marek - w I Sobotę.

  7. W I Sobotę odbędzie „ Męski Różaniec” na ulicach naszego miasta. Wspólna modlitwa mężczyzn rozpocznie się o godz. 8.00 Mszą św. i nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP w kościele Chrystusa Miłosiernego, a zakończy się ok. godz. 10.00 na Starym Rynku.

   8. W dniach od 7 do13 sierpnia zapraszamy do udziału w diecezjalnej pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę Na trasie pielgrzymki: Sanktuarium Maryjne w Górce Klasztornej i w Licheniu oraz Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Grupie z Chojnic towarzyszyć będą ks. Damian Szulman wikariusz Bazyliki i ks. Krzysztof Wilkowski, wikariusz Parafii Matki Bożej Królowej Polski. Ilość miejsc jest ograniczona. Informacji udziela i zapisy przyjmuje Pan Piotr Czapiewski (tel. 530 488 163).

  9. Zapraszamy na „VI Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2019” do Kościoła Gimnazjalnego. Trzeci koncert odbędzie się w niedzielę 4 sierpnia o godz. 20:00 w wykonaniu zespołu muzyki dawnej Ensemble Inegalite z Bydgoszczy . Pozostałe terminy koncertów są umieszczone na plakacie.

  10. Tydzień temu na kolektę inwestycyjną naszej parafii zebraliśmy 4257 zł. „ Bóg zapłać” za złożone ofiary. Aktualnie gromadzimy środki na wykonanie mosiężnej balustrady na chórze i zakup dwóch zamykanych konfesjonałów.

  11. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć „ Pielgrzyma” oraz „ Małego Pielgrzyma”, czyli Pielgrzyma dla dzieci.

  12. Z kalendarza liturgicznego:
  Poniedziałek – Św. Marty
  Środa – Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
   Czwartek – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
  Intencje mszalne 21.07.2019

   1. Dnia 8 czerwca 2013 r. Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna dokonał poświęcenia naszego kościoła. Poprzez ten akt liturgiczny oddaliśmy na wyłączną służbę Bogu tę świątynię zbudowaną dzięki mądrości i ofierze tak wielu ludzi. Wielu z nas modlitwą, ofiarną pracą czy darem materialnym włożyło swoją niezastąpioną cząstkę w budowę tego kościoła. Chcemy zachować we wdzięcznej pamięci trud budowy tej świątyni i dlatego posadziliśmy w otoczeniu kościoła (w pobliżu prezbiterium) 6 letni dąb upamiętniający budowę i poświęcenie naszej świątyni w 2013 r. Dębowi nadaliśmy imię „ Henryk”, na cześć Ks. Prałata Henryka Cyrzana. Ks. Prałat był bowiem inicjatorem powstania naszego kościoła i przewodził tym wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania. Było ich tak wielu, że nie w sposób wymienić każdego z imienia i nazwiska. Obejmujemy ich wszystkich naszą modlitwą i wdzięczną pamięcią. W poniedziałek, po Mszy św. sprawowanej w intencji ks. Prałata z okazji przypadających w tym dniu imienin, odbyło się uroczyste poświęcenie i odsłonięcie pamiątkowej tablicy. Poprzez ten zewnętrzny znak chcemy przede wszystkim wielbić samego Boga, sprawcę naszych szlachetnych myśli i czynów. Serdecznie dziękujemy Panu Witoldowi Winkowskiemu za podarowany i 6 letni dąb i za jego posadzenie oraz panu Rafałowi Moga za wykonanie i ufundowanie pamiątkowej tablicy.

  2. W dniach od 21 do 28 lipca obchodzimy w Kościele w Polsce XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W czwartek, we wspomnienie św. Krzysztofa, zapraszamy o godz. 17.00 na Mszę św. sprawowaną w intencji wszystkich kierowców i podróżujących. Podczas tej Mszy św. kolekta przeznaczona będzie na środki transportu dla polskich misjonarzy. Po Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i samochodów.

  3. W dniach od 31 lipca do 13 sierpnia zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Spotkania informacyjno – organizacyjne odbywają się w każdą niedzielę lipca o godz. 14.50 w salce przy Bazylice.

   4. Zapraszamy do udziału w diecezjalnej pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę w dniach 7–13 sierpnia. Na trasie pielgrzymki: Sanktuarium Maryjne w Górce Klasztornej i w Licheniu oraz Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Grupie z Chojnic towarzyszyć będą ks. Damian Szulman wikariusz Bazyliki i ks. Krzysztof Wilkowski, wikariusz Parafii Matki Bożej Królowej Polski. Ilość miejsc jest ograniczona. Informacji udziela i zapisy przyjmuje Pan Piotr Czapiewski (tel. 530 488 163).

  5. Dnia 31 lipca (środa) będziemy gościć w Chojnicach Grupę Kaszubską Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Rodziny i osoby, które chciałyby ugościć pielgrzymów w swoich domach i ofiarować im nocleg, prosimy o zgłoszenie tego faktu w biurze parafialnym Bazyliki. Przy zapisach prosimy podać ilu pątników pragniemy przyjąć w swoim domu. Spodziewamy się w Chojnicach około 300 pielgrzymów.

  6. Zapraszamy na „VI Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2019” do Kościoła Gimnazjalnego. Drugi koncert odbędzie się w dzisiaj o godz. 20:00 w wykonaniu Tomasza Drążkowskiego z Kartuz (organy). Pozostałe terminy koncertów są umieszczone na plakacie.

  7. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć „ Pielgrzyma”, „ W Rodzinie” oraz czasopisma o tematyce misyjnej.

  8. Z kalendarza liturgicznego:
   Poniedziałek – Św. Marii Magdaleny
  Wtorek – Św. Brygidy, zakonnicy
  Środa – Św. Kingi, dziewicy. Dzień modlitw za samorządowców
  Czwartek – Św. Jakuba Starszego, apostoła i św. Krzysztofa , męczennika. Dzień modlitw za kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów.
  Piątek – Św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Dzień modlitw za rodziców, dziadków, emerytów i najstarszych parafian
   
  Ogłoszenia duszpasterskie 14.07.2019

   1. Dzisiaj o godz. 14.00 w Charzykowach Ks. Prałat Zenon Skierka obchodzić będzie jubileusz 60-lecia kapłaństwa. Uroczystości przewodniczyć będzie Ks. Biskup Diecezji Włocławskiej Wiesław Mering.

  2. W poniedziałek o godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w dniu imienin o Boże Błogosławieństwo Ks. Prałata Henryka Cyrzana.

  3. We wtorek 16 lipca zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce na uroczystość odpustową do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Zamartem. Pielgrzymka rozpocznie się przed małym kościołem Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach o godz. 7.30. Z racji bezpieczeństwa pielgrzymka zmienia dotychczasową trasę i odtąd przechodzić będzie przez Angowice, Nowy Dwór, Ogorzeliny i Jerzmionki. Punktem kulminacyjnym pielgrzymki będzie odpustowa Msza św. o godz. 12.00 w Zamartem. Istnieje możliwość powrotu do Chojnic specjalnym autokarem.

  4. W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. odmówimy różaniec Siedmiu Boleści Matki Bożej.

  5. W dniach od 31 lipca do 13 sierpnia zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Spotkania informacyjno – organizacyjne odbywają się w każdą niedzielę lipca o godz. 14.50 w salce przy Bazylice.

  6. Dnia 31 lipca (środa) będziemy gościć w Chojnicach Grupę Kaszubską Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Rodziny i osoby, które chciałyby ugościć pielgrzymów w swoich domach i ofiarować im nocleg, prosimy o zgłoszenie tego faktu w biurze parafialnym Bazyliki. Przy zapisach prosimy podać ilu pątników pragniemy przyjąć w swoim domu. Spodziewamy się w Chojnicach około 300 pielgrzymów.

  7. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2019 roku na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego.

  8. Zapraszamy na „VI Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2019” do Kościoła Gimnazjalnego. Drugi koncert odbędzie się w niedzielę 21 lipca o godz. 20:00 w wykonaniu Tomasza Drążkowskiego z Kartuz - organy. Pozostałe terminy koncertów są umieszczone na plakacie.

  9. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć „ Pielgrzyma”, „ W Rodzinie” oraz czasopisma o tematyce misyjnej. 10. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii.

  11. Z kalendarza liturgicznego:
  Poniedziałek – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła Wtorek – NMP z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej
  Wtorek – NMP z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej

   
  Ogłoszenia duszpasterskie 07.07.2019

   1. W niedzielę 14 lipca o godz. 14.00 w Charzykowach Ks. Prałat Zenon Skierka obchodzić będzie jubileusz 60-lecia kapłaństwa. Uroczystości przewodniczyć będzie Ks. Biskup Diecezji Włocławskiej Wiesław Mering.

  2. W sobotę o godz. 8.30 w kościele Matki Bożej Królowej Polski zostanie odprawiona Msza św. w intencji Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce parafialnej.

   3. W dniach od 31 lipca do 13 sierpnia zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Spotkania informacyjno – organizacyjne odbywają się będą w każdą niedzielę lipca o godz. 14.50 w salce przy Bazylice.

  4. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2019 roku na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego.

  5. Parafia w Nieżychowicach organizuje w dniach od 29 lipca do 1 sierpnia pielgrzymkę autokarową na Litwę. W programie Kowno, Wilno i Troki, a w drodze powrotnej Gietrzwałd. Koszt pielgrzymki wynosi 670 zł. Więcej informacji znajdziemy w naszej gablocie parafialnej. Zapisy - ks. Ryszard Ptak tel. 513 059 521.

  6. Ojcowie Karmelici z Zamartego zapraszają dnia 16 lipca o godz. 12.00 na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.

   7 . Zapraszamy na „VI Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2019” do Kościoła Gimnazjalnego. Pierwszy koncert odbędzie się dzisiaj o godz. 20:00 w wykonaniu wykładowców Akademii Muzycznej w Gdańsku ( prof. Bogusław Grabowski - organy i dr Maciej Sikała – saksofon). Pozostałe terminy koncertów znajdziemy na okolicznościowym plakacie.

   8. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć „ Pielgrzyma”, „ Małego Pielgrzyma” oraz czasopisma o tematyce misyjnej.

  9. Z kalendarza liturgicznego:
   Poniedziałek – Św. Jana z Dukli
  Czwartek – Św. Benedykta , opata z Monte Casino. Dzień pamięci i
  modlitwy za ofiary Wołynia (1943)

  Piątek – Św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika Sobota – Świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników

   
  Ogłoszenia duszpasterskie 07.07.2019

   1. W niedzielę 14 lipca o godz. 14.00 w Charzykowach Ks. Prałat Zenon Skierka obchodzić będzie jubileusz 60-lecia kapłaństwa. Uroczystości przewodniczyć będzie Ks. Biskup Diecezji Włocławskiej Wiesław Mering.

  2. W sobotę o godz. 8.30 w kościele Matki Bożej Królowej Polski zostanie odprawiona Msza św. w intencji Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce parafialnej.

   3. W dniach od 31 lipca do 13 sierpnia zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Spotkania informacyjno – organizacyjne odbywają się będą w każdą niedzielę lipca o godz. 14.50 w salce przy Bazylice.

  4. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2019 roku na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego.

  5. Parafia w Nieżychowicach organizuje w dniach od 29 lipca do 1 sierpnia pielgrzymkę autokarową na Litwę. W programie Kowno, Wilno i Troki, a w drodze powrotnej Gietrzwałd. Koszt pielgrzymki wynosi 670 zł. Więcej informacji znajdziemy w naszej gablocie parafialnej. Zapisy - ks. Ryszard Ptak tel. 513 059 521.

  6. Ojcowie Karmelici z Zamartego zapraszają dnia 16 lipca o godz. 12.00 na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.

   7 . Zapraszamy na „VI Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2019” do Kościoła Gimnazjalnego. Pierwszy koncert odbędzie się dzisiaj o godz. 20:00 w wykonaniu wykładowców Akademii Muzycznej w Gdańsku ( prof. Bogusław Grabowski - organy i dr Maciej Sikała – saksofon). Pozostałe terminy koncertów znajdziemy na okolicznościowym plakacie.

   8. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć „ Pielgrzyma”, „ Małego Pielgrzyma” oraz czasopisma o tematyce misyjnej.

  9. Z kalendarza liturgicznego:
   Poniedziałek – Św. Jana z Dukli
  Czwartek – Św. Benedykta , opata z Monte Casino. Dzień pamięci i
  modlitwy za ofiary Wołynia (1943)

  Piątek – Św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika Sobota – Świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników

   Ogłoszenia duszpasterskie 30.06.2019

  1. W tym tygodniu przeżywać będziemy Dni Eucharystyczne. W I Czwartek wraz z Akcją Katolicką zapraszamy o godz. 18.00 na „ Godzinę Święta”, w ramach której odbędzie się Msza św. wotywna o Chrystusie Wiecznym Kapłanie, modlitwy o powołania kapłańskie i różaniec w intencji Ojczyzny. „ Godzinę Świętą” zakończymy śpiewem Apelu Jasnogórskiego.

  2. W I Piątek zapraszamy o godz. 16.30 na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja zakończy się o godz. 18.00 nabożeństwem I Piątkowym i Mszą św. wotywną o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi w I Piątek od godz. 16.30 do 18.00. W pozostałe dni tygodnia - 20 minut przed Mszą św.

  3. W I Piątek i w I Sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

  4. W I Sobotę wraz z Żywym Różańcem zapraszamy o godz. 8.00 na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP i modlitwę różańcową.

   5. Tydzień temu na kolektę inwestycyjną naszej parafii zebraliśmy 4634 zł. „ Bóg Zapłać” za złożone ofiary.

  6. W sobotę 6 lipca o godz. 8.30 w kościele Matki Bożej Królowej Polski odbędzie się Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Po zakończeniu nabożeństwa rozpocznie się „Męski Różaniec” na ulicach naszego miasta.

  7. W sobotę odbędzie się w Chojnicach XXI Światowy Zjazd Kaszubów. W tej intencji o godz. 11.15 zostanie odprawiona w Bazylice Msza św.

  8. W dniach od 31 lipca do 13 sierpnia zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Spotkania informacyjno – organizacyjne odbywać się będą w każdą niedzielę lipca o godz. 14.50 w salce przy Bazylice.

  9. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2019 roku na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego.

  10. Parafia w Nieżychowicach organizuje w dniach od 29 lipca do 1 sierpnia pielgrzymkę autokarową na Litwę. W programie Kowno, Wilno i Troki, a w drodze powrotnej Gietrzwałd. Koszt pielgrzymki wynosi 670 zł. Więcej informacji znajdziemy w naszej gablocie parafialnej. Zapisy - ks. Ryszard Ptak tel. 513 059 521.

  11. Ojcowie Karmelici z Zamartego zapraszają dnia 16 lipca o godz. 12.00 na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.

  12. Zapraszamy na „VI Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2019” do Kościoła Gimnazjalnego. Pierwszy koncert odbędzie się w niedzielę 7 lipca o godz. 20:00 w wykonaniu wykładowców Akademii Muzycznej w Gdańsku ( prof. Bogusław Grabowski - organy i dr Maciej Sikała – saksofon).

  13. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer „ Pielgrzyma”, „ Małego Pielgrzyma”, „ W Rodzinie” oraz czasopisma o tematyce misyjnej.

  14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Marka Rafińskiego z ul. Jabłoniowej i Śp. Ksawerię Jażdziewską z ul. Leśnej. Wieczny odpoczynek  

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23.06.2019

   
  1. Do czwartku włącznie trwa Oktawa Bożego Ciała. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św., po której odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. W czwartek, w ostatni dzień oktawy, odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wianków.

  2. W piątek z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  3. W sobotę obchodzić będziemy uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu odbędą się o godz. 8.00 i 18.00. Kolekta przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską.

  4. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2019 roku na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego.

  5. „Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 31 lipca do 13 sierpnia. Pielgrzymka jest wyjątkową okazją do spotkania z Bogiem w pięknie przyrody i wspólnej modlitwie. Jednocześnie jest niezwykłą możliwością poznania wspaniałych ludzi i zawierania długoletnich przyjaźni. Spotkania informacyjno–organizacyjne odbywać się będą w każdą niedzielę lipca, w salce katechetycznej Parafii Bazyliki o godz. 14.50.

   6. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”.

  7. Parafia w Nieżychowicach organizuje w dniach od 29 lipca do 1 sierpnia pielgrzymkę autokarową na Litwę. W programie Kowno, Wilno i Troki, a w drodze powrotnej Gietrzwałd. Koszt pielgrzymki wynosi 670 zł. Więcej informacji znajdziemy w naszej gablocie parafialnej. Zapisy - ks. Ryszard Ptak tel. 513 059 521.

  8. Zapraszamy na Franciszkański Piknik Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 30 czerwca w Borzyszkowach. W programie przewidziano o godz. 14.00 Mszę św. a po Mszy św. koncert Pani Krystyny Giżowskiej i wiele innych atrakcji. Szczegółowe informacje dotyczące pikniku znajdziemy na okolicznościowym plakacie.

  9. Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum w Chojnicach zaprasza dzisiaj w godz. od 13.00 do 18.00 do fosy miejskiej na Festyn Charytatywny „Chojnickie Aniołowo”. Głównym celem festynu jest pozyskanie środków finansowych na rzecz hospicjum domowego.

  10. Z kalendarza liturgicznego:
   Poniedziałek – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, patrona Chojnic
  Czwartek - NMP Nieustającej Pomocy
  Piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów
  Sobota – Św. Apostołów Piotra i Pawła

  11. We wtorek o godz. 10.30 odbędzie się pogrzeb Śp. Marka Rafińskiego z ul. Jabłoniowej. Różaniec za zmarłego – w kaplicy starego szpitala o godz. 18.00. Wieczny odpoczynek …

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.06.2019


   1. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  2. W dzisiejszą uroczystość Trójcy Najświętszej parafia w Nieżychowicach obchodzi uroczystość odpustową.

  3. Dzisiaj kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

  4. We wtorek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. odmówimy różaniec Siedmiu Boleści Matki Bożej.

  5. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. w Boże Ciało odbędą się o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz. 12.30. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy tradycyjną trasą ( ul. Wiśniową, Orzechową, Jabłoniową i łącznikami do Wiśniowej) procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. W procesji biorą udział w strojach liturgicznych dzieci I Komunijne. Znakiem naszego dziękczynienia za dar Najświętszego Sakramentu niech będzie pobożny udział w procesji i dekoracja trasy. W oktawie Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej odbywać się będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła.

  6. Zapraszamy dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała na próbę we wtorek i środę o godz. 17.30.

  7. Najbliższe spotkanie Oazy Dziecięcej odbędzie się na początku września.

  8. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2019 roku na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego.

  9. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”.

  10. Kandydatom do Bierzmowania z kl. VII przypominamy o konieczności oddania indeksu i zaliczenia pierwszego roku formacji. Środa 19 czerwca jest ostatecznym terminem, kiedy możemy to uczynić. Do środy prosimy także o odbiór sprawdzonych indeksów. Zaliczenie pierwszego roku formacji jest warunkiem rozpoczęcia we wrześniu drugiego roku przygotowania do Bierzmowania.

  11. Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum w Chojnicach zaprasza na Festyn Charytatywny „Chojnickie Aniołowo”, który odbędzie się w niedzielę 23 czerwca w Fosie Miejskiej w godz. od 13.00 do 18.00. Głównym celem festynu jest pozyskanie środków finansowych na rzecz hospicjum domowego.

  12. Z kalendarza liturgicznego:
  Poniedziałek – Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika Czwartek – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ( Boże Ciało)
   Piątek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

  13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Stanisława Dorszyńskiego z ul. Leśnej i Śp. Rafała Westfal z ul. Brzoskwiniowej. Wieczny odpoczynek….

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09.06.2019  1. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  2. Dzisiaj o godz. 9.45 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z kl. VII.

  3. W środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie Oazy Dziecięcej.

  4. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Trójcy Najświętszej parafia w Nieżychowicach obchodzić będzie uroczystość odpustową.

  5. Za tydzień kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

  6. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2019 roku na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego.

   7. Caritas Diecezji Pelplińskiej zaprasza do współpracy wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc podczas wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży jako wychowawcy. Mogą być to nauczyciele i osoby z ukończonym kursem wychowawcy wypoczynku. Zgłoszenia przyjmuje biuro Caritas, e- mail: pelplin@caritas.pl lub tel. 58 536 15 31.

  8. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”.

  9. Z kalendarza liturgicznego: Poniedziałek – NMP Matki Kościoła Wtorek – Św. Barnaby Czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana Niedziela – Trójcy Najświętszej

  10. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie wczorajszej uroczystości odpustowej i festynu parafialnego.

  11. W poniedziałek o godz. 10.30 odbędzie się pogrzeb Śp. Stanisława Dorszyńskiego z ul. Leśnej. Różaniec za zmarłego w kościele o godz. 19.00. Wieczny odpoczynek….

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.06.2019

   
   1. Przeżywamy dzisiaj w Polsce XII Dzień Dziękczynienia. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

  2. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

   3. W środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie Oazy Dziecięcej, a w niedzielę o godz. 11.00 - próba scholi.

  4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W I Czwartek wraz z Akcją Katolicką zapraszamy o godz. 18.00 na „ Godzinę Świętą”, w ramach której odbędzie się Msza św. wotywna o Chrystusie Wiecznym Kapłanie, modlitwa o powołania kapłańskie i różaniec w intencji Ojczyzny. „ Godzinę Świętą „ zakończymy śpiewem Apelu Jasnogórskiego.

  5. W I Piątek o godz. 16.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja zakończy się o godz. 18.00 nabożeństwem I Piątkowym i Mszą św. wotywną o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Kandydaci do Bierzmowania obowiązkowo uczestniczą w I Piątku od godz. 17.30. W I Piątek ks. Proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi w I Piątek - od godz. 16.30 do 18.00. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania zapraszamy do spowiedzi w poniedziałek, wtorek i środę 20 minut przed Mszą św. oraz w I Czwartek o godz. 17.30.

  6. W piątek o godz. 10.00 w amfiteatrze Fosa Miejska w Chojnicach ( w przypadku niepogody w Bazylice) rozpocznie się XXII Ogólnopolski przegląd piosenki religijnej „Credo-2019” pamięci św. Jana Pawła II i św. Jana Chrzciciela-patrona Chojnic.

  7. W sobotę obchodzić będziemy uroczystość odpustową ku czci naszej patronki św. Jadwigi Królowej. Msze św. odpustowe odbędą się o godz. 8.00 i 11.00. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Ks. Adam Kałduński, Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Pelplinie. Dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków w procesji eucharystycznej, która odbędzie się na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00. W czwartek o godz. 17.00 odbędzie próba sypania kwiatków. W dniu odpustu, po Mszy św. o godz. 11.00 nasza Caritas zaprasza na festyn parafialny z zabawami dla dzieci i skromnym poczęstunkiem.

  8. W sobotę o godz. 8.30 w kościele Matki Bożej Królowej Polski zostanie odprawiona Msza św. w intencji Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce parafialnej.

  9. W przyszłą niedzielę (9 czerwca) o godz. 9.45 odbędzie się w kościele spotkanie przygotowawcze dla kandydatów do Bierzmowania z kl. VII. 10. Tydzień temu na kolektę inwestycyjną naszej parafii zebraliśmy 4760 zł. Aktualnie gromadzimy środki finansowe za zakup 2 zamykanych konfesjonałów i wykonanie mosiężnej balustrady na chórze. „Bóg Zapłać” za złożone na ten ofiary.

  11. Caritas Diecezji Pelplińskiej zaprasza do współpracy wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc podczas wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży jako wychowawcy. Mogą być to nauczyciele i osoby z ukończonym kursem wychowawcy wypoczynku. Zgłoszenia przyjmuje biuro Caritas, e- mail: pelplin@caritas.pl lub tel. 58 536 15 31.

  12. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer „ Pielgrzyma” , „ Małego Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”.

  13. Z kalendarza liturgicznego: Poniedziałek - Św. Karola Liangi i Towarzyszy, męczenników z Ugandy Środa – Św. Bonifacego, biskupa i męczennika Niedziela – Zesłanie Ducha Świętego

  14. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne.

  15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Genowefę Szulc z ul. Strzeleckiej. Dobry Jezu…
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.05.2019

   

   1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe; dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00, dorosłych po wieczornej Mszy św. 

  2. W poniedziałek, wtorek i środę, w ramach dawnych Dni Krzyżowych, będziemy się modlić o urodzaje i za kraje głodujące. 

  3. W środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie Oazy Dziecięcej, w sobotę o godz. 13.00 - zbiórka ministrantów, a w niedzielę o godz. 11.00 - próba scholi. 

  4. W tym tygodniu przypada I Sobota Miesiąca. W tym dniu godz. 8.00 Żywy Różaniec zaprasza na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP i modlitwę różańcową. W I Sobotę ( 1 czerwca) ks. Marek odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz tradycyjnie odwiedzi chorych w I Piątek – 7 czerwca.

   5. Od soboty po Mszy św. wieczornej odbywać się będą nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

  6. Męska Maryjna Wspólnota Modlitewna, Rycerze Zakonu Chrystusa i Świątyni Jerozolimskiej zapraszają w sobotę 1 czerwca na pierwszy męski różaniec na ulicach miasta Chojnice. Początek o godz. 8.00 Mszą Świętą w kościele gimnazjalnym, następnie nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Pannie, potem wyjście z kościoła i przemarsz z modlitwą różańcową ulicami naszego miasta. Będziemy się modlić za nasze miasto i jego mieszkańców, za władze, za kapłanów, a szczególnie tego dnia o Boże Błogosławieństwo dla naszych dzieci. Wszystkich mężczyzn zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

  7. W sobotę 8 czerwca obchodzić będziemy uroczystość odpustową ku czci naszej patronki św. Jadwigi Królowej. Po sumie odpustowej o godz. 11.00 nasza Caritas zaprasza na festyn parafialny. 

  8. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2019 roku na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego. 

  9. Kustosz Sanktuarium Kalwaryjskiego we Wielu zaprasza w dniach 1-2 czerwca na uroczystości odpustowe Wniebowstąpienia Pańskiego. Sumie odpustowej w niedzielę 2 czerwca o godz. 10.00 przewodniczyć będzie Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. W sobotę 1 czerwca o godz. 3.00 rozpocznie się piesza pielgrzymka z Chojnic do Wiela. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się w biurze parafialnym Bazyliki. Więcej informacji znajdziemy na okolicznościowym plakacie. Dnia 15 czerwca odbędzie się rowerowa pielgrzymka do Wiela. Zapisy: ks. Tomasz Mońko - tel. 509 117 868 

  10. Ksiądz Damian, wikariusz Bazyliki zaprasza młodzież do Lednicy . Wyjazd odbędzie się 1 czerwca o godzinie 6.15 z Placu Emsdetten. Koszt 60 zł. Zgłoszenia u ks. Damiana. 

  11. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”. 

  12. Z kalendarza liturgicznego: Środa – św. Urszuli Ledóchowskiej Piątek – Nawiedzenie NMP Sobota – Św. Justyna, Dzień Dziecka Niedziela – Wniebowstąpienie Pańskie, Dzień Dziękczynienia 

  13. W sobotę odbył się pogrzeb Śp. Zbigniewa Chmielewskiego z Chojniczek. Dobry Jezu…

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.05.2019

    1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii św. dzieci naszej parafii. O godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe, po którym dzieci I Komunijne otrzymają pamiątkowe obrazki. Do piątku włącznie trwa „ Biały Tydzień”. O godz. 17.00 odbędzie się Msza św. w intencji dzieci i ich rodzin oraz nabożeństwo majowe. W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy także dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. w ubiegłym roku. W środę odbędzie się Dzień Misyjny Dzieci I Komunijnych. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na misje św. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą uroczystość. „ Bóg Zapłać” rodzicom dzieci I Komunijnych za dar dla naszej świątyni, którym jest nowy mszał. 

  2. W środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie Oazy Dziecięcej, a w niedzielę o godz. 11.00 - próba scholi. 

  3. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2019 roku na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego.

   4. Kustosz Sanktuarium Kalwaryjskiego we Wielu zaprasza w dniach 1-2 czerwca na uroczystości odpustowe Wniebowstąpienia Pańskiego. Sumie odpustowej w niedzielę 2 czerwca o godz. 10.00 przewodniczyć będzie Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. W sobotę 1 czerwca o godz. 3.00 rozpocznie się piesza pielgrzymka z Chojnic do Wiela. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się w biurze parafialnym Bazyliki. Więcej informacji znajdziemy na okolicznościowym plakacie. Dnia 15 czerwca odbędzie się rowerowa pielgrzymka do Wiela. Zapisy: ks. Tomasz Mońko - tel. 509 117 868 

  5. Ksiądz Damian, wikariusz Bazyliki zaprasza młodzież do Lednicy . Wyjazd odbędzie się 1 czerwca o godzinie 6.15 z Placu Emsdetten. Koszt 60 zł. Zgłoszenia u ks. Damiana.

  6. „Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy do włączenia się w ten projekt, o którego szczegółach można przeczytać na stronie www.darna100.pl”.

   7. Kuria Diecezjalna Pelplińska informuje, że w sobotę, 15 czerwca, w godz. 10.00 – 15.00, w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie (plac Mariacki 7), odbędzie się Szkolenie dla Fotografów i Operatorów Sprzętu Audiowizualnego. Zgłoszenia przyjmowane będą w recepcji (główne wejście do Seminarium), w dniu rozpoczęcia zajęć. Zgłoszeniem jest pismo, podpisane przez własnego księdza proboszcza. 

  8. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii. 

  9. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”. 

  10. W ramach konkursu Caritas ” Logo ze skarbonki” nagrody książkowe wylosowali: Agata Wiśniewska i Adam Knitter. Prosimy o odbiór nagród w zakrystii. 

  11. W poniedziałek biuro parafialne będzie nieczynne. 

  12. Z kalendarza liturgicznego: Piątek – NMP Wspomożycielki Wiernych, Dzień modlitw za Kościół w Chinach Niedziela – VI Niedziela Wielkanocy, Dzień Matki

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.05.2019

   1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe; dzieci - w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00, dorosłych - po wieczornej Mszy św. W Chojniczkach majowe odbywa się przy krzyżu o godz. 18.30. Kandydaci do Bierzmowania uczestniczą w nabożeństwach majowych co najmniej 2 razy w tygodniu. 

  2. We wtorek i czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na spotkania przygotowawcze przed I Komunią św. 

  3. W poniedziałek Parafia Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach obchodzić będzie uroczystość odpustową. Sumie odpustowej o godz. 18.00 przewodniczyć będzie ks. Biskup Arkadiusz Okroj. 

  4. W środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie Oazy Dziecięcej, a w niedzielę o godz. 11.00 - próba scholi. 

  5. W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. odmówimy różaniec Siedmiu Boleści Matki Bożej. 

  6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci naszej parafii. Tego dnia o godz. 16.00 odbędzie się nabożeństwo majowe, po którym dzieci I Komunijne otrzymają pamiątkowe obrazki. W sobotę odbędzie się spowiedź dzieci I Komunijnych ( godz. 9.00 - dziewczynki, godz. 9.30 – chłopcy(B-L) i godz. 10.00 (M-T). Dorosłych zapraszamy do spowiedzi 20 minut przed Mszą św. oraz w sobotę o godz. 17.30. 

  7. W naszym mieście powstaje wspólnota modlitewna „ Wojownicy Maryi”. Zaproszenie skierowane jest do mężczyzn w wieku 18-50 lat. By należeć do tej wspólnoty trzeba przejść formację podczas ogólnopolskich spotkań. W styczniu spotkanie „ Wojowników Maryi” odbyło się w Ostrołęce, a w lutym w Łodzi. Każde z nich zgromadziło ponad 1500 mężczyzn z całej Polski. Najbliższe spotkanie odbędzie się 18 maja w Legionowie. Opiekunem duchowym „ Wojowników Maryi” jest ks. Dominik Chmielewski SDB. Jednym z zadań wspólnoty jest różaniec na ulicach miast. Odbywa się on w pierwsze soboty miesiąca w połączeniu z nabożeństwem wynagradzającym do Niepokalanego Serca NMP. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Panem Andrzejem Ortmannem tel. 512 005 803. 

  8. Diecezjalne Studium Organistowskie ogłasza nabór na nowy rok 2019/2020. Rekrutacja kandydatów odbędzie się w dwóch terminach: 22 czerwca o godz. 12.00 oraz 7 września o godz. 10.00 w budynku Collegium Marianum w Pelplinie. Więcej informacji uzyskamy w biurze parafialnym. 

  9. Kustosz Sanktuarium Kalwaryjskiego we Wielu zaprasza w dniach 1-2 czerwca na uroczystości odpustowe Wniebowstąpienia Pańskiego. Sumie odpustowej w niedzielę 2 czerwca o godz. 10.00 przewodniczyć będzie Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. W sobotę 1 czerwca o godz. 3.00 rozpocznie się piesza pielgrzymka z Chojnic do Wiela. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się w biurze parafialnym Bazyliki. Więcej informacji znajdziemy na okolicznościowym plakacie. Dnia 15 czerwca odbędzie się rowerowa pielgrzymka do Wiela. Zapisy: ks. Tomasz Mońko - tel. 509 117 868 

  10. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”. 

  11. Z kalendarza liturgicznego: Poniedziałek – NMP z Fatimy Wtorek – św. Macieja, apostoła Czwartek – św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika


  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05.05.2019

    1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe; dzieci - w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00, dorosłych - po wieczornej Mszy św. W Chojniczkach majowe odbywa się będzie przy krzyżu o godz. 18.30. Kandydaci do Bierzmowania uczestniczą w nabożeństwach majowych co najmniej 2 razy w tygodniu. 

  2. Dzisiaj o godz. 9.45 odbędzie się w kościele spotkanie przygotowawcze dla kandydatów do Bierzmowania z kl. VII. 

  3. We wtorek i czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na spotkania przygotowawcze przed I Komunią św. 

  4. W środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie Oazy Dziecięcej, a w niedzielę o godz. 11.00 - próba scholi. 

  5. Tydzień temu na kolektę inwestycyjną naszej parafii zebraliśmy 4520 zł. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary, które przeznaczamy na zakup nowych konfesjonałów. 

  6. Parafia w Nieżychowicach zaprasza na pielgrzymki autokarowe: - dnia 5 czerwca do Lichenia - w dniach 8 – 9 lipca na Jasną Górę i do Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach - w dniach od 29 lipca do 1 sierpnia na Litwę ( Kowno, Wilno, Troki) i do Gietrzwałdu Wszelkie i informacje i zapisy - ks. Ryszard Ptak tel. 513 059 521 

  7. Parafia Matki Boskiej Fatimskiej zaprasza w dniach od 23 do 28 czerwca na kolonie do Poronina. Zapisy: tel. 509 117 868 

  8. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”.

   9. Z kalendarza liturgicznego: Poniedziałek – Św. Filipa i Jakuba Młodszego, apostołów Środa – Św. Stanisława, biskupa i męczennika 

  10. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.04.2019

   1. Od środy zapraszamy na nabożeństwa majowe. Nabożeństwa majowe dla dzieci odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Dorosłych zapraszamy na nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św. W Chojniczkach majowe odbywać się będzie przy krzyżu o godz. 18.30. 

  2. We wtorek i czwartek o godz. 17.00 odbędą się spotkania przygotowawcze dla dzieci przed I Komunią św. 

  3. W piątek – 3 maja – obchodzić będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu odbędą się wg porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. w łączności z Jasną Górą odnowimy Milenijny Akt Oddania Polski. Z racji święta nie będzie w piątek nabożeństwa majowego dla dzieci. 

  4. W ramach obchodów w naszym mieście Święta Konstytucji 3 maja przewidziano: - godz. 10.30 - spotkanie na Starym Rynku z okolicznościowym wystąpieniem i prezentacją muzyczną - godz. 10.55 – przemarsz pod pomnik Chrystusa Króla i Orła oraz złożenie kwiatów - godz. 12.00 – w kościele Matki Bożej Królowej Polski odpustowa Msza św. w intencji Ojczyzny i Powiatu Chojnickiego 4. W I Czwartek o godz. 18.00 wraz z Akcją Katolicką zapraszamy na „ Godzinę Święta”, w ramach której odbędzie się Msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i różańcem w intencji Ojczyzny. „ Godzinę Świętą” zakończymy Apelem Jasnogórskim. 

  5. W I Piątek, z racji przypadającej w tym dniu Uroczystości NMP Królowej Polski, nie będzie o godz. 16.30 adoracji i spowiedzi. Pragnących skorzystać ze spowiedzi zapraszamy każdego dnia 15 minut przed Mszą św., a w I Czwartek o godz. 17.30. 

  6. W tym tygodniu odwiedzimy chorych. Ks. Proboszcz, z racji piątkowego święta, wyjątkowo odwiedzi chorych już w I Czwartek, a ks. Marek tradycyjnie w I Sobotę. 

  7. W I Sobotę wraz z Żywym Różańcem zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP i modlitwę różańcową.

   8. W przyszłą niedzielę (5 maja) o godz. 9.45 odbędzie się w kościele spotkanie przygotowawcze dla kandydatów do Bierzmowania z kl. VII. 9. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć czasopismo „ W Rodzinie”. 

  10. Z kalendarza liturgicznego: Poniedziałek – Św. Katarzyny ze Sieny Wtorek – Św. Wojciecha, biskupa i męczennika (uroczystość z 23 kwietnia) I Czwartek – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła Piątek – NMP Królowej Polski I Sobota – Św. Floriana, męczennika 

  11. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek Caritas na cele charytatywne. 

  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Marię Prabucką z ul. Strzeleckiej. Dobry Jezu…  

   ŻYCZENIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO NA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2019 R. 

  Siostry i Bracia! Nasze serca przepełnia dzisiaj ogromna radość z faktu, że po raz kolejny możemy celebrować zwycięstwo naszego Pana Jezusa Chrystusa nad złem, cierpieniem i śmiercią. Wiara w Jego Zmartwychwstanie pozwala nam usłyszeć - zwłaszcza jeśli przeżywamy trudne chwile - słowa, które według starożytnej homilii na Wielką Sobotę miał w otchłani od Chrystusa usłyszeć praojciec Adam – „Zbudź się, który śpisz! Nie po to bowiem cię stworzyłem, abyś pozostawał spętany w Otchłani. Powstań z martwych, albowiem jestem życiem umarłych. Powstań ty, który jesteś dziełem rąk moich. Powstań ty, który jesteś moim obrazem uczynionym na moje podobieństwo”. Zmartwychwstały Jezus dzisiaj w serce każdego z nas wlewa nadzieję: Zmartwychwstał, a zatem wszystko jest możliwe, a zatem dobro jest silniejsze od zła, a zatem z Nim - moim Panem - mogę wyjść z tego wszystkiego, co mnie przytłacza, ogranicza, unieszczęśliwia. Chrystus do każdej i każdego z nas woła dzisiaj: „Powstań! Żyj!”. Dzięki Jego łasce możemy żyć pięknie: przepełnieni miłością, głosząc Dobrą Nowinę i pełniąc dzieła miłosierdzia wobec rodziny, bliskich, przyjaciół oraz wszystkich, których Pan postawi na naszej drodze. Wszystkim Wam życzę więc pięknego, Chrystusowego życia i ku temu z serca błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

   Wasz biskup + Ryszard Kasyna                                                Pelplin, dnia 21.04.2019 r. 

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.04.2019

  1. Drodzy Goście i Parafianie. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa i Obfitości Bożych Łask. Niech Zmartwychwstanie Chrystusa umacnia wiarę, pokrzepia nadzieję i rozpala miłość. Życzymy wszystkim radosnych i pełnych pokoju Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. 

  2. Serdeczne podziękowanie składamy za przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego, kościoła i jego otoczenia na święta. „ Bóg Zapłać” wszystkim zaangażowanym w liturgię Triduum Paschalnego. 

  3. Jutro, w drugi dzień świąteczny, Msze św. odbędą się wg porządku niedzielnego. Kolekta w II dzień świąt tradycyjnie przeznaczona jest na szkolnictwo katolickie diecezji i KUL.

   4. We wtorek i czwartek o godz. 17.00 odbędą się spotkania przygotowawcze dla dzieci przed I Komunią św.

   5. W środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie oazy dziecięcej, w sobotę o godz. 10.00 - zbiórka ministrantów, a w niedzielę o 11.00 - próba scholi dziecięcej. 

  6. W tym roku przypada 100- rocznica powstania chojnickiego Chóru „ Lutnia”. Z tej okazji w piątek o godz. 18.00 w Bazylice odbędzie się koncert jubileuszowy w wykonaniu Chóru „ Lutnia” z udziałem kwartetu smyczkowego i solistów z Bydgoszczy. Po koncercie odbędzie się Dziękczynna Msza św. sprawowana przez Ks. Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasynę. 

  7. W sobotę 27 kwietnia odbędzie się Druga Chojnicka Droga Światła. Zapisy u ks. Tomasza Mońko (tel. 509 117 868), u Pana Piotra Czapiewskiego (tel. 530 488 163) lub w internecie. Koszt udziału z poczęstunkiem wynosi 10 zł. Więcej informacji znajdziemy na plakacie i w internecie: www.facebook.com/ 

  8. W przyszłą niedziele obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, z racji rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia odbędzie się zbiórka do puszek Caritas na cele charytatywne. 

  9. Za tydzień Parafia Chrystusa Miłosiernego obchodzić będzie uroczystość odpustową. 

  10. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii. W czwartek zakończyły się prace remontowe przy dachu i rynnach naszego kościoła. Pozostało jeszcze pomalować miejsca po zaciekach na ścianie obok chóru i suficie w prezbiterium. Odtąd gromadzić będziemy fundusze na zakup 2 zamykanych konfesjonałów, które pojawią się w naszym kościele w styczniu przyszłego roku. 

  11. Ojcowie Karmelici z Zamartego zapraszają na otwarcie sezonu motocyklowego 2019. W programie uroczystości przewidziano: o godz. 13.00 w Zamartem Mszę św., po Mszy św. możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego i koncert charytatywny zespołu GOOOD na rzecz hospicjum, o godz. 15.00 koronkę do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 w Dolinie Śmierci – poświęcenie motocykli. 

  12. W niedziele 5 maja i 9 czerwca o godz. 9.45 odbędą się w naszym kościele spotkania przygotowawcze dla kandydatów do Bierzmowania z kl. VII. 

  13. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”. 

  14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Gertrudę Cajtel z ul. Podlesie. Dobry Jezu…

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.04.2019

  1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczyna się Wielki Tydzień. O godz. 17.15 odśpiewamy ostatnie Gorzkie Żale. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. 

  2. Gościmy dziś w naszej parafii Trójmiejską Diakonię Muzyczną, która ubogaci śpiewem Pasji i pieśni wielkopostnych liturgię Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00. 

  3. Po Mszy św., pod chórem można nabyć paschaliki Caritasu (małe - 5 zł, duże - 10 zł.). Dochód ze sprzedaży paschalików przeznaczony jest na cele dobroczynne.

   4. We wtorek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. odmówimy różaniec Siedmiu Boleści Matki Bożej. 

  5. W środę nie będzie spotkania Oazy Dziecięcej. 

  6. Wielki Czwartek to dzień Ostatniej Wieczerzy oraz ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu we wszystkich kościołach parafialnych odprawia się tylko jedną Mszę św. O godz. 18.00 zapraszamy na Uroczystą Mszę św. Wieczerzy Pańskiej, podczas której Komunię św. będziemy przyjmować pod dwiema postaciami. Po Mszy św. do godz. 23.00 odbędzie się adoracja w ołtarzu wystawienia tzw. Ciemnicy. 

  7. Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Jezusa O godz. 8.00 zapraszamy na Liturgię Godzin. Od godz. 8.00 do 18.00 odbędzie się adoracja w Ciemnicy. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża. Po liturgii do godz. 23.00 będziemy adorować Chrystusa. w Grobie Pańskim. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary złożone w łączności z adoracją przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego i innych świętych miejsc. Tradycyjnie w Wielki Piątek zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Misterium rozpocznie się o godz.20.30 w Bazylice Ścięcia św. Jana Chrzciciela, a zakończy w kościele Matki Bożej Królowej Polski odśpiewaniem „Gorzkich Żali” i adoracją Najświętszego Sakramentu. Po Drodze Krzyżowej można będzie powrócić autokarami do centrum miasta i naszego kościoła. Zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej modlitwy. 

  8. Wielka Sobota to dzień spoczynku Pańskiego. O godz. 8.00 zapraszamy na Liturgię Godzin. Od godz. 8.00 do 21.00 odbywać się będzie adoracja przy Grobie Pańskim. Na święconkę, czyli błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny zapraszamy o godz. 11.00, 13.00 i 15.00. W Wielką Sobotę po święconkach można przynieść do zakrystii skarbonki Caritasu z jałmużną wielkopostną. Uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 21.00. Wigilia Paschalna jest najważniejszą liturgią całego roku kościelnego. Liturgia Wigilii paschalnej, czyli Rezurekcji zakończy się procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Na Wigilię Paschalną przynosimy świece. 

  9. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. odbędą się tak jak w każdą niedzielę.

   10. We wtorek i czwartek po świętach (23 i 25 kwietnia) o godz. 17.00 odbędą się spotkania przygotowawcze dla dzieci przed I Komunią św. 

  11. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.04.2019

      1. Komitet Organizacyjny Obchodów IX Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej zaprasza do naszego kościoła w środę o godz. 18.00 na Mszę św. sprawowaną w intencji Ojczyzny i ofiar katastrofy smoleńskiej. Po Mszy św. przy pamiątkowej tablicy odbędą się uroczystości z udziałem asysty honorowej żołnierzy 34 Chojnickiego Batalionu Radiotechnicznego. Z racji rocznicy katastrofy smoleńskiej intencja Mszy św. przyjęta na środę 10 kwietnia o godz. 18.00, zostanie odprawiona we wtorek 9 kwietnia o godz. 18.00. Za zmianę terminu ofiarodawców Mszy św. serdecznie przepraszamy. 

  2. W środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie Oazy Dziecięcej, w sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów, a w niedzielę o 11.00 – próba scholi

   3. Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza na prelekcję Pani Aliny Strzałkowskiej z Gdańska pt. "Działania antydyskryminacyjne jako metoda walki z rodziną - jak sobie z tym radzić". Spotkanie odbędzie się w środę o godz. 16.00 w naszej salce parafialnej. 

  4. Po Mszy św. można nabyć paschaliki Caritasu (małe - 5 zł, duże - 10 zł.).Dochód ze sprzedaży paschalików przeznaczony jest na cele dobroczynne. 5. W sobotę odbędzie się w naszej parafii spowiedź z udziałem spowiedników z dekanatu. Do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania zapraszamy w sobotę od godz. 8.00 do 9.00 i od godz. 16.00 do 17.45. W następnych dniach będziemy słuchać spowiedzi w pozostałych parafiach naszego dekanatu. Bardzo prosimy, aby skorzystać ze spowiedzi w sobotę. W ostatnie dni przed Wielkanocą dajmy możliwość spowiedzi naszym rodakom, którzy przyjadą na święta z zagranicy. 6. W sobotę o godz. 8.30 w kościele Matki Bożej Królowej Polski zostanie odprawiona Msza św. w intencji Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce parafialnej. 

  7. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii Trójmiejską Diakonię Muzyczną, która ubogaci liturgię Niedzieli Palmowej śpiewem Pasji i pieśni wielkopostnych.

   8. W przyszłą niedzielę odbędzie się w Kościerzynie celebracja diecezjalna XXXIV Światowego Dnia Młodzieży. Uroczystej Mszy św. o godz. 14.00 przewodniczyć będzie Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Po Mszy św. odbędzie się koncert ewangelizacyjny zespołu Siewcy Lednicy.

   9. Wczoraj zamontowano w naszym kościele 2 witraże. Pierwszy, z symbolem Sakramentu Chrztu, został ufundowany przez rodzinę Hoppe; drugi – z symbolem Bierzmowania, ufundowali Państwo Renata i Andrzej Borzych. Naszym dobrodziejom składamy serdeczne „ Bóg Zapłać”. Wykonawca witraży w naszym kościele, Pan Czesław Skajewski, przystępuje teraz do pracy nad witrażem z wizerunkiem Sługi Bożego Biskupa Konstantyna Dominika. 

  10. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”. 

  11. Rodziców dzieci I Komunijnych proszę po Mszy św. proszę o zgłoszenie się do zakrystii. 

  12. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31.03.2019 

   1.Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. rekolekcyjne Słowo Boże głosić będzie O. Zbigniew Kolka z Zakonu Ojców Karmelitów z Zamartego. Zapraszamy wszystkich w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00 lub 18.00 na Mszę św. z nauką rekolekcyjną. W poniedziałek po wieczornej mszy św. odbędzie się nauka stanowa dla rodziców, na która w sposób szczególny zapraszamy rodziców dzieci I Komunijnych oraz rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. We wtorek i środę po wieczornej Mszy św. odbędzie się nauka stanowa dla młodzieży, obowiązkowa dla kandydatów do Bierzmowania. W czasie rekolekcji okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. W środę, w ostatni dzień rekolekcji, odbędzie się kolekta przeznaczona na Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Zamartem. 

  2. W tym tygodniu obchodzić będziemy Dni Eucharystyczne. W I Czwartek wraz z Akcją Katolicką zapraszamy na „ Godzinę Świętą” w ramach której o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. Wotywna o Chrystusie Wiecznym Kapłanie, modlitwa o powołania kapłańskie i różaniec w intencji Ojczyzny. 

  3. W I Piątek ze względu na Drogę Krzyżową dla dzieci nie będzie tradycyjnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo eucharystyczne zakończone Mszą św. wotywną o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi w I Piątek – od godz. 16.30 do 18.00. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy do spowiedzi w I Czwartek od godz. 17.30 do 18.00. 

  4. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną. Ks. Proboszcz odwiedzi chorych w I Piątek, ks. Marek – w I Sobotę. 

  5. W środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie Oazy Dziecięcej, a w niedzielę o 11.00 – próba scholi. 

  6. W I sobotę wraz z Żywym Różańcem zapraszamy o godz. 8.00 na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi i modlitwę różańcową. 

  7. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć paschaliki Caritasu (małe - 5 zł, duże 10 zł.). Dochód ze sprzedaży paschalików przeznaczony jest na cele dobroczynne. 

  8. Komitet Organizacyjny Obchodów IX Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej zaprasza do naszego kościoła w środę 10 kwietnia o godz. 18.00 na Mszę św. sprawowaną w intencji Ojczyzny i ofiar katastrofy smoleńskiej. Po Mszy św. przy pamiątkowej tablicy odbędą się uroczystości z udziałem asysty honorowej żołnierzy 34 Chojnickiego Batalionu Radiotechnicznego. Z racji rocznicy katastrofy smoleńskiej intencja Mszy św. przyjęta na środę 10 kwietnia o godz. 18.00, zostanie odprawiona we wtorek 9 kwietnia o godz. 18.00. Za zmianę terminu ofiarodawców Mszy św. serdecznie przepraszamy. 

  9. Parafia Matki Bożej Fatimskiej organizuje w dniach 17-18 maja pielgrzymkę autokarową do Malborka, Świętej Lipki i Sokółki. Całkowity koszt wyjazdu wynosi 270 zł. Kontakt w sprawie wyjazdu z ks. Marianem pod nr tel. 602 636 933 lub 604 935 079. 

  10. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd pielgrzymkowy w dniach od 9 do 13 lipca. do Lwowa, Poczajowa, Olecka, Kazimierza Dolnego i Częstochowy Koszt wyjazdu wynosi 1040 zł. Jest jeszcze możliwość zapisania się na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 20 do 27 lipca (cena 3590 zł i 100 dolarów). Więcej informacji - u ks. Marka Bogusza z Bazyliki pod nr tel. 728 461 015. 

  11. Tydzień temu na kolektę inwestycyjną naszej parafii zebraliśmy 4112 zł. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary. 

  12. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”.

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.03.2019

  1. Gościmy dziś w naszej parafii Siostry Kapucynki Najświętszego Serca Jezusa z Wąwolnicy. Siostry opowiedzą o charyzmacie swojego zakonu i o nowym dziele którego się podjęły. Pragniemy wesprzeć modlitwą i materialnie inicjatywę sióstr, którą jest dom dla dzieci, dla których zabrakło miłości i rodziny. Po Mszy św. Siostry przeprowadzą kwestę przeznaczoną na dokończenie budowy domu dla dzieci. 

  2. W poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. odbędą się o godz. 8.00 i 18.00. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona jest w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzieła Duchowej Adopcji. W tym dniu odbędzie się w Chojnicach XVIII Marsz dla Życia. W programie Marszu dla Życia przewidziano: - godz. 16.00 w kościele Matki Bożej Królowej Polski: * prelekcja pana dr Tadeusza Wasilewskiego * nabożeństwo przebłagalne z duchową adopcją dziecka poczętego * przemarsz ulicami Chojnic - godz. 18.00 – Uroczysta Msza św. w kościele Zwiastowania NMP * po Mszy św. konferencja w podziemiach kościoła Gościem Marszu będzie pan dr. Tadeusz Wasilewski z Białegostoku, który jako ginekolog-położnik był członkiem pierwszego w Polsce zespołu medycznego zajmującego się pozaustrojowym zapłodnieniem in vitro. Pan Doktor ze względów etycznych i medycznych zaprzestał tego procederu. Podczas jutrzejszych prelekcji podzieli się świadectwem i wskaże etyczną alternatywę dla in vitro. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w Marszu dla Życia zapraszamy do naszego kościoła, aby podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Więcej o tym ” Dziele” dowiemy się z czasopism wyłożonych pod chórem na stoliku. 

  3. We wtorek o godz. 8.00 odbędzie się w naszym kościele Msza św. za Śp. Ks. Prałata Aleksandra Kłosa w ramach Mszy św. Gregoriańskiej odprawianej przez kapłanów dekanatu chojnickiego.

   4. Zapraszamy na nabożeństwa o Męce Pańskiej: - Droga Krzyżowa – w piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po wieczornej Mszy św. - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.15. 

  5. W środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie Oazy Dziecięcej, w czwartek o godz.19.00 - spotkanie Caritasu, a w niedzielę o 11.00 – próba scholi. 

  6. W sobotę o godz. 17.00 Ks. Biskup Pomocniczy Arkadiusz Okroj udzieli młodzieży naszej parafii z kl. VIII i III gimnazjum Sakramentu Bierzmowania. Serdecznie dziękujemy Bierzmowanym za dar dla naszego kościoła, którym jest pozłocony kielich mszalny. pozłocona puszka do udzielania Komunii św. oraz nowy paschał. Wdzięczni jesteśmy młodzieży za ofiarę pieniężną na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. W czwartek o godz. 16.00 odbędzie się spowiedź Bierzmowanych z kl. VIII, a o godz. 17.00 – z kl. III gimnazjum. Z racji Bierzmowania o godz. 17.00 nie będzie w sobotę Mszy św. o godz. 18.00. 

  7. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcyjne Słowo Boże głosić będzie O. Zbigniew Kolka z Zakonu Ojców Karmelitów z Zamartego.

   8. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”. 

  9. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chojnicach ogłasza nabór kandydatów z terenu powiatu chojnickiego gotowych stworzyć rodzinę zastępczą dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą dalej przebywać ze swoimi rodzicami biologicznymi. Zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu dla kandydatów na rodziny zastępcze. Na terenie powiatu chojnickiego funkcjonuje 115 rodzin zastępczych oraz 7 rodzinnych domów dziecka, w których wychowuje się 230 dzieci. 10. W środę pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Czesławę Szyszka z ul. Bieszka. Wieczny odpoczynek…. 


   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.03.2019

  1. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy. 

  2. W poniedziałek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. odmówimy różaniec Siedmiu Boleści Matki Bożej. 

  3. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie. Msze św. w uroczystość św. Józefa odbędą się o godz. 8.00 i 18.00. 

  4. Zapraszamy na nabożeństwa o Męce Pańskiej: - Droga Krzyżowa – w piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po wieczornej Mszy św. - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.15. Drogę Krzyżową w tym tygodniu poprowadzi Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana. 

  5. We wtorek i w czwartek o godz. 8.00 odbędzie się w naszym kościele Msza św. za Śp. Ks. Prałata Aleksandra Kłosa w ramach Mszy św. Gregoriańskiej odprawianej przez kapłanów dekanatu chojnickiego. 

  6. W środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie Oazy Dziecięcej a w sobotę o godz. 10.00 - zbiórka ministrantów 

  7. W sobotę 30 marca z racji Bierzmowania o godz. 17.00 nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Bierzmowanych z kl. VIII i III gimnazjum zapraszamy na spotkanie przygotowawcze, które odbędzie się w sobotę o godz. 19.00.

   8. Za tydzień 23/24 marca będziemy w naszej parafii gościli Siostry Kapucynki Najświętszego Serca Jezusa z Wąwolnicy, które opowiedzą o charyzmacie swojego zakonu i o nowym dziele którego się podjęły. Będziemy mogli wesprzeć modlitwą i materialnie inicjatywę sióstr, którą jest wykończenie domu w Wąwolnicy. Ma to być dom dla dzieci którym z różnych względów zabrakło miłości i rodziny. 

  9. W sobotę 30 marca Mszą świętą o godz. 7.00 sprawowaną w kościele Matki Boskiej Fatimskiej rozpocznie się Rowerowa Droga Krzyżowa. Jej stacjami będą kościoły, kaplice i krzyże Chojnic i okolic. Rozpoczynając sezon rowerowy uczestnicy pielgrzymki przejadą w duchu modlitwy 55 km. 

  10. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć czasopismo „ Pielgrzym”. 

  11. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii. 

  12. W piątek 12 kwietnia wyruszy z parafii MBKP w Chojnicach Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku przygotowane są dwie trasy. Tak jak przed rokiem trasa do Wiela liczącą 42 km, i nowa do Zamartego, licząca 22 km. Więcej informacji na ten temat i zapisy pod adresem www.edk.org.pl 

  13. Rycerze Kolumba przy parafii MBKP w Chojnicach organizują za pośrednictwem misjonarzy sercanów pomoc w budowie studni w Czadzie. Zachęcają, aby włączyć się w dzieło pomocy krajom misyjnym poprzez zbiórkę używanej odzieży. Odzież można przynosić od poniedziałku do piątku do biura parafialnego parafii MBKP w czasie jego otwarcia, w sobotę zaś od godz. 9.00 do 11.00 do Oratorium. Można również zgłosić wolę oddania odzieży telefonując do parafii MBKP pod nr tel. 52 397 43 80. Odzież zostanie odebrana z domu w sobotę. 

  14. W piątek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Zofię Januszewską z ul. Bytowskiej. Wieczny odpoczynek ……

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.03.2019

   

  1. W poniedziałek o godz. 18.00 w kościele pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach odbędzie się Msza św. na zakończenie jubileuszu 25 lecia nadania chojnickiej farze tytułu bazyliki. Uroczystości przewodniczyć będzie Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. 

  2. We wtorek o godz. 19.30 w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach odbędzie się koncert zespołu 2Tm 2,3. Wstęp jest bezpłatny jednak warunkiem wejścia jest posiadanie biletu. Można go pobrać na stronie internetowej tymoteusz.evenea.pl albo odebrać w zakrystii po Mszy św.. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie. 

  3. Zapraszamy na nabożeństwa o Męce Pańskiej: - Droga Krzyżowa – w piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po wieczornej Mszy św. - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.15. 

  4. W środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie Oazy Dziecięcej, a w sobotę o godz. 10.00 – zbiórka ministrantów. 

  5. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Wyższe seminarium Duchowne w Pelplinie, a po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy. 

  6. W sobotę zamontowano w naszym kościele witraż z symbolem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Fundatorom tego dzieła Państwu Wioletcie i Mirosławowi Jażdżejewskim składamy serdeczne „ Bóg Zapłać”. 

  7. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”. 

  8. Wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież zachęcamy do wielkopostnej jałmużny. „Jałmużna Wielkopostna” to mała ofiara, która przybiera formę dobrowolnej rezygnacji z przyjemności materialnej lub poświęcenia czasu na wysłuchanie, wsparcie i zrozumienie drugiej osoby. Temu celowi służy także skarbonka Caritasu „ Dar Juniora dla Seniora”. Datki uzbierane w papierowych skarbonkach przez dzieci i młodzież trafią do osób starszych i chorych. Skarbonki znajdują się pod chórem na stolikach. Datki ze skarbonki przynosimy do kościoła w Wielką Sobotę na święconkę. Dzieci są zaproszone do udziału w konkursie „Logo ze skarbonki”. Oddając w kościele zebrane pieniądze, należy dostarczyć do zakrystii wycięte logo Caritas (całą ściankę skarbonki) z umieszczonym na odwrocie: imieniem, nazwiskiem i parafią.

  9. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską (nie tylko tegorocznych maturzystów i starszych) do udziału w dniu skupienia „Na trzy dni zostań klerykiem” w dniach 22-24 marca 2019 r. W tym czasie będzie okazja poznać seminarium, przyjrzeć się codziennemu życiu kleryków, dowiedzieć się, co jest przedmiotem studiów filozoficzno-teologicznych w seminarium, jak również podjąć refleksję nad drogą życiową w ciszy kaplicy seminaryjnej i w rozmowie z kapłanami posługującymi w seminarium. 

  10. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza od października na kolejną edycję Studiów Podyplomowych w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno dla nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do uczenia religii na poziomie przedszkolnym, w szkołach podstawowych oraz zawodowych, jak i osób, zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej. Studia Podyplomowe odbywają się w Toruniu i Pelplinie, przez cztery semestry.

  11. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS (0000252333) znajdziemy na stronie internetowej, na plakatach i ulotkach wyłożonych pod chórem. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz wsparcie leczenia i rehabilitacji dzieci i dorosłych.

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.03.2019

    1. Dzisiaj o godz. 9.45 odbędzie się w kościele spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania
       z kl. VIII i III gimnazjum.

  2. W ramach duchowego przygotowania do Wielkiego Postu zapraszamy na adorację
      Najświętszego Sakramentu. Adoracja odbędzie się dzisiaj od godz. 13.30 do 18.00 oraz
      w poniedziałek i wtorek od godz. 8.30 do 18.00.

  3. W Środę Popielcową rozpoczniemy Wielki Post. W tym dniu na znak pokuty i nawrócenia
      nasze głowy zostaną posypane popiołem. W Środę Popielcowa obowiązuje post ścisły, czyli
      nie tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale także dla osób od 18 do 60 roku życia
      post ilościowy, czyli ograniczenie ilości spożywanych bezmięsnych posiłków do trzech, w tym
      tylko jeden do syta. W Środę Popielcową nie ma żadnych dyspens. Pamiętajmy, że Wielki
      Post jest czasem pokuty, niech więc będzie wolny od zabaw i dyskotek. Zachęcamy, aby ten
      „ święty czas” naznaczyć abstynencją od napojów alkoholowych. Niech motywacją do tego
      będzie również to, że dziś rozpoczynamy „ Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu”.
      Msze św. w Środę Popielcową odbędą się o godz. 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00.

  4. W Wielkim Poście odprawia się nabożeństwa pasyjne, czyli o Męce Pańskiej:
       - Droga Krzyżowa – w piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po wieczornej Mszy św.
       - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.15.
      Dla kandydatów do Bierzmowania Droga Krzyżowa jest nabożeństwem obowiązkowym.

  5. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Wraz z Akcją Katolicką naszej parafii
      zapraszamy o godz. 18.00 na „ Godzinę Świętą” w ramach której odbędzie się Msza św.
      wotywna o Chrystusie Wiecznym Kapłanie, modlitwa o powołania kapłańskie i różaniec
      w intencji Ojczyzny.

  6. W sobotę o godz. 8.30 w kościele Matki Bożej Królowej Polski zostanie odprawiona
      Msza św. w intencji Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w
      salce parafialnej.

  7. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć  „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”.

  8. Dnia 12 marca o godz. 19.30 w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach odbędzie
      się koncert zespołu 2Tm 2,3. Wstęp jest bezpłatny jednak warunkiem wejścia jest posiadanie
      biletu. Można go pobrać na stronie internetowej tymoteusz.evenea.pl albo odebrać w zakrystii
      po Mszy św.. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.

  9. Z kalendarza liturgicznego:
      Poniedziałek – Św. Kazimierza, królewicza
      Środa – Popielec
      Czwartek – rocznica śmierci sługi Bożego biskupa Konstantyna Dominika  (1942 r.).
                                Zachęcamy do modlitw w intencji pomyślnego zakończenia jego procesu
                                beatyfikacyjnego.
      Piątek – 547 rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie

  10. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku
      dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji
      Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl).
      Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas
      pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich. Okażmy serce,
      tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy.

  11. W sobotę pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Anielę Donajską z ul. Lelewela.
        Wieczny odpoczynek….
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.02.2019 

   

  1. W sobotę o godz. 11.00 w Bazylice Katedralnej w Pelplinie odbędą się święcenia biskupie
      ks. prałata Arkadiusza Okroja, nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji.

  2. W I Piątek od godz. 16.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja
      zakończy się o godz. 18.00 nabożeństwem I Piątkowym i Mszą św. wotywną o Najświętszym
      Sercu Pana Jezusa. Kandydaci do Bierzmowaniu I i II roku formacji obowiązkowo
      uczestniczą  w I Piątku od godz. 17.30.
             Okazja do spowiedzi w I Piątek od godz. 16.30 do 18.00. Kandydatów do Bierzmowania
      zapraszamy do spowiedzi już w środę lub w czwartek od godz. 17.30 do 18.00.

  3. W I Piątek  odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną. Chorych w I Piątek odwiedzi
      ks. proboszcz, ale także - z racji sobotnich uroczystości w Pelplinie - ks. Marek.

  4. W I Sobotę o godz. 8.00 wraz z Żywym Różańcem naszej parafii zapraszamy na Mszę św.
      wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP i modlitwę różańcową.

  5. W przyszłą niedzielę o godz. 9.45 odbędzie się w kościele spotkanie dla kandydatów
      do Bierzmowania  z kl. VIII i III gimnazjum.

  6. W ramach duchowego przygotowania do Środy Popielcowej i Wielkiego Postu w przyszłą
      niedzielę od godz. 13.30 do 18.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.

  7. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć  „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”.

  8. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku
      dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji
      Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku     (www.pelplin.caritas.pl).
      Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas
      pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich. Okażmy        
    serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy.

  9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Grecji „ Śladami św. Pawła „. Pielgrzymka odbędzie się w
      dniach od 2 do 9 lipca. Cena ok. 4 tyś zł. Opiekę duszpasterską nad pielgrzymką
      sprawować będzie ks. Marek Chmist, wikariusz naszej parafii. Zgłoszenia, telefonicznie lub
      mailowo, do Biura Pielgrzymkowo-Turystycznego ARCUS w Bydgoszczy. Więcej informacji  
      znajdziemy na ulotkach umieszczonych pod chórem i w gablocie.

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.02.2019 

   

  Komunikat biskupa pelplińskiego ryszarda kasyny  dO duchowieństwa i wiernych w związku z nominacją  ks. Prałata dr. Arkadiusza okroja na biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej

   

  Wielebni Bracia Kapłani, Drodzy Bracia i Siostry

  12 lutego br. Nuncjatura Apostolska w Polsce podała do publicznej wiadomości, że Ojciec Święty Franciszek mianował ks. prałata dr. Arkadiusza Okroja biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej, przydzielając mu jednocześnie stolicę tytularną Cufruta. Ta radosna i jakże wyczekiwana nominacja to z pewnością przede wszystkim owoc łaski naszego Pana, który, troszcząc się o swój lud, sam wybiera i powołuje pasterzy według swego serca i zamysłu, ale to także odpowiedź Boga na naszą modlitwę, zanoszoną w tej właśnie intencji od ponad roku. Za dar kolejnego pasterza, którego otrzymuje Kościół, niech Bóg będzie uwielbiony!

  Serdecznie dziękujemy Papieżowi Franciszkowi za zrozumienie i wskazanie nowego biskupa pomocniczego dla naszej diecezji, który będzie mnie wspierał w podejmowaniu licznych posług pasterskich i w sprawach związanych z administrowaniem diecezji. Dziś wszyscy chcemy zwrócić nasze myśli i serca w stronę Biskupa Nominata, by okazać mu duchowe wsparcie i złożyć jemu, jego Czcigodnej Mamie i Rodzeństwu, jak najszczersze gratulacje. Modlitwą ogarniamy także zmarłego w 2003 roku Drogiego Tatę.

  Ks. Arkadiusz Franciszek Okroj, syn Grzegorza i Pelagii, zamieszkałych w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie, urodził się 27 maja 1967 roku  w Kartuzach, jako najstarszy z pięciorga rodzeństwa. Po maturze, złożonej w kartuskim Liceum Ogólnokształcącym w 1986 roku, rozpoczął studia i formację w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. W 1989 roku otrzymał posługę lektoratu, rok później posługę akolitatu. Święcenia diakonatu przyjął w roku 1990, natomiast w dniu 6 czerwca 1992 roku święcenia prezbiteratu w Bazylice Katedralnej w Pelplinie z rąk ówczesnego biskupa pelplińskiego Jana Bernarda Szlagi. Po święceniach pracował jako wikariusz najpierw przez cztery lata w parafii           pw. Matki Boskiej Pocieszenia w Drzycimiu, następnie, przez niespełna rok, w parafii    św. Józefa w Wygodzie.

  W 1997 roku skierowany został na studia specjalistyczne z zakresu teologii duchowości na Wydziale Teologicznym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, które zwieńczył w 2002 roku rozprawą doktorską: Przyjaciel Boga w „Enarrationes in Psalmos” św. Augustyna. Przez 10 lat pełnił funkcję ojca duchownego    w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Był jednocześnie wykładowcą Wprowadzenia do chrześcijaństwa i Teologii życia wewnętrznego. Studia i pracę zawsze łączył z działalnością pastoralną. Był bowiem m.in. kapelanem Żeńskiego Domu Akademickiego KUL, kilkakrotnym przewodnikiem Grupy Świeckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, diecezjalnym duszpasterzem rekolekcji ewangelizacyjnych, asystentem kościelnym Dziecięcych Ognisk Misyjnych, spowiednikiem zwyczajnym alumnów i sióstr zakonnych, duszpasterzem osób uzależnionych. W 2002 roku powierzono mu formację Stanu Dziewic w diecezji pelplińskiej. Został też mianowany konsultorem, a później przewodniczącym Podkomisji Konferencji Episkopatu Polski ds. Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego, funkcję tę pełni do dnia dzisiejszego. Należał do Rady Kapłańskiej, a obecnie jest członkiem Rady Duszpasterskiej Diecezji Pelplińskiej.  W 2009 roku odznaczony został przez papieża Benedykta XVI godnością kapelana honorowego Jego Świątobliwości. Od 2010 roku pełni urząd proboszcza parafii pw. św. Michała Archanioła w Kiełpinie, a od 2017 roku także Moderatora formacji stałej prezbiterów diecezji pelplińskiej. Jego wiedza, doświadczenie i przykład życia oddanego Bogu i ludziom dają nam moralną pewność, że zyskujemy dobrego przewodnika, pasterza i nauczyciela.

  Pragnę już dzisiaj zaprosić całą wspólnotę diecezjalną, wszystkich wiernych świeckich, braci i siostry zakonne, a szczególnie kapłanów do udziału w uroczystej Mszy Świętej, sprawowanej w sobotę, 2 marca br. o godz. 11.00, w Bazylice Katedralnej w Pelplinie, podczas której udzielę ks. prałatowi Arkadiuszowi Okrojowi święceń biskupich. Chcemy do tego czasu gorąco prosić naszego Najświętszego Pana, aby, posyłając Księdza Prałata do nowych zadań, udzielił mu łaski do jeszcze bardziej gorliwego głoszenia Ewangelii, do przemiany w ikonę Jezusa Chrystusa, która dla każdej osoby będzie żywym znakiem Bożej miłości i zwycięstwa życia nad grzechem i śmiercią. Podporą w pasterskim posługiwaniu niech stanie się dla niego matczyna obecność Dziewicy Maryi, która będzie uczyć go, w jaki sposób każdego dnia na nowo wsłuchiwać się w wolę Boga i przez swoje fiat odnawiać akt własnego całkowitego oddania, aby mogło zrealizować się w pełni wybrane przez niego zawołanie: Idąc głoście Ewangelię.

  Na piękną i owocną posługę pasterską z serca błogosławię i polecam Drogiego Nominata Bożej Opatrzności, opiece Królowej Apostołów oraz wstawiennictwu  św. Wawrzyńca, patrona diecezji pelplińskiej.                                                                       

  Bp Ryszard Kasyna

   

  Ogłoszenia Duszpasterskie  

   

  1. Chojnicki Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana zaprasza w poniedziałek  godz. 16.00  do salki parafialnej przy kościele Matki Bożej Królowej Polski na wykład Pana  Marcina Wałdocha pt: "Postawa państw zachodu wobec walki o niepodległość Drugiej RP".

  2. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać  darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl). Włączmy się jak najliczniej  w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie  wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej
   pomocy. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy.

   3. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć  „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”.

  4. Z kalendarza liturgicznego:

              Piątek – katedry Św. Piotra Apostoła

              Sobota – Św. Polikarpa, biskupa i męczennika 

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.02.2019 

   

  1. W poniedziałek, we wspomnienie NMP z Lourdes, obchodzimy w Kościele Światowy Dzień

      Chorego. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji wszystkich chorych

      naszej parafii. Podczas liturgii chorzy i starsi będą mogli przyjąć Sakrament Namaszczenia

      Chorych. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo eucharystyczne, które zakończy się

      błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na sposób lurdzki.

   

  2. Chojnicki Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana zaprasza na comiesięczne

      spotkanie w czwartek 14 lutego, o godz. 16.00 w naszej salce parafialnej. Zapraszamy

      również na wykład P. Marcina Wałdocha pt: "Postawa państw zachodu wobec walki o

      niepodległość Drugiej RP" w poniedziałek, 18 lutego godz. 16.00  w pomieszczeniach przy

      parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach.

   

  3. W sobotę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej

      Śmierci. Po Mszy św. odmówimy różaniec Siedmiu Boleści Matki Bożej.

   

  4. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć  „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”.

   

  5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Grecji „ Śladami św. Pawła „. Pielgrzymka odbędzie się w

      dniach od 2 do 9 lipca. Cena ok. 4 tyś zł. Opiekę duszpasterską nad pielgrzymką

      sprawować będzie ks. Marek Chmist, wikariusz naszej parafii. Zgłoszenia, telefonicznie lub

      mailowo, do Biura Pielgrzymkowo-Turystycznego ARCUS w Bydgoszczy. Więcej informacji  

      znajdziemy na ulotkach umieszczonych pod chórem i w gablocie.

   

  6. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii.

   

  7. Kandydatów do Bierzmowania z kl. VIII i III gimnazjum prosimy o odbiór w zakrystii

      indeksów.

     

  8. Z kalendarza liturgicznego:

              Poniedziałek – NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego

              Czwartek – Św. Cyryla i Metodego, patronów Europy

   

  9. W czwartek, w wieku 88 lat i w 61 roku kapłaństwa, zmarł śp. ks. prałat  Aleksander Kłos,

       były proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach. Uroczystości

       pogrzebowe rozpoczną się w tejże parafii eksportą pod przewodnictwem ks.prałata Jacka

       Dawidowskiego - dziekana dekanatu chojnickiego w niedzielę o godz. 19.30. Msza Święta

       pogrzebowa sprawowana będzie pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda

       Kasyny w poniedziałek o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski

       w Chojnicach. Ciało kapłana zostanie złożone na cmentarzu parafialnym przy ulicy 

       Kościerskiej. Dobry Jezu….

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.02.2019 

   1. Dzisiaj o godz. 9.45 odbędzie się w kościele spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania
      z kl. VIII i III gimnazjum.

  2. W tym roku wspomnienie św. Błażeja  przypadło  w niedzielę. Z tej racji, na błogosławieństwo
      św. Błażeja – patrona od chorób gardła, zapraszamy wyjątkowo dopiero w poniedziałek po
      rannej i wieczornej Mszy św.

  3. W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Oazy Młodzieżowej, w środę
      o godz. 16.30 - spotkanie Oazy Dziecięcej, a w czwartek o godz. 19.00 – spotkanie
      Parafialnej Caritas.

  4. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Wraz z Akcją Katolicką o godz. 18.00
      zapraszamy na „ Godzinę Świętą”, podczas której odbędzie się Msza św. wotywna o Jezusie
      Chrystusie Wiecznym Kapłanie, modlitwa o powołania kapłańskie i różaniec w intencji
      Ojczyzny. „Godzinę Świętą” zakończymy śpiewem Apelu Jasnogórskiego. Kandydatów do
      Bierzmowania, którzy nie mogą brać udziału w nabożeństwach I Piątku prosimy, aby
      uczestniczyli w I czwartkowej „ Godzinie Świętej”.

  5. W piątek o godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. sprawowana w intencji ks. Prałata Henryka
      Cyrzana z ok. 79 urodzin.

  6. W sobotę o godz. 8.30 w kościele Matki Bożej Królowej Polski zostanie odprawiona Msza św.
      w intencji Radia Maryja i TV Trwam. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce parafialnej.

  7. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć  „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”.

  8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Grecji „ Śladami św. Pawła „. Pielgrzymka odbędzie się w
      dniach od 2 do 9 lipca. Cena ok. 4 tyś zł. Opiekę duszpasterską nad pielgrzymką
      sprawować będzie ks. Marek Chmist, wikariusz naszej parafii. Zgłoszenia, telefonicznie lub
      mailowo, do Biura Pielgrzymkowo-Turystycznego ARCUS w Bydgoszczy. Więcej informacji  
      znajdziemy na ulotkach umieszczonych pod chórem i w gablocie.

  9. Zakończyły się tegoroczne kolędy. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie i złożone   
      ofiary. Na cele inwestycyjne naszej parafii zebraliśmy 9250 zł. Kolędę przyjęło 1185 rodzin.
      Wizyty duszpasterskiej nie przyjęło 246 rodzin. Podczas kolędy mieliśmy okazję powitać w
      naszej parafii 40 nowych rodzin. Obecnie nasza parafia liczy 4150 wiernych.

  10. Liceum Katolickie w Chojnicach zaprasza na spektakl „ Niepodległa”, który odbędzie się 
        w czwartek 7 lutego o godz. 17.00 w Chojnickim Centrum Kultury. Wstęp wolny.

  11. Z kalendarza liturgicznego:
      Środa – Św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników z Japonii

     
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.01.2019 

   1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17:00 do Kościoła Gimnazjalnego w Chojnicach na koncert
      „Najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek" w wykonaniu Chóru Gdańskiego Uniwersytetu
      Medycznego pod dyrekcją Pana dr Błażeja Połoma.

  2. W środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie Oazy Dziecięcej.

  3. W czwartek – 31 stycznia –odbędą się obchody 99 rocznicy powrotu Chojnic do Ojczyzny.
      W programie uroczystości przewidziano;
      - godz. 10.15 – zbiórka przy Bramie Człuchowskiej i złożenie kwiatów pod tablicą
                               upamiętniającą powrót Chojnic do Macierzy
      - godz. 11.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny i Miasta w Bazylice
      - godz. 13.00 - w kościele gimnazjalnym otwarcie wystawy pt.: „ Drogi do Niepodległości”
      - godz. 13.30 – pokazowe walki rycerskie w sali sportowej Zespołu Szkół na Nowym Mieście
      - godz. 15.00 – w Muzeum w Bramie Człuchowskiej -  promocja nowego wydawnictwa
                               edukacyjnego „ Twarze Niepodległości ziemi chojnickiej „

  4. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. O godz. 16.30 zapraszamy na adorację
      Najświętszego Sakramentu. Adoracja zakończy się o godz. 18.00 nabożeństwem
      I Piątkowym i Mszą św. wotywną o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Bierzmowani
      obowiązkowo uczestniczą w I Piątku od godz. 17.30.
      Okazja do spowiedzi w I Piątek od godz. 16.30 do 18.00. Bierzmowanych zapraszamy
      do spowiedzi w czwartek od godz. 17.30 do 18.00.

  5. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz odwiedzi
      chorych w I Piątek, ks. Marek – w I Sobotę.

  6. W sobotę – 2 lutego – obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. z
      święta Matki Bożej Gromnicznej z poświęceniem świec odbędą się o godz. 8.00 i 16.30.
      Msza św. o godz. 18.00, jak zawsze w sobotę wieczorem, jest już Mszą św. niedzielną.
      Podczas Mszy św. o godz. 16.30. zostaną poświęcone świece i modlitewniki dzieci
      I Komunijnych. Kolekta w sobotę przeznaczona jest na zakony klauzurowe.

  7. W I Sobotę wraz z Żywym Różańcem naszej parafii zapraszamy o godz. 8.00 na Mszę św.
      wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP i modlitwę różańcową.

  8. W tym roku wspomnienie św. Błażeja [ 3 lutego] przypada w niedzielę. Z tej racji, na
      błogosławieństwo św. Błażeja – patrona od chorób gardła, zapraszamy wyjątkowo dopiero 
      w poniedziałek 4 lutego po rannej i wieczornej Mszy św.

  9. W przyszłą niedzielę o godz. 9.45 odbędzie się w kościele spotkanie dla kandydatów do
      Bierzmowania z kl. VIII i III gimnazjum.

  10. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć  nowy numer „ Pielgrzyma” , Pielgrzyma dla
        dzieci oraz „ W Rodzinie”.

  11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Grecji „ Śladami św. Pawła „. Pielgrzymka odbędzie się w
        dniach od 2 do 9 lipca. Cena ok. 4 tyś zł. Opiekę duszpasterską nad pielgrzymką
        sprawować będzie ks. Marek Chmist, wikariusz naszej parafii. Zgłoszenia, telefonicznie lub
        mailowo, do Biura Pielgrzymkowo-Turystycznego ARCUS w Bydgoszczy. Więcej informacji  
        znajdziemy na ulotkach umieszczonych w gablocie i wyłożonych pod chórem na stoliku.

  12. Z kalendarza liturgicznego:
      Poniedziałek – Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
      Czwartek – Św. Jana Bosco, prezbitera
      Sobota – Ofiarowanie Pańskie, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Dzień Życia
                            Konsekrowanego.
  13. Kolęda:
   
        Niedziela – 1/ Wiśniowa 1-52   
                                          2/ Truskawkowa, Wiśniowa 54-66

        Poniedziałek – wizyta duszpasterska w rodzinach, które nie mogły przyjąć kolędy w
       wyznaczonym terminie:

                     1/ Chojniczki ul. Kasztanowa, Dębowa [ 3 rodziny], Świerkowa, Okrężna,
                              Chojnice ul. Leśna [ 2 rodziny]

                     2/ ul. Jabłoniowa, Brzoskwiniowa, Bytowska, Karolewo, Strzelecka,
                             Chojniczki ul. Chojnicka

      Rozpoczęcie kolędy - w niedzielę o godz.14.00, w poniedziałek  o godz. 15.30.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.01.2019 

   1. W dniach od 18 do 25 stycznia obchodzimy w Kościele „ Tydzień powszechnej modlitwy
      o jedność chrześcijan”.

  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 będziemy gościć w naszym kościele zespół
      „ Bławatki”. Po tych Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na działalność zespołu.

  3. W piątek po rannej Mszy św. do godz. 10.00 odbędzie się adoracja w intencji powołań.

  4. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć  „ Pielgrzyma” oraz nowy numer „ W Rodzinie”.

  5. Zapraszamy do Kościoła Gimnazjalnego w Chojnicach na koncert „Najpiękniejszych polskich
      kolęd i pastorałek" w wykonaniu Chóru Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego pod dyrekcją
      Pana dr Błażeja Połoma. Koncert odbędzie się w niedzielę 27 stycznia o godz. 17:00. Wstęp
      wolny zapraszamy.

  6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Grecji „ Śladami św. Pawła „. Pielgrzymka odbędzie się w
      dniach od 2 do 9 lipca. Cena ok. 4 tyś zł. Opiekę duszpasterską nad pielgrzymką sprawować
      będzie ks. Marek Chmist, wikariusz naszej parafii. Zgłoszenia, telefonicznie lub mailowo,
      do Biura Pielgrzymkowo-Turystycznego ARCUS w Bydgoszczy. Więcej informacji znajdziemy
      na ulotkach umieszczonych w gablocie i wyłożonych pod chórem na stoliku.

  7. Z kalendarza liturgicznego:
      Poniedziałek – Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Dzień Babci
      Wtorek – Dzień Dziadka
      Czwartek – Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Dzień modlitw za
                                 dziennikarzy
      Piątek – Nawrócenie św. Pawła, apostoła
      Sobota – Św. Tymoteusza i Tytusa   

  8. Wczoraj zamontowano w naszym kościele witraż z wizerunkiem Bł. Ks. Stefana Wincentego
      Frelichowskiego. Fundatorom tego dzieła -Państwu Małgorzacie i Sławomirowi Rząska,
      składamy serdeczne „ Bóg Zapłać”

  9. Wizyta Duszpasterska - Kolęda.

  20.01. – niedziela – 1/ Wrzosowa, Jaśminowa, Leszczynowa
                    2/ Porzeczkowa

  21.01. – poniedziałek –1/ Podlesie
                         2/ Weterynaryjna 

  22.01. -  wtorek – 1/ Malinowa 6-37
                   2/ Malinowa  38-63

  23.01. – środa –1/ Jabłoniowa 1-28
              2/ Jabłoniowa 29-58

  24.01. – czwartek –1/ Jabłoniowa 59-75, Orzechowa 31-61
                   2/ Orzechowa 1-30

  25.01. – piątek – 1/ Morelowa 1-15
               2/ Morelowa 16-31

  26.01. - sobota – 1/  Morelowa 32-57
                  2/ Agrestowa

  27.01. – niedziela –1/ Wiśniowa 1-52   
                                 2/ Truskawkowa, Wiśniowa 54-66

              Rozpoczęcie kolędy o godz.15.30, w niedziele – o godz. 14.00, w soboty – od 13.00.
       W ostatnim dniu kolęd – w poniedziałek 28 stycznia – odwiedzimy te rodziny, które nie mogły   
       przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie. Prosimy o zgłoszenie.

  10. W piątek pożegnaliśmy Śp. Kazimierza Strojk z ul. Strzeleckiej. Dobry Jezu…

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.01.2019 

  1. Dzisiaj o godz. 9.45 odbędzie się w kościele spotkanie dla młodzieży z kl. VIII i III gimnazjum.
      Bierzmowanie odbędzie się w sobotę 30 marca o godz. 17.00.

  2. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 będziemy gościć w naszym
      kościele zespół „ Bławatki”. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na działalność
      zespołu.

  3. W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.
      Po Mszy św. odmówimy różaniec Siedmiu Boleści Matki Bożej.

  4. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć  nowy numer „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”.

  5. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

  6. Wizyta Duszpasterska - Kolęda.

  13.01. niedziela – 1/ Modrzewiowa 1-10, Wierzbowa, Daglezjowa
                               2/ Modrzewiowa 11- 39

  14.01. – poniedziałek –1/ Jesionowa, Sosnowa
                                        2/ Cisowa, Głogowa, Jodłowa

  15.01. – wtorek – 1/ Długosza
                          2/ Wróblewskiego

  16.01. – środa –  1/ Śniadeckich, Lelewela
                 2/ Wybickiego, Weilanda

  17.01. – czwartek – 1/ Jaworowa, Czereśniowa, Winogronowa
                    2/ Śliwkowa, Pomarańczowa, Gruszkowa

  18.01. – piątek –1/ Karnowskiego 1-20, Poziomkowa
               2/ Karnowskiego  21-42

  19.01. – sobota – 1/ Brzoskwiniowa 1-44
                     2/ Brzoskwiniowa 45-74

  20.01. – niedziela – 1/ Wrzosowa, Jaśminowa, Leszczynowa
                    2/ Porzeczkowa

  21.01. – poniedziałek –1/ Podlesie
                         2/ Weterynaryjna 

  22.01. wtorek – 1/ Malinowa 6-37
                   2/ Malinowa  38-63

  23.01. – środa –1/ Jabłoniowa 1-28
              2/ Jabłoniowa 29-58

  24.01. – czwartek –1/ Jabłoniowa 59-75, Orzechowa 31-61
                   2/ Orzechowa 1-30

  25.01. – piątek – 1/ Morelowa 1-15
               2/ Morelowa 16-31


  Całościowy plan kolęd znajdziemy w gablotach kościoła i na stronie internetowej.            Rozpoczęcie kolędy o godz.15.30, w niedziele – o godz. 14.00, w soboty – od 13.00.
  W ostatnim dniu kolęd – w poniedziałek 28 stycznia – odwiedzimy te rodziny, które nie mogły  przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie. Prosimy o zgłoszenie.
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06.01.2019

  1. W dzisiejszą Uroczystość Objawienia Pańskiego podczas każdej  Mszy św. zostanie

      poświęcona kreda i kadzidło. O godz. 11.45 z placu Emsdetten  wyruszy Orszak Trzech Króli. 

  2. W przyszłą niedzielę o godz. 9.45 odbędzie się w kościele spotkanie dla kandydatów do

      Bierzmowania z kl. VIII i III gimnazjum

  3. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć  „ Pielgrzyma” oraz Pielgrzyma dla dzieci.

  4. W sobotę w kościele Matki Bożej Królowej Polski zostanie odprawiona Msza św. w intencji

      Radia Maryja i TV Trwam. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce parafialnej.   

  5. Wizyta Duszpasterska - Kolęda.

  06.01. – niedziela – 1/ Zamieście 1-29, Lema

                                           2/ Zamieście 30-63, Bieszka, Prusa

   

  07.01. – poniedziałek –  1/ Bytowska 8-68

                                          2/ Bytowska 70 – 128

   

  08.01. – wtorek –1/ Bytowska 11a – 65, Meteorologiczna

                                     2/ Strzelecka 31-41, Stroma

   

  09.01. – środa – 1/ Strzelecka 38-78                               

                                     2/ Strzelecka 47-85

   

  10.01. – czwartek – 1/ Jarzębinowa 1-27

                                           2/ Klonowa, Jarzębinowa 28-43, Dębowa

   

  11.01. – piątek - 1/ Leśna 6, 8a

                                    2/ Leśna 2,4

   

  12.01. – sobota –1/ Leśna – pozostałe domy

                                    2/ Borówkowa, Jagodowa, Jeżynowa

   

  13.01. niedziela – 1/ Modrzewiowa 1-10, Wierzbowa, Daglezjowa

                               2/ Modrzewiowa 11- 39

   

  14.01. – poniedziałek –1/ Jesionowa, Sosnowa

                                        2/ Cisowa, Głogowa, Jodłowa

   

  15.01. – wtorek – 1/ Długosza

                                  2/ Wróblewskiego

   

  16.01. – środa –  1/ Śniadeckich, Lelewela

                                        2/ Wybickiego, Weilanda

   

  17.01. – czwartek – 1/ Jaworowa, Czereśniowa, Winogronowa

                                           2/ Śliwkowa, Pomarańczowa, Gruszkowa

   

  18.01. – piątek –1/ Karnowskiego 1-20, Poziomkowa

                                      2/ Karnowskiego  21-42

   

  19.01. – sobota – 1/ Brzoskwiniowa 1-44

                                     2/ Brzoskwiniowa 45-74

   

  Całościowy plan kolęd znajdziemy w gablotach kościoła i na stronie internetowej.            Rozpoczęcie kolędy o godz.15.30, w niedziele – o godz. 14.00, w soboty – od 13.00.

  W ostatnim dniu kolęd – w poniedziałek 28 stycznia – odwiedzimy te rodziny, które nie mogły  przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie. Prosimy o zgłoszenie.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.12.2018

  1. W poniedziałek, we wspomnienie Św. Sylwestra, zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św.,
      po której odbędzie się nabożeństwo dziękczynienia i przebłagania na zakończenie roku.

  2. We wtorek, w Nowy Rok, obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
      oraz Światowy dzień Modlitw o Pokój. Msze św. w Nowy Rok odbędą się wg porządku
      niedzielnego.

  3. W środę o godz. 16.30 odbędzie się próba dla dzieci przed jasełkami.

  4 .W tym tygodniu obchodzić będziemy „ Dni Eucharystyczne”. W I Czwartek miesiąca z racji
      kolędy nie będzie „ Godziny Świętej”. W I Piątek o godz. 16.30 zapraszamy na Adorację
      Najświętszego Sakramentu, która zakończy się o godz. 18.00 nabożeństwem I Piątkowym
      i Mszą św. wotywną o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Bierzmowani uczestniczą w
      modlitwie I Piątkowej od godz. 17.30.  Okazja do spowiedzi w I Piątek od godz. 16.30 do
      godz.18.00.

  5. W I Sobotę o godz. 8.00 Żywy Różaniec naszej parafii zaprasza na Mszę św.
      wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP i modlitwę różańcową.

  6. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną; ks. Proboszcz – w I Piątek,
      ks. Marek – w I Sobotę.

  7. W przyszłą niedzielę – 6 stycznia – obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego,
      czyli Święto Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. zostanie poświęcona kreda i kadzidło.
      Kolekta w Święto Trzech Króli przeznaczona jest na misje św. W tym dniu odbędzie się w
      Chojnicach Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie na placu Emsdetten o godz. 11.45.

  8. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer „ Pielgrzyma”, Małego Pielgrzyma”
      oraz ” W Rodzinie”.

  9. Tydzień temu na kolektę inwestycyjna naszej parafii zebraliśmy 5440- zł. W styczniu z racji
       kolędy kolekty inwestycyjnej nie będzie.

  10. Kolęda.
  30.12. – niedziela – 1/ Chojniczki – Strzelecka [95,97,99], Polna, Modrzewiowa,    Sosnowa
                2/ Chojniczki – Parkowa, Żwirowa, Brzozowa

  02.01. – środa – 1/ Chojniczki – Chojnicka 1-22, Jarzębinowa
              2/ Chojniczki – Chojnicka 26-52, Poprzeczna

  03.01. – czwartek – 1/ Chojniczki – Długa, Okrężna
                    2/ Chojniczki – Huberta, Gajowa

  05.01. – sobota – 1/ Gombrowicza, Herberta, Białoszewskiego, Bratnego, Baczyńskiego,                   
                     2/ Karolewo

  06.01. – niedziela – 1/ Zamieście 1-29, Lema
                    2/ Zamieście 30-63, Bieszka, Prusa

  07.01. – poniedziałek –  1/ Bytowska 8-68
                                          2/ Bytowska 70 – 128
  08.01. – wtorek –1/ Bytowska 11a – 65, Meteorologiczna
                     2/ Strzelecka 31-41, Stroma

  09.01. – środa – 1/ Strzelecka 38-78                              
              2/ Strzelecka 47-85

  10.01. – czwartek – 1/ Jarzębinowa 1-27
                    2/ Klonowa, Jarzębinowa 28-43, Dębowa

  11.01. – piątek - 1/ Leśna 6, 8a
                    2/ Leśna 2,4

  12.01. – sobota –1/ Leśna – pozostałe domy
                    2/ Borówkowa, Jagodowa, Jeżynowa

  13.01. niedziela – 1/ Modrzewiowa 1-10, Wierzbowa, Daglezjowa
                               2/ Modrzewiowa 11- 39

  Całościowy plan kolęd znajdziemy w gablotach kościoła i na stronie internetowej.            Rozpoczęcie kolędy o godz.15.30, w niedziele i święta – o godz. 14.00, w soboty – od 13.00.
  W ostatnim dniu kolęd – w poniedziałek 28 stycznia – odwiedzimy te rodziny, które nie mogły  przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie. Prosimy o zgłoszenie.
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23.12.2018

  1. W poniedziałek o godz. 24.00, Uroczystą Pasterką sprawowaną w intencji naszej parafii,
      rozpoczniemy Święta Narodzenia Pańskiego. Msze św. w I i II dzień świąt odbędą się
      wg porządku niedzielnego. W wigilię zachęcamy do zachowania zwyczaju postu wieczerzy
      wigilijnej. W poniedziałek nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Kolekta w II dzień świąt
      przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

  2. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie żłóbka w naszej świątyni oraz  za podarowane dla
      kościoła choinki.

  3. Ofiary składane przy żłóbku przeznaczone są na Misje św.

  4. W czwartek o godz. 16.00 odbędzie się próba dla dzieci przed jasełkami.

  5. W ramach „ Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”  w zakrystii można nabyć w cenie 8 zł
      wigilijne świece Caritasu.

  6. U Pana Organisty można się zaopatrzyć w wigilijne opłatki.

  7. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć czasopismo „ Pielgrzym” oraz ” W Rodzinie”.

  8. W ubiegłą niedzielę nasi parafianie: Pan Waldemar Niciejewski i Pan Piotr Niciejewski
      otrzymali w katedrze pelplińskiej od Księdza Biskupa Diecezjalnego promocję na
      Nadzwyczajnego Szafarza Komunii św. Od dziś tym darem będą posługiwać w naszym
      kościele.

  9. W piątek 28 grudnia rozpocznie się wizyta duszpasterska w rodzinach naszej parafii.
      Rozpoczęcie kolędy o godz.15.30, w niedziele i święta – o godz. 14.00, w soboty – od 13.00.
      W ostatnim dniu kolęd – w poniedziałek 28 stycznia – odwiedzimy te rodziny, które nie mogły
      przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie. Prosimy o zgłoszenie.

  28.12. – piątek – 1/ Chojniczki – Świerkowa 1-31
                    2/ Chojniczki – Świerkowa 32 – 115

  29.12. – sobota – 1/ Chojniczki – Kasztanowa
    2/ Chojniczki – Dębowa

  30.12. – niedziela – 1/ Chojniczki – Strzelecka [95,97,99], Polna, Modrzewiowa, Sosnowa                                                         
                2/ Chojniczki – Parkowa, Żwirowa, Brzozowa

  02.01. – środa – 1/ Chojniczki – Chojnicka 1-22, Jarzębinowa
              2/ Chojniczki – Chojnicka 26-52, Poprzeczna

  03.01. – czwartek – 1/ Chojniczki – Długa, Okrężna
                    2/ Chojniczki – Huberta, Gajowa

  05.01. – sobota – 1/ Gombrowicza, Herberta, Białoszewskiego, Bratnego, Baczyńskiego,                   
                     2/ Karolewo

  06.01. – niedziela – 1/ Zamieście 1-29, Lema
                    2/ Zamieście 30-63, Bieszka, Prusa

  Całościowy plan kolęd znajdziemy w gablotach kościoła i na stronie internetowej. Panu
        Sołtysowi Chojniczek składamy podziękowanie za troskę o stronę internetową i gazetkę
        naszej parafii.

  10. W piątek o godz. 12.00 odbędzie się pogrzeb Śp. Tadeusza Topka z ul. Strzeleckiej.
        Różaniec za zmarłego – w kaplicy starego szpitala od wtorku o godz. 17.30. Dobry Jezu…

   
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.12.2018

    1. Od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 zapraszamy na Roraty. W piątek, podczas ostatniej
      Mszy św. Roratniej, harcerze przekażą naszemu miastu  „Betlejemskie Światło Pokoju”
      przywiezione z groty Narodzenia w Betlejem. Z naszej świątyni delegaci poszczególnych
      parafii zabiorą „ Betlejemskie Światło Pokoju” do wszystkich kościołów Chojnic. Odtąd każdy
      z nas będzie mógł zapalić tym płomieniem własny znicz, aby zabrać to szczególne światło do
      swojego domu. Betlejemskie światło pokoju znajdziemy w lampionie umieszczonym przed
      amboną.
  2. Z radością informujemy, że w dniu dzisiejszym nasi parafianie: Pan Waldemar Niciejewski
      i Pan Piotr Niciejewski otrzymają w katedrze pelplińskiej od Księdza Biskupa Diecezjalnego
      promocję na Nadzwyczajnego Szafarza Komunii św.
  3. We wtorek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej
      Śmierci. Po Mszy św. odmówimy różaniec Siedmiu Boleści Matki Bożej.
  4. Zarząd Samorządu Mieszkańców Osiedla Słoneczne-Leśne zaprasza emerytów, rencistów  
      i osoby samotne na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w środę o godz. 18.30
      w świetlicy osiedlowej przy ul. Jabłoniowej.
  5. W środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie oazy dziecięcej, w sobotę o godz. 11.00
      – zbiórka ministrantów, a w niedzielę o godz. 11.00 - spotkanie scholi dziecięcej.
  6. Radę Parafialną i Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się
      w środę o godz. 19.00 na plebanii.
  7. W sobotę o godz. 18.00 w Ośrodku Profilaktyki Rodzinnej przy ul. Strzeleckiej 31 odbędzie
      się wieczerza wigilijna, na która zaprasza się wszystkich samotnych, osoby pokrzywdzone
      przez los i cierpiące niedostatek.
  8. W ramach „ Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, w zakrystii i w biurze parafialnym można
      nabyć wigilijne świece Caritasu: duże świece w cenie 15 zł, małe - w cenie 8 zł.
  9. U Pana Organisty można się zaopatrzyć w wigilijne opłatki.
  10. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer „ Pielgrzyma” oraz ” W Rodzinie”.
  11. W przyszłą niedzielę podamy pełen plan wizyt duszpasterskich. Kolędy rozpoczną się
        w piątek 28 grudnia 
        28.12. – piątek – 1/ Chojniczki – Świerkowa 1-31
                                          2/ Chojniczki – Świerkowa 32 – 115
       29.12. – sobota – 1/ Chojniczki – Kasztanowa
        2/ Chojniczki – Dębowa
       30.12. – niedziela – 1/ Chojniczki – Strzelecka [95,97,99], Polna, Modrzewiowa, 
                                                          Sosnowa                                                         
                                              2/ Chojniczki – Parkowa, Żwirowa, Brzozowa
  12. We wtorek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Marię Orzłowską z Zamieścia.
        Dobry Jezu…
   

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09.12.2018

   
  1. Od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 zapraszamy na Roraty. Dzieci prosimy o  
      przychodzenie na Roraty z lampionami. Kandydaci di Bierzmowania uczestniczą w Roratach  
      co najmniej raz w tygodniu.

  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 [ ok. godz. 9.45] odbędzie się spotkanie dla  kandydatów do
      Bierzmowania z kl. VII.

  3. We wtorek, Mszą św. sprawowaną o godz. 10.00 w kościele gimnazjalnym, rozpocznie się  
      spotkanie opłatkowe Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Chojnicach.

  4. W środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie oazy dziecięcej, a w niedzielę o godz. 11.00
      - spotkanie scholi dziecięcej.

  5. W ramach „ Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, w zakrystii i w biurze parafialnym można
      nabyć wigilijne świece Caritasu. Duże świece kosztują 15 zł, małe  – 8 zł.

  6. Małżonków zapraszamy na „ Spotkania Małżeńskie” poświęcone pielęgnowaniu więzi
      małżeńskiej. Odbędą się one w dniach 14-16 grudnia 2018 r. w Collegium Marianum w
      Pelplinie. Szczegóły na plakacie i stronie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Pelplińskiej.

  7. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć  „ Pielgrzyma” oraz ” W Rodzinie”.

  8. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na rzecz Stolicy Apostolskiej.

  9. W sobotę 15 grudnia od godz. 8.00 do 9.00 oraz od godz. 16.00 do 18.00 odbędzie się
      w naszej parafii spowiedź adwentowa z udziałem spowiedników z dekanatu. Bardzo
      prosimy, aby skorzystać z tej okazji. W następnych dniach będziemy słuchać spowiedzi
      w innych parafiach.

  10. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi
        Katolickiemu na Wschodzie.

  11. Z kalendarza liturgicznego:
      Czwartek – Św. Łucji, dziewicy i męczennicy
      Piątek – Św. Jana

  12. W piątek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Albinę Nowak z ul. Bytowskiej.
        Dobry Jezu…
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.12.2018

   

  1. Rozpoczynamy Adwent. Niech będzie to czas modlitwy, skupienia, dobrych postanowień i
      uczynków miłosierdzia. Od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 zapraszamy na Roraty.
      Dzieci prosimy o przychodzenie na Roraty z lampionami. Kandydaci di Bierzmowania
      uczestniczą w Roratach co najmniej raz w tygodniu.

  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone wigilijne opłatki, w które można
      się zaopatrzyć u Pana Organisty. Podczas Mszy św. dziecięcej o godz. 12.30 zostanie
      poświęcony adwentowy wieniec.

  3. W ramach „ Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, w zakrystii i w biurze parafialnym można
      nabyć wigilijne świece Caritasu. Duże świece kosztują 15 zł, małe  – 8 zł.

  4. W środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie oazy dziecięcej, w sobotę o godz. 10.00
      - zbiórka ministrantów, a w niedzielę o godz. 11.00 - spotkanie scholi dziecięcej.

  5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W I Czwartek wraz z Akcją Katolicką
      naszej parafii zapraszamy na „ Godzinę Świętą”, w ramach której o godz. 18.00 odbędą się
      Roraty, a po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy się modlić
      o powołania kapłańskie oraz w intencji Ojczyzny.

  6. W I Piątek od godz. 16.30 do 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu,
      która zakończy się o godz. 18.00 nabożeństwem I Piątkowym i Mszą św. Roratnią.
      Bierzmowanych zapraszamy w I Piątek o godz. 17.30. W I Piątek od godz. 9.00                              
      ks. Proboszcz odwiedzi chorych z posługa sakramentalną.
   Okazja do spowiedzi: W I Czwartek od 17.30 do 18.00 i w I Piątek od 16.30 do 18.00.         
      Bierzmowanych zapraszamy do spowiedzi w I Czwartek o godz. 17.30 lub w poniedziałek,
      wtorek i środę 20 minut przed Mszą św.     

  7. W sobotę 8 grudnia obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
      Zachęcamy do udziału we Mszy św. i zachowania świątecznego charakteru tego dnia także 
      w swoich domach, nie z obowiązku lecz z potrzeby serca. Msze św. z Uroczystości
      Niepokalanego Poczęcia NMP odbędą się o godz. 8.00 i 16.30. Msza św. o godz. 18.00
      będzie sprawowana, jak zawsze w sobotę wieczorem, jako Msza św. niedzielna. Podczas
      Mszy św. o godz. 16.30 zostaną poświęcone medaliki dzieci, które przygotowują się do
      I Komunii św.

  8. Tydzień temu na kolektę inwestycyjną  zebraliśmy 4872 zł. Serdeczne „ Bóg Zapłać” za
       złożone ofiary, dzięki którym realizujemy cele inwestycyjne naszej parafii. Obecnie
       spłacamy zrealizowaną już inwestycję – przebudowę parkingu. Wszystkich kierowców
       serdecznie zachęcamy do korzystania z przykościelnego parkingu. Trwają również
       prace, które mają na celu uszczelnienie przeciekających rynien dachu naszego kościoła.

  9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 [ ok. godz. 9.45] odbędzie się spotkanie dla 
      kandydatów do Bierzmowania z kl. VII.

  10 . Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer  „ Pielgrzyma” , Pielgrzyma dla
        dzieci  oraz ” W Rodzinie”.

  11. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi
        Katolickiemu na Wschodzie.

  12. W poniedziałek odbył się Dekanalny Turniej Ministrantów w Piłce Halowej. Z radością
        informujemy, że nasi ministranci zdobyli puchar za zajęcie I miejsce w kategorii ministrant
        roczników 2007 - 2011 oraz za III miejsce w kategorii lektor młodszy.

  12. Z kalendarza liturgicznego:
      Poniedziałek – Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
      Wtorek – Św. Barbary, dziewicy i męczennicy
      Czwartek – Św. Mikołaja, biskupa
      Piątek – Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
      Sobota – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dzień modlitw w intencji                            
                             młodzieży żeńskiej.       

   
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.11.2018

   1. Z racji Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy św. o godz. 9.00
      odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu z litanią do Najświętszego
      Serca Pana Jezusa i Aktem Poświęcenia.

  2.  W poniedziałek 26 listopada, po wieczornej Mszy Świętej, zapraszamy do naszego kościoła
        na wykład pt. "Zwodniczy charakter religii Wschodu". Prelekcję  wygłosi siostra Michaela
        Pawlik, która przez 13 lat (od 1967 do 1980r) pracowała w Indiach jako pielęgniarka, by po
        powrocie do Polski wstąpić do zakonu dominikanek. Siostra w swej prelekcji, dotknie
        szczególnie zagadnienia duchowych zagrożeń dla naszej wiary, ze strony praktyk
        pochodzących z hinduizmu, buddyzmu czy islamu. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
        Dla młodzieży 1 i 2 roku formacji, która przygotowuje się do Bierzmowania, spotkanie jest
        obowiązkowe.

  3. W środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie oazy dziecięcej, a w niedzielę o godz. 11.00 
      - spotkanie scholi dziecięcej.

  4. W I Sobotę miesiąca o godz. 8.00 wraz z Żywym Różańcem naszej parafii zapraszamy               
      na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP i modlitwę różańcową.

  5. W I Sobotę miesiąca – 1 grudnia- od godz. 9.00 ks. Marek odwiedzi chorych z posługą
      sakramentalną. Ks. Proboszcz odwiedzi chorych w I Piątek – 7 grudnia.

  6. Od przyszłej niedzieli, w ramach „ Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom”, w zakrystii i w biurze
      parafialnym będzie można nabyć wigilijne świece Caritasu. Duże świece kosztują 15 zł, małe
      – 8 zł.

  7. Za tydzień, w I Niedzielę Adwentu, podczas Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone
      opłatki wigilijne, w które będzie można się zaopatrzyć u Pana Organisty.

  8. Parafia Bazyliki w Chojnicach organizuje w dniach od 20 do 26 lipca 2019 r. pielgrzymkę do
      Ziemi Świętej. Koszt 3590 zł. Wszelkie informacje w umieszczone są w gablocie naszego
      kościoła oraz u wikariusza Bazyliki - ks. Marka Bogusza - tel. 728-461-015.

  9. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć  „ Pielgrzyma” oraz” W Rodzinie”.

  10. Z kalendarza liturgicznego:
      Piątek – Św. Andrzeja Apostoła


  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.11.2018

  1. Dzisiejsza niedziela to dzień modlitw w intencji Polonii i Polaków przebywających za
      granicą.

  2. W minionym tygodniu zamontowano w naszym kościele witraż z wizerunkiem Bł. Marty
      Wieckiej. Fundatorom tego dzieła Państwu Barbarze i Grzegorzowi Makowskim z Chojniczek
      składamy serdeczne „ Bóg zapłać”.

  3. W poniedziałek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej
      Śmierci. Po Mszy św. odmówimy różaniec Siedmiu Boleści Matki Bożej.

  4. W środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie oazy dziecięcej, a w niedzielę o godz. 11.00 
      - spotkanie scholi dziecięcej.

  5. W czwartek, we wspomnienie Św. Cecylii, obchodzić będziemy dzień modlitw za organistów, 
      muzyków, kantorów, psałterzystów oraz za chóry kościelne i schole.

  6. Młodzież klas VII, w ramach przygotowania do Bierzmowania, zapraszamy na rekolekcje
      kerygmatyczne. Rekolekcje odbędą się w Szkole Podstawowej nr 7 w Chojnicach w piątek
      od godz. 17.00 do 19.30 oraz w sobotę od godz. 9.00 do16.30. Udział w rekolekcjach jest
      obowiązkowy.

  7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla
      Wszechświata. W tym dniu po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się wystawienie
      Najświętszego Sakramentu z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Aktem
      Poświęcenia. Z racji święta patronalnego o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św.
      w intencji Akcji Katolickiej naszej parafii. 

  8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się obrzęd przyjęcia
      kandydatów do grona ministrantów.

  9. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer „ Pielgrzyma” oraz” W Rodzinie”.

  10. W poniedziałek 26 listopada, po wieczornej Mszy Świętej, zapraszamy do naszego kościoła
        na wykład pt. "Zwodniczy charakter religii Wschodu". Prelekcję  wygłosi siostra Michaela
        Pawlik, która przez 13 lat (od 1967 do 1980r) pracowała w Indiach jako pielęgniarka, by po
        powrocie do Polski wstąpić do zakonu dominikanek. Siostra w swej prelekcji, dotknie
        szczególnie zagadnienia duchowych zagrożeń dla naszej wiary, ze strony praktyk
        pochodzących z hinduizmu, buddyzmu czy islamu. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
        Dla młodzieży 1 i 2 roku formacji, która przygotowuje się do Bierzmowania, spotkanie jest
        obowiązkowe.

  11. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii.

  12. W poniedziałek przed południem biuro parafialne będzie nieczynne.

  13. Z kalendarza liturgicznego:
      Wtorek – Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
      Środa – Ofiarowanie NMP
      Czwartek – Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
      Sobota – Świętych Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników z Wietnamu

  14. W sobotę pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Idziego Cieślinskiego z
        Chojniczek z ul Kasztanowej.
      We wtorek o godz. 10.30 odbędzie się pogrzeb Śp. Krystyny Szczepańskiej
        z ul. Karnowskiego. Różaniec za zmarłą - w kaplicy starego szpitala o godz. 18.00.              
            Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
   

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.11.2018

   

  1. W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości o godz. 11.00
      odbędzie się dzisiaj w naszym kościele Msza św. w intencji Ojczyzny z dziękczynnym
      śpiewem „ Ciebie Boga wysławiamy „ (Te Deum laudamus)

  2. Stowarzyszenie „Dworek Polski” z okazji Święta Niepodległości zaprasza dzisiaj o godz.16:00
      na koncert do  Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach.

  3. W środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie oazy dziecięcej, a niedzielę o godz. 11.00 
      - spotkanie scholi dziecięcej.

  4. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji              
      w Pelplinie.

  5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy „Dzień modlitw w intencji Polonii i Polaków
      przebywających za granicą”.

  6. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć „ Pielgrzyma” oraz” W Rodzinie”.

  7. Z kalendarza liturgicznego:
      Poniedziałek – Św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika  
      Wtorek – Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych
                             męczenników Polski   
      Sobota – Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy  
       
     
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04.11.2018

   
  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania  
      1 i 2 roku formacji.

  2. Do czwartku, raz dziennie, za pobożne nawiedzenie cmentarza i jakąkolwiek modlitwę za
      zmarłych można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych w czyśćcu cierpiących.

  3. Do piątku włącznie po Mszy św. wieczornej odmawiamy różaniec z wypominkami za
      zmarłych.

  4. W sobotę o godz. 8.00 odbędzie się Msza św. w intencji zmarłych z Żywego Różańca naszej
      parafii. Po Mszy św. odmówimy różaniec ze wspomnieniem zmarłych z poszczególnych róż
      różańcowych.

  5. W sobotę, w przeddzień obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, od
      godz. 17.00 do 18.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00
     odmówimy różaniec w intencji naszej Ojczyzny. Adoracja zakończy się  o godz. 18.00
     błogosławieństwem i śpiewem Apelu Jasnogórskiego. W niedzielę o godz. 11.00
     zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji naszej Ojczyzny.

  6. W ramach Obchodów 100–lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w przyszłą
      niedzielę w Chojnicach przewidziano:
  -  godz. 11.00- przemarsz pod pomniki Orła i Chrystusa Króla oraz złożenie wieńców i kwiatów
  -  godz. 12.00 -Msza św. w Bazylice w intencji Ojczyzny i Powiatu Chojnickiego
  -  godz. 18.00 – koncert Marcina Wyrostka z zespołem Corazon w Bazylice. Zaproszenia na  
     koncert można odbierać w biurze parafialnym Bazyliki i w Chojnickim Centrum Kultury.

  7. Stowarzyszenie „Dworek Polski” z okazji Święta Niepodległości zaprasza 11 listopada
      o godz.16:00 na koncert do  Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach.

  8. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie scholi dziecięcej.

  9. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer  „ Pielgrzyma”, Pielgrzyma dla dzieci, czasopisma misyjne  oraz” W Rodzinie”.               
  ZAPROSZENIE   BISKUPA  PELPLIŃSKIEGO NA  MSZĘ  ŚW.  W  INTENCJI  OJCZYZNY
  Drodzy Siostry i Bracia
  Dnia 11 listopada 1918 r. pod Paryżem podpisano rozejm kończący I wojnę światową,    a w Warszawie Rada Regencyjna przekazała władzę Józefowi Piłsudskiemu. Dzięki Bożej Opatrzności oraz modlitwie i walce naszych przodków, po 123 latach niewoli Ojczyzna nasza odzyskała niepodległość.
  W obchody 100-lecia tego wiekopomnego wydarzenia wpisuje się wspólna modlitwa i pełen wdzięczności śpiew hymnu „Te Deum laudamus”. Zapraszam zatem wszystkich, którzy tylko mogą, w niedzielę 11 listopada br. o godz. 10.00 do bazyliki katedralnej w Pelplinie na Mszę Świętą, którą będę celebrował w intencji Polski i Polaków, jako dziękczynienie za odzyskanie niepodległości oraz o Boże błogosławieństwo w służbie wspólnego dobra.
      Na wspólne świętowanie wolności, już dzisiaj z serca błogosławię.
                                                                                                 + Ryszard Kasyna Biskup Pelpliński

  10. W środę zmarł O. Marek Karczewski, proboszcz Parafii Chrystusa Króla w Chojnicach.
        Dzisiaj o godz. 18.00 w kościele Chrystusa Króla w Chojnicach pod przewodnictwem
        Ks. Bpa Ryszarda Kasyny odbędzie się Msza św. pożegnalna. Pogrzeb odbędzie się w      
        poniedziałek o godz. 11.00 w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi w Bydgoszczy,
        ul. Glinki 40. Wieczny odpoczynek….
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.10.2018

   
  1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszy św. odbędzie
       się zbiórka do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan w Pakistanie.

  2. W czwartek – 1 listopada -przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św.      
      tym dniu odbędą się tak jak w każdą niedzielę.

  3. W piątek – 2 listopada - obchodzić będziemy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
      Msze św. w Dzień Zaduszny odbędą się o godz. 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00.

  4. W Uroczystość Wszystkich Świętych po południu i w Dzień Zaduszny za nawiedzenie
      kościoła lub kaplicy oraz modlitwę „ Ojcze nasz…” i „ Wierzę w Boga…” można uzyskać
      odpust zupełny za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada, raz dziennie, za pobożne
      nawiedzenie cmentarza i jakąkolwiek modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust zupełny
      i ofiarować go za zmarłych w czyśćcu cierpiących.

  5. W zakrystii lub w biurze parafialnym można składać wypominki za zmarłych. Zaduszki będą
       odmawiane w łączności z różańcem po wieczornej Mszy św. w dniach od 2 listopada. Druki
       wypominek wyłożono na stoliku pod chórem. Można również zamawiać Mszę św. zbiorową
       za zmarłych. Zostanie ona odprawiona w Dzień Zaduszny 2 listopada o godz. 16.30.

  6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: I Czwartek i I Piątek miesiąca. Z racji
      Uroczystości Wszystkich Świętych w czwartek nie będzie „ Godziny Świętej”. W piątek po
      Mszy św. o godz. 16.30 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy
      się o godz. 18.00 nabożeństwem I Piątkowym.

  7. Bierzmowanych zapraszamy do spowiedzi w środę od godz. 17.00 do 18.00. Okazja do
      spowiedzi w I Piątek od 16.30 do 18.00.

  8. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz odwiedzi
      chorych w I Piątek – wyjątkowo, z racji Dnia Zadusznego - od godz. 10.30. Ks. Marek
      odwiedzi chorych w I Sobotę od godz. 9.00.

  9. W I Sobotę wraz z Żywym Różańcem naszej parafii zapraszamy o godz. 8.00 na Mszę św.
      wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP i modlitwę różańcową.

  10. W sobotę o godz. 10.30 odbędzie się  zbiórka ministrantów, a w niedzielę o godz. 11.00
        spotkanie scholi dziecięcej.

  11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów                
        do Bierzmowania 1 i 2 roku formacji.

  12. Po Mszy św. można nabyć znicze rozprowadzane przez wolontariuszy Towarzystwa
        Przyjaciół Hospicjum w Chojnicach. Całkowity dochód ze sprzedaży zniczy zostanie
        przeznaczony na potrzeby hospicjum.

  13. Tydzień temu w całej Polsce odbyło się dla celów statystycznych sprawdzanie praktyk
        religijnych. W parafii naszej liczącej 4 tyś wiernych na wszystkich Mszach św. obecnych
        było 1593 wiernych. [ 711 mężczyzn i 882 kobiet]. Do Komunii św. przystąpiło 687 osób
        [ 257 mężczyzn i 430 kobiet].

  14. W poniedziałek przed południem biuro parafialne będzie nieczynne.

  15. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć  „ Pielgrzyma” oraz” W Rodzinie”.          
     
     

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.10.2018

   

   1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe; dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00,
      młodzież i dorosłych - codziennie po wieczornej Mszy św. Młodzież przygotowująca się do
      Bierzmowania ma obowiązek uczestniczyć w  nabożeństwach różańcowych co najmniej 2
      razy w tygodniu.

  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.30 zostaną poświęcone różańce. Na to wydarzenie
       sposób szczególny zapraszamy rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

  3.W środę o godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie Oazy Dziecięcej.

  4. W sobotę o godz. 13.00 odbędzie się  spotkanie scholi dziecięcej.

  5. W zakrystii lub w biurze parafialnym można składać wypominki za zmarłych. Zaduszki będą
       odmawiane w łączności z różańcem po wieczornej Mszy św. w dniach od 2 listopada. Druki
       wypominek wyłożono na stoliku pod chórem. Można również zamawiać Mszę św. zbiorową
       za zmarłych. Zostanie ona odprawiona w Dzień Zaduszny 2 listopada o godz. 16.30.

  6. W niedziele października po każdej Mszy św. można nabyć znicze rozprowadzane 
      przez wolontariuszy Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum w Chojnicach. Całkowity dochód ze
      sprzedaży zniczy zostanie przeznaczony na potrzeby hospicjum

  7. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer „ Pielgrzyma” oraz” W Rodzinie”.

  8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
      W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan w
      Pakistanie.

  10. Parafia Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach organizuje w dniach od 16 do 22 lutego
        2019 r. samolotową pielgrzymkę do Rzymu i San Giovanni Rotondo. Zgłoszenia i 
        szczegółowe informacje otrzymamy u Ks. Mariana – tel. 602 636 933.

  11. Fundacja Centrum Dobrej Nowiny zaprasza w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 do
        podziemi kościoła gimnazjalnego na spotkanie pod tytułem "Dotknąć serca dziecka, a nawet
        nastolatka”. Spotkanie poprowadzi pisarz Robert Kościuszko. W tym dniu podczas Mszy św.
        w Bazylice pisarz zaprezentuje swe ewangelizacyjne powieści.

  12. W dzisiejszą niedzielę ma miejsce sprawdzanie praktyk religijnych. Dla celów
        statystycznych liczy się obecnych na Mszy św. i przystępujących do Komunii św.

  13. Tydzień temu na kolektę inwestycyjną naszej parafii zebraliśmy 4917 zł. „ Bóg Zapłać”
        za złożone ofiary.

  14.  Z kalendarza liturgicznego:
             Poniedziałek – Św. Jana Pawła II


  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.10.2018

   
  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe; dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00,
      młodzież i dorosłych - codziennie po wieczornej Mszy św. Młodzież przygotowująca się do
      Bierzmowania ma obowiązek uczestniczyć w  nabożeństwach różańcowych co najmniej 2
      razy w tygodniu.

  2. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”

  3.W środę o godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie Oazy Dziecięcej.

  4. W czwartek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej
      Śmierci. Po Mszy św. odmówimy różaniec Siedmiu Boleści Matki Bożej

  5. W sobotę o godz. 13.00 odbędzie się  spotkanie scholi dziecięcej.

  6. W niedziele października po każdej Mszy św. można nabyć znicze rozprowadzane 
      przez wolontariuszy Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum w Chojnicach. Całkowity dochód ze
      sprzedaży zniczy zostanie przeznaczony na potrzeby hospicjum.

  7. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć „ Pielgrzyma” oraz” W Rodzinie”.

  8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30 zostaną poświęcone różańce. Na to
      wydarzenie sposób szczególny zapraszamy rodziców i dzieci, które przygotowują się do
      I Komunii św.

  9. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na misje katolickie

  10. Parafia Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach organizuje w dniach od 16 do 22 lutego
        2019 r. samolotową pielgrzymkę do Rzymu i San Giovanni Rotundo. Zgłoszenia i 
        szczegółowe informacje otrzymamy u Ks. Mariana – tel. 602 636 933.

  11.  Z kalendarza liturgicznego:
      Poniedziałek – Św. Teresy od Jezusa
      Wtorek – Św. Jadwigi Śląskiej. Rocznica wyboru św. Jana Pawła II [ 1978 r.]
      Środa – Św. Ignacego Antiocheńskiego
      Czwartek – Św. Łukasza, ewangelisty. Dzień modlitw za służbę zdrowia
      Sobota – Św. Jana Kantego, prezbitera. Dzień modlitw za uczelnie katolickie.

  12. W czwartek pożegnaliśmy Śp. Halinę Węckowską-Rożek z ul. Karnowskiego.
        Dobry Jezu….
          

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.10.2018

   
  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe; dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00,
      młodzież i dorosłych - codziennie po wieczornej Mszy św. Młodzież przygotowująca się do
      Bierzmowania ma obowiązek uczestniczyć w  nabożeństwach różańcowych co najmniej 2
      razy w tygodniu.

  2. W roku 25- lecia nadania chojnickiej farze tytułu Bazyliki Mniejszej zapraszamy dzisiaj
      godz.17:00 do  Bazyliki na koncert zespołu Mocni w Duchu.

  3. Z okazji „ Dnia Białej Laski” w środę o godz. 10.00 w kościele gimnazjalnym odbędzie się
      Msza św. w intencji osób niewidomych i niedowidzących.

  4.W środę o godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie Oazy Dziecięcej.

  5. Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza w czwartek 11 października o godz. 16.00, do
      naszej salki parafialnej na spotkanie z p. Ewą Kowalewską przedstawicielką Ruchów Obrony
      Życia . Tematem spotkania będzie " Papieskie nauczanie o małżeństwie i rodzinie
      odpowiedzią na lewacką ideologię gender". Zapraszamy członków stowarzyszenia i
      wszystkich zainteresowanych.

  6. W sobotę o godz. 8.30 w kościele MBKP zostanie odprawiona Msza św. w intencji Radia
       Maryja i Telewizji Trwam. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce parafialnej.

  7. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się zbiórka ministrantów, a o godz. 13.00 - spotkanie scholi
      dziecięcej.

  8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski. W tym dniu odbędzie się zbiórka
      do puszek na rzecz Fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”

  9. Od 12 do 14 października w parafii MBKP w Chojnicach odbędą się rekolekcje dla członków
        Róż Różańcowych oraz wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat misji i
        różańca świętego. Spotkania poprowadzą ks. dr Maciej Będziński, sekretarz krajowy
        Papieskich Dzieł Misyjnych i s. Monika Juszka RMI. Zainteresowanych udziałem prosimy o
        kontakt z biurem parafialnym parafii MBKP lub Panią Zofią -tel. 662 117 215

  10. W niedziele 14, 21 i 28 października po każdej Mszy św. będzie można nabyć znicze
        rozprowadzane przez wolontariuszy Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum w Chojnicach.
        Całkowity dochód ze sprzedaży zniczy zostanie przeznaczony na potrzeby hospicjum.

  11. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć „ Pielgrzyma”, ” W Rodzinie” oraz Pielgrzyma dla
        dzieci.

  12. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii.

  13. W piątek są jeszcze wolne intencje Mszalne

  14.  Z kalendarza liturgicznego:
      Sobota – Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.09.2018

   
   1. Jutro godz. 17.00 młodzież naszej parafii otrzyma Sakrament Bierzmowania. Serdecznie
      dziękujemy bierzmowanym za dar dla naszego kościoła, którym są 3 czerwone ornaty 
      i welon. Dzisiaj od  godz. 17.00 do 18.00 odbędzie się spowiedź młodzieży bierzmowanej.
      Z racji Bierzmowania w poniedziałek nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

  2. Dzisiaj o godz. 19.45 zapraszamy do Bazyliki na katechezy dla dorosłych i młodzieży.

  3. W tym tygodniu rozpoczyna się październik. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa
      różańcowe; dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, młodzież i dorosłych - codziennie
      po wieczornej Mszy św. W poniedziałek z racji Bierzmowania nabożeństwa różańcowego
      nie będzie. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania ma obowiązek uczestniczyć w   
      nabożeństwach różańcowych co najmniej 2 razy w tygodniu.

  4. W środę o godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie Oazy Dziecięcej.

  5. W sobotę o godz.13.00 odbędzie się spotkanie scholi dziecięcej.

  6. Odpowiadając na prośbę Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji w Pelplinie
      pragniemy jako parafia objąć modlitwą  alumnów, wykładowców, moderatorów i
      pracowników naszego seminarium. Od dwóch lat czynimy to w ramach „ mostu
      modlitewnego”, kiedy to w każdy dzień kolejne parafie diecezji podejmują modlitwę w intencji
      seminarium i powołań, zaś klerycy otaczają daną wspólnotę parafialna modlitwą i pełną
      wdzięczności pamięcią. Okazją do modlitwy w intencji naszego seminarium będzie adoracja
      Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się w czwartek w godz. 8.30 – 10.00
      i od godz.16.30 – 18.00.

  7. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W I Czwartek o godz. 18.00 wraz z Akcją
      Katolicką naszej parafii zapraszamy na „ Godzinę Świętą”, w ramach której odbędzie się
      Msza św. wotywna o Chrystusie Wiecznym Kapłanie, modlitwa o powołania kapłańskie i
      różaniec w intencji Ojczyzny.

  8. W I Piątek miesiąca o godz. 16.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
      Adoracja zakończy się o godz. 18.00 nabożeństwem I Piątkowym i Mszą św. wotywną  o
      Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy w I Piątek o
      godz. 17.30.

  9. Okazja do spowiedzi - w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 i w I Piątek od godz.16.30 do
      godz.18.00. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy do spowiedzi w czwartek od godz.
      17.00 do 18.00 oraz codziennie 15 minut przed Mszą św.

  10. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną. Ks. Proboszcz odwiedzi
        chorych w I Piątek, ks. Marek - w I Sobotę.

  11. W I Sobotę o godz. 8.00 wraz z Żywym Różańcem naszej parafii zapraszamy na Mszę św.
        wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP i modlitwę różańcową.

  12. Od 12 do 14 października w parafii MBKP w Chojnicach odbędą się rekolekcje dla członków
        Róż Różańcowych oraz wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat misji i
        różańca świętego. Spotkania poprowadzą ks. dr Maciej Będziński, sekretarz krajowy
        Papieskich Dzieł Misyjnych i s. Monika Juszka RMI. Zainteresowanych udziałem prosimy o
        kontakt z biurem parafialnym parafii MBKP lub Panią Zofią -tel. 662 117 215

  13. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć „ Pielgrzyma”, ” W Rodzinie” oraz w cenie 4 zł
        kalendarz na 2019 r.

  14.  Z kalendarza liturgicznego:
      Poniedziałek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus
      Wtorek – Św. Aniołów Stróżów
      Czwartek – Św. Franciszka z Asyżu
      Piątek – Św. Faustyny Kowalskiej       


  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23.09.2018

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w
      przyszłym roku mają przystąpić do I Komunii św.

  2. W środę o godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie Oazy Dziecięcej.

  3. W sobotę o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie scholi dziecięcej.

  4. W sobotę o godz. 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie przygotowawcze dla  młodzieży,
      która w poniedziałek 1 października o godz. 17.00 przystąpi do Bierzmowania.

  5. Za tydzień,  w niedzielę 30 września,  od godz. 17.00 do 18.00 odbędzie się spowiedź
      młodzieży przed Bierzmowaniem. Rodzinę i świadków Bierzmowania zapraszamy do
      spowiedzi w tym tygodniu - codziennie 15 minut przed Mszą św..

  6. Serdecznie dziękujemy bierzmowanym za dar dla naszego kościoła, którym są 3 czerwone
      ornaty i welon.

  7. W niedzielę 30 września o godz. 19.45 zapraszamy do Bazyliki na katechezy dla dorosłych i
      młodzieży.

  8. Dnia 6 października na stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbędą się rekolekcje 
      „Stadion Młodych: włącz pełnię wiary”. W programie rekolekcji przewidziano Mszę św.,
      adorację, konferencje, koncerty. Więcej informacji znajdziemy na stronie: stadionmlodych.eu
      oraz na plakacie w gablocie.

  9. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer „ Pielgrzyma”, ” W Rodzinie” oraz 
      w cenie 4 zł kalendarz na 2019 r.

  10. Tydzień temu na kolektę inwestycyjną naszej parafii zebraliśmy 4943 zł. Serdeczne „ Bóg
        Zapłać „ za złożone ofiary.

  11.  Z kalendarza liturgicznego:
      Czwartek – Św. Wincentego a Paulo, prezbitera
      Piątek – Św. Wacława, męczennika
      Sobota – św. Michała, Gabriela i Rafała, archaniołów

  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Jana Bączek z  
        Chojniczek, Śp. Kazimierę Orłowską z Zamieścia, Śp. Stanisława Wysockiego z Karolewa
        i Śp. Mieczysława Krenskiego z ul. Leśnej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

   
   
   
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.09.2018

  1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się w kościele spotkanie z rodzicami młodzieży,
      która ma przyjąć sakrament Bierzmowania w roku 2019 r.

  2. O godz. 17.15 odbędzie się dzisiaj w kościele spotkanie z rodzicami i uczniami kl. VII, którzy
      rozpoczynają 2 letnie przygotowanie do Bierzmowania

  3. Dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek o godz. 18.00 odbędzie się w kościele „ Triduum
      św. Stanisława Kostki” obowiązkowe dla młodzieży kl. VII oraz dla młodzieży, która będzie
      bierzmowana w przyszłym roku.

  4. We wtorek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej
      Śmierci. Po Mszy św. odmówimy różaniec Siedmiu Boleści Matki Bożej.

  5. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się zbiórka ministrantów, a o godz. 13.00 spotkanie scholi
      dziecięcej.

  6. W sobotę  22 i 29 września o godz. 19.00 odbędą się w kościele spotkania przygotowawcze
      dla  młodzieży, która 1 października br. przystąpi do Bierzmowania.

  7. Za tydzień, w niedzielę 23 września, po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie
      z rodzicami dzieci, które w 2019 r. mają przystąpić do I Komunii św.

  8. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer ” W Rodzinie” oraz” „ Pielgrzyma”

  9.  Z kalendarza liturgicznego:
      Poniedziałek – Dzień pamięci i modlitwy za Polaków prześladowanych, zesłanych
                                      i pomordowanych na Wschodzie w rocznicę napaści Związku
                                     Sowieckiego na Polskę
      Wtorek – św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
      Czwartek – św. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,
                                 męczenników z Korei
      Piątek – Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
     
       

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09.09.2018

   
   
  1. W środę zamontowano w naszym kościele witraż z wizerunkiem św. Urszuli Leodochowskiej.
      Ofiarodawcom tego dzieła, Państwu Barbarze i Leonowi Dorawa składamy serdeczne „ Bóg
      Zapłać”. Dziękujemy także Panom, którzy postawili rusztowanie potrzebne do zamontowania
      witraża.

  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się w kościele spotkanie z rodzicami młodzieży,
      która w tym roku ma przyjąć Sakrament Bierzmowania.

  3. Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza na  spotkania, które odbywać się będą   
      w drugi czwartek miesiąca o godz. 16.00 w naszej sali parafialnej . W najbliższy czwartek,
      13 września gościć będziemy p. Piotra Szubarczyka z wykładem nt. wrześniowej bitwy pod
      Krojantami w 1939r. Serdecznie zapraszamy członków Stowarzyszenia i wszystkich
      zainteresowanych.

  4. W sobotę 15, 22 i 29 września o godz. 19.00 odbędą się w kościele spotkania
      przygotowawcze dla  młodzieży, która 1 października br. przystąpi do Bierzmowania.

  5. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się zbiórka ministrantów, a o godz. 13.00 spotkanie scholi
      dziecięcej.

  6.  Za tydzień, w niedzielę 16 września, po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się w kościele
      spotkanie z rodzicami młodzieży, która ma przyjąć sakrament Bierzmowania w roku 2019 .

  7.  W przyszłą niedzielę 16 września, o godz. 17.15 odbędzie się w kościele spotkanie z    
      rodzicami i uczniami kl. VII, którzy rozpoczynają 2 letnie przygotowanie do Bierzmowania.

  8. W dniach od 16 do 18 września o godz. 18.00 odbędzie się w kościele „ Triduum
      św. Stanisława Kostki” obowiązkowe dla młodzieży kl. VII oraz dla młodzieży, która będzie
      bierzmowana w przyszłym roku.

  9. W niedzielę 23 września po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami
      dzieci, które w 2019 r. maja przystąpić do I Komunii św.

  10. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer „ Pielgrzyma”  oraz  „ Pielgrzym
        Plus”, który jest poświęcony Sanktuarium Matki Bożej w Piasecznie. „ Pielgrzym Plus” 
        z płytą CD i śpiewnikiem kosztuje 6 zł.

  11. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii.

  12. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko po wieczornej Mszy św.

  13.  Z kalendarza liturgicznego:
      Czwartek – Św. Jana Chryzostoma
      Piątek – Podwyższenie Krzyża Świętego
      Sobota – NMP Bolesnej


  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.09.2018

   
   1. W poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się w Dolinie Śmierci Msza św. w intencji
      Pomordowanych i Ojczyzny oraz z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Uroczystej 
      Eucharystii przewodniczyć będzie Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.

  2. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W I Czwartek wraz z Akcją Katolicką naszej
      parafii zapraszamy o godz. 18.00 na „ Godzinę Świętą”, w ramach której odbędzie się Msza
      św. wotywna o Chrystusie Wiecznym Kapłanie, modlitwa o powołania kapłańskie i różaniec
      w intencji Ojczyzny.

  3. W I Piątek Miesiąca o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
      Adoracja zakończy się o godz. 18.00 nabożeństwem I Piątkowym i Mszą św. wotywną o
      Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Wszystkich kandydatów do Bierzmowania zapraszamy
      w I Piątek o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi;  w I Czwartek od 17.30 do 18.00 i w I Piątek
      od 16.30 do 18.00.

  4. W I Piątek ks. proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.

  5. W sobotę 8, 15, 22 i 29 września o godz. 19.00 odbędą się w kościele spotkania
      przygotowawcze dla  młodzieży, która 1 października br. ma otrzymać Sakrament    
      Bierzmowania.

  6. W przyszłą niedzielę - 9 września, po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się w kościele   
       spotkanie z rodzicami młodzieży, która w tym roku ma przyjąć Sakrament Bierzmowania.

  7. Za tydzień podczas Mszy św. dla dzieci o godz. 12.30 odbędzie się poświęcenie przyborów
      szkolnych.

  8. Za dwa tygodnie, w niedzielę 16 września, po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się w kościele
      spotkanie z rodzicami młodzieży, która ma przyjąć sakrament Bierzmowania w roku 2019 .
          W tym dniu, czyli 16 września, o godz. 17.15 odbędzie się w kościele spotkanie z    
      rodzicami i uczniami kl. VII, którzy rozpoczynają 2 letnie przygotowanie do Bierzmowania.

  9. W dniach od 16 do 18 września o godz. 18.00 odbędzie się w kościele „ Triduum
      św. Stanisława Kostki” obowiązkowe dla młodzieży kl. VII, która rozpoczyna przygotowanie
      do Bierzmowania oraz dla młodzieży, która będzie bierzmowana w przyszłym roku.

  10. W niedzielę 23 września po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami
        dzieci, które w 2019 r. maja przystąpić do I Komunii św.

  11. Kustosz Sanktuarium Maryjnego w Piasecznie zaprasza w niedzielę 9 września
        o godz. 10.30 na Jubileusz 50 rocznicy koronacji Figury Matki Bożej. Uroczystości
        przewodniczyć będzie Kardynał Stanisław Dziwisz. Więcej informacji znajdziemy na
        okolicznościowym plakacie.

  12 Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer ” W Rodzinie”

  13. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

  14.  Z kalendarza liturgicznego:
      Poniedziałek – Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
      Sobota – Narodzenie NMP, Dzień modlitw w intencji Kobiet oraz ich misji w Kościele,
              rodzinach i świecie.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.08.2018

   

  1. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi rozpoznających drogę    
      powołania kapłańskiego do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które  
      jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rozpoczął
      się właśnie drugi termin przyjmowania kandydatów na studia. Osoby zainteresowane są
      proszone o zgłoszenie się do 17 września na umówioną wcześniej rozmowę kwalifikacyjną
      oraz o złożenie w rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Wszystkie niezbędne
      informacje można znaleźć na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownego
      w Pelplinie

  2. We środę Parafia Bazyliki w Chojnicach obchodzić będzie uroczystość odpustową
      Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Sumie odpustowej o godz. 18.00 przewodniczyć będzie
      Ks. Biskup Pomocniczy Diecezji Gdańskiej Wiesław Szlachetka.

  3. W I Sobotę Miesiąca Żywy Różaniec naszej parafii zaprasza o godz. 8.00 na Mszę św.
      wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP i modlitwę różańcową.

  4. W sobotę – 1 września- ks. Marek odwiedzi chorych z posługa sakramentalną. Ks. Proboszcz
      odwiedzi chorych w I Piątek – 7 września.

  5. W niedzielę 2 września odbędą się w Krojantach uroczystości 79 rocznicy wybuchu II wojny
      światowej i szarży 18 Pułku Ułanów Pomorskich. Podczas części patriotyczno – religijnej
      przy pomniku ułanów o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. Część plenerowa
      na polu szarży rozpocznie się o godz. 13.30.

  6. W poniedziałek  3 września o godz. 17.00 odbędzie się w Dolinie Śmierci Msza św. w intencji
      Pomordowanych i Ojczyzny oraz z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Uroczystej 
      Eucharystii przewodniczyć będzie Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.

  7. Kustosz Sanktuarium Maryjnego w Piasecznie zaprasza w niedzielę 9 września
      o godz. 10.30 na Jubileusz 50 rocznicy koronacji Figury Matki Bożej. Uroczystości
      przewodniczyć będzie Kardynał Stanisław Dziwisz. Więcej informacji znajdziemy na
      okolicznościowym plakacie.

  8. Z racji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z
      Sakramentu Pokuty i Pojednania. Okazja do spowiedzi - w czwartek i w piątek od godz. 17.30
      do 18.00 oraz codziennie 15 minut przed Mszą św.

  9. Tydzień temu na kolektę inwestycyjną zebraliśmy 4627 zł. Serdecznie dziękujemy za złożone
       ofiary. W związku z przebudową przykościelnego parkingu, dojście do kościoła od strony
       ul. Śniadeckich od jutra będzie zamknięte.

  10. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer „ Pielgrzyma” oraz „ Małego
        Pielgrzyma”, czyli Pielgrzyma dla dzieci.

  11.  Z kalendarza liturgicznego:
      Poniedziałek – św. Moniki
      Wtorek – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
      Środa – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela
      Sobota – dzień modlitw w intencji ofiar II wojny światowej
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.08.2018

   

  1. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi rozpoznających drogę    
      powołania kapłańskiego do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które  
      jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rozpoczął
      się właśnie drugi termin przyjmowania kandydatów na studia. Osoby zainteresowane są
      proszone o zgłoszenie się do 17 września na umówioną wcześniej rozmowę kwalifikacyjną
      oraz o złożenie w rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Wszystkie niezbędne
      informacje można znaleźć na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownego
      w Pelplinie

  2. Za tydzień – 26 sierpnia – obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny 
      Częstochowskiej. W łączności z Jasną Górą podczas każdej Mszy św. odnowimy
      Jasnogórskie Śluby Narodu.  W tym dniu parafia w Charzykowach obchodzić będzie
      uroczystość odpustową.

  3. Zapraszamy na „V Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2018” do Kościoła Gimnazjalnego.
      Czwarty koncert odbędzie się dzisiaj o godz. 20:00 w wykonaniu: Karol Hilla  - organy i chóru  
      Akademii Morskiej w Gdyni

  4. W niedzielę 2 września odbędą się w Krojantach uroczystości 79 rocznicy wybuchu II wojny
      światowej i szarży 18 Pułku Ułanów Pomorskich. Podczas części patriotyczno – religijnej
      przy pomniku ułanów o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. Część plenerowa
      na polu szarży rozpocznie się o godz. 13.30.

  5. W poniedziałek  3 września o godz. 17.00 odbędzie się w Dolinie Śmierci Msza św. w intencji
      Pomordowanych i Ojczyzny oraz z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Uroczystej 
      Eucharystii przewodniczyć będzie Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.

  6.  Z kalendarza liturgicznego:
      Poniedziałek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
      Wtorek – Św. Piusa X, papieża
      Środa – NMP Królowej
      Piątek – św. Bartłomieja, apostoła
     

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.08.2018

   

  1. W środę – 15 sierpnia - obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św.
      w tym dniu odbędą się według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. odbędzie się   
      obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów.

  2. W czwartek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej
      Śmierci. Po Mszy św. odmówimy różaniec do Matki Bożej Siedmiu Boleści.

  3. Zapraszamy na „V Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2018” do Kościoła Gimnazjalnego.
      Czwarty finałowy już koncert odbędzie się w niedzielę 19 sierpnia o godz. 20:00
      w wykonaniu: Karol Hilla - organy i chóru Akademii Morskiej w Gdyni.

  4. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer „ Pielgrzyma”

  5. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii.

  6.  Z kalendarza liturgicznego:
      Wtorek – Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
      Środa – Uroczystość Wniebowzięcia NMP
      Piątek – Św. Jacka, prezbietra
     
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05.08.2018

   
  1. Zapraszamy na ,,V Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2018'' do Kościoła Gimnazjalnego.   
     Trzeci koncert odbędzie się dzisiaj o godz. 20:00 w wykonaniu Pawła Pawłowicza- organy
      i Męskiego Zespołu Chorałowego z Bydgoszczy.

  2. Wspólnota Lednica 2000 zaprasza dnia 1 września na „Lednicę Seniora”. W programie
      spotkania przewidziano min. o godz. 12.00 Mszę Św. z konferencją, o godz. 15.00 Koronkę                
      do Bożego Miłosierdzia, o 16.00 Nabożeństwo JESTEM i adorację, a o godz. 17.00 Przejście
      przez Bramę-Rybę. Więcej informacji znajdziemy na okolicznościowym plakacie.

  3. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć „ Pielgrzyma” oraz ‘ Małego Pielgrzyma”

  4. Z kalendarza liturgicznego:
      Poniedziałek – Przemienienie Pańskie
      Środa – Św. Dominika, prezbietra
      Czwartek – Św. Teresy Benedykty od Krzyża [ Edyty Stein]
      Piątek – Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, głównego patrona naszej diecezji
      Sobota – Św. Klary, dziewicy
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.07.2018

   
   1. Gościmy dziś w naszej parafii Ks. Artura Pukownika, profesora Wyższego Seminarium
      Duchownego i Collegium Marianum w Pelplinie, diecezjalnego moderatora Ruchu Światło
      – Życie.

  2. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Chojnic na Jasną Górę w dniach od 31 lipca
      do 13 sierpnia. Spotkanie dla zainteresowanych odbędzie się dzisiaj  o godz. 14.45 w salce    
      parafialnej  przy Bazylice.

  3. W środę – 1 sierpnia – obchodzić będziemy dzień modlitw za poległych w Powstaniu
      Warszawskim.

  4. W tym tygodniu przeżywać będziemy Dni Eucharystyczne. W I Czwartek , wraz z Akcją
      Katolicką naszej parafii, zapraszamy o godz. 18.00 na „ Godzinę Świętą”. W ramach
      „ Godziny Świętej” odbędzie się Msza św. wotywna o Chrystusie Wiecznym Kapłanie,
     modlitwa o powołania kapłańskie i różaniec w intencji Ojczyzny.

  5. W I Piątek miesiąca o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
      Adoracja zakończy się o godz. 18.00 nabożeństwem I Piątkowym i Mszą św. wotywną                
      o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.

  6. Okazja do spowiedzi w I Czwartek od godz.17.30 do 18.00, w I Piątek od 16.30 do 18.00
      oraz każdego dnia 15 minut przed Mszą św.

  7. W I Sobotę wraz z Żywym Różańcem naszej parafii zapraszamy o godz. 8.00 na Mszę św.
      wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP i modlitwę Różańcową.

  8. W I Piątek i w I Sobotę miesiąca od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą
      sakramentalną.

  9. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer  „ Pielgrzyma” oraz „ Małego
      Pielgrzyma”

  10. W tym tygodniu, do czwartku włącznie, biuro parafialne będzie nieczynne.

  11 . Z kalendarza liturgicznego:
      Wtorek – Św. Ignacego z Loyoli,prezbitera
      Środa – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
      Sobota – Św. Jana Vianneya, prezbitera
  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.07.2018

   
   1. W dniach od 22 do 29 lipca obchodzimy w Kościele 19 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.
      W tym roku przezywać go będziemy pod hasłem „ Z mocą Ducha Świętego niesiemy
      Chrystusa”. W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, zapraszamy o godz. 18.00
      na Mszę św. sprawowaną w intencji wszystkich kierowców i podróżujących. Podczas tej
      Mszy św. kolekta przeznaczona będzie na środki transportu dla polskich misjonarzy.
      Po Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i samochodów.

  2. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Chojnic na Jasną Górę w dniach od 31 lipca
      do 13 sierpnia. Spotkania dla zainteresowanych odbywają się w każdą niedzielę lipca
      o godz. 14.45 w salce parafialnej  przy Bazylice. Ponadto wszelkich informacji udziela
      przewodnik grupy ks. Krzysztof Piątkiewicz. Numer telefonu znajdziemy na plakatach.

  3. Dnia 31 lipca przybędą do Chojnic pielgrzymi z okolic Kościerzyny, tak zwana grupa
      Kaszubska. Proszą nas o noclegi. Osoby ,które chciały by udzielić gościny pielgrzymom
      prosimy o zgłoszenie tego faktu w biurze parafialnym bazyliki.

  4. Zapraszamy do udziału w diecezjalnej pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę w dniach
      od 7 do 13 sierpnia. W tym roku po raz pierwszy organizujemy grupę pielgrzymów z Chojnic.
      W programie pielgrzymki na Jasną Górę przewidziano również nawiedzenie  Sanktuarium
      Maryjnego w Górce Klasztornej i w Licheniu oraz  Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. 
      Naszej grupie towarzyszyć będą ks. kanonik Janusz Chyła i ks. Damian Szulman. Ilość  
      miejsc ograniczona. Informacje i zapisy: Pan Piotr Czapiewski tel. 530 488 163. Więcej
      informacji na Facebooku.

  5. Zapraszamy na „V Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2018” do Kościoła Gimnazjalnego.   
      Drugi koncert odbędzie się w dzisiaj o godz. 20:00 w wykonaniu Patryka Podwojskiego
      organisty Katedry w Gdańsku- Oliwie.

  6 Po Mszy św. można u ministrantów nabyć   „ Pielgrzyma” oraz  „ W Rodzinie”.

  7. Biuro parafialne w dniach od 29 lipca do 2 sierpnia będzie nieczynne.

  8. Z kalendarza liturgicznego:
      Poniedziałek – św. Brygidy, zakonnicy
      Wtorek – św. Kingi
      Środa – Św. Jakuba Starszego, apostoła i Św. Krzysztofa, męczennika
      Czwartek – Św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Dzień modlitw za rodziców, dziadków
                                 za najstarszych parafian.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15.07.2018

   

  1. Serdecznie zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Uroczystość Matki Bożej z Góry
      Karmel do Diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Zamartem. Pielgrzymka
      rozpocznie się w poniedziałek 16 lipca o godz. 8.00 w kościele  Matki Bożej Królowej Polski
      w Chojnicach. Punktem centralnym pielgrzymki będzie udział w uroczystej Mszy św.
      odpustowej o godz. 12.00 w Zamartem. Jest możliwość powrotu po zakończeniu uroczystości
      specjalnym autokarem. Organizatorem pielgrzymki jest Parafialny Oddział Akcji Katolickiej
      przy parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach.

  2. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Chojnic na Jasną Górę w dniach od 31 lipca
      do 13 sierpnia. Spotkania dla zainteresowanych odbywają się w każdą niedzielę lipca
      o godz. 14.45 w salce parafialnej  przy Bazylice. Ponadto wszelkich informacji udziela
      przewodnik grupy ks. Krzysztof Piątkiewicz. Numer telefonu znajdziemy na plakatach.

  3. Dnia 31 lipca przybędą do Chojnic pielgrzymi z okolic Kościerzyny, tak zwana grupa
      Kaszubska. Proszą nas o noclegi. Osoby ,które chciały by udzielić gościny pielgrzymom
      prosimy o zgłoszenie tego faktu w biurze parafialnym bazyliki.

  4. Zapraszamy do udziału w diecezjalnej pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę w dniach
      od 7 do 13 sierpnia. W tym roku po raz pierwszy organizujemy grupę pielgrzymów z Chojnic.
      W programie pielgrzymki na Jasną Górę przewidziano również nawiedzenie  Sanktuarium
      Maryjnego w Górce Klasztornej i w Licheniu oraz  Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. 
      Naszej grupie towarzyszyć będą ks. kanonik Janusz Chyła i ks. Damian Szulman. Ilość  
      miejsc ograniczona. Informacje i zapisy: Pan Piotr Czapiewski tel. 530 488 163. Więcej
      informacji na Facebooku.

  5. W środę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.    
      Po Mszy św. odmówimy różaniec do Matki Bożej Siedmiu Boleści.

  6. Zapraszamy na „V Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2018” do Kościoła Gimnazjalnego.   
      Drugi koncert odbędzie się w niedzielę 22 lipca o godz. 20:00 w wykonaniu Patryka
      Podwojskiego organisty Katedry w Gdańsku- Oliwie.

  7. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii.

  8. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer  „ Pielgrzyma” oraz  „ W Rodzinie”.

  9. Z kalendarza liturgicznego:
      Poniedziałek – NMP z Góry Karmel, czyli Matki Bożej Szkaplerznej

  10. W poniedziałek o godz. 12.00 odbędzie się pogrzeb Śp. Grażyny Nosek z ul. Morelowej 8.
        Różaniec za zmarłą -  w kościele po wieczornej Mszy św.. Dobry Jezu...
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08.07.2018

   
   1. Serdecznie zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Uroczystość Matki Bożej z Góry
      Karmel do Diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Zamartem. Pielgrzymka
      rozpocznie się w poniedziałek 16 lipca o godz. 8.00 w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w
      Chojnicach. Punktem kulminacyjnym pielgrzymki będzie udział w uroczystej Mszy św.
      odpustowej o godz. 12.00 w Zamartem. Jest możliwość powrotu po zakończeniu uroczystości
      specjalnym autokarem. Organizatorem pielgrzymki jest Parafialny Oddział Akcji Katolickiej
      przy parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach.

  2. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Chojnic na Jasną Górę w dniach od 31 lipca
      do 13 sierpnia. Spotkania dla zainteresowanych odbywają się w każdą niedzielę lipca
      o godz. 14.45 w salce parafialnej  przy Bazylice. Ponadto wszelkich informacji udziela
      przewodnik grupy ks. Krzysztof Piątkiewicz. Numer telefonu znajdziemy na plakatach.

  3. Zapraszamy do udziału w diecezjalnej pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę w dniach
      od 7 do 13 sierpnia. W tym roku po raz pierwszy organizujemy grupę pielgrzymów z Chojnic.
      W programie pielgrzymki na Jasną Górę przewidziano również nawiedzenie  Sanktuarium
      Maryjnego w Górce Klasztornej i w Licheniu oraz  Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. 
      Naszej grupie towarzyszyć będą ks. kanonik Janusz Chyła i ks. Damian Szulman. Ilość  
      miejsc ograniczona. Informacje i zapisy: Pan Piotr Czapiewski tel. 530 488 163. Więcej
      informacji na Facebooku.

  4. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi rozpoznających drogę
      powołania kapłańskiego do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które
      jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci,
      w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 9 lipca 2018 roku na
      rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o
      złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat
      warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego oraz w
      gablocie ogłoszeń w naszym kościele.

  5. Zapraszamy na „V Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2018” do Kościoła Gimnazjalnego.
       Pierwszy koncert odbędzie się dzisiaj o godz. 20:00 w wykonaniu: Przemysława
       Wawrzyniaka flety irlandzkie, dudy szkockie i Ewy Sawoszczuk organy. Pozostałe terminy
       koncertów są umieszczone na plakacie.

  6. W sobotę o godz. 8.30 w kościele Matki Bożej Królowej Polski zostanie odprawiona Msza św.
      w intencji Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce
      parafialnej.

  7. We wtorek  zamontowano w naszym kościele witraż z symbolem Sakramentu Pokuty.
      Fundatorom tego dzieła – Państwu Danucie i Tadeuszowi Daleckim składamy serdeczne
      „ Bóg Zapłać”.

  8. W minionym tygodniu zamontowano w kościelnych ławkach wieszaki. Serdecznie dziękujemy
      Panu Ryszardowi Zabłotnemu, który ufundował wieszaki oraz Panu Marcinowi Stoltman,
      który zajął się ich zamontowaniem.

  9. W sobotę o godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji ks. Prałata Henryka
      Cyrzana z okazji imienin.

  10. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć  „ Pielgrzyma” oraz  „ W Rodzinie”

  11. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje Mszalne

  12. Z kalendarza liturgicznego:
      Środa – Św. Benedykta, opata z Monte Cassino
      Czwartek – św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
      Piątek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników
      Sobota – św. Henryka

  13. Znaleziono młodego pieska. Można odebrać w Chojnicach. Więcej informacji w zakrystii.


  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.07.2018

   
   1. Zapraszamy na Franciszkański Piknik Rodzinny, który odbędzie się dzisiaj w Borzyszkowach.      
      O godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. po której odbędzie się koncert Ryszarda
      Rynkowskiego.

  2. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W I Czwartek wraz z Akcją Katolicką naszej
      parafii zapraszamy o godz. 18.00 na „ Godzinę Świętą”, w ramach której odbędzie się
      Msza św. wotywna o Chrystusie Wiecznym Kapłanie, modlitwa o powołania kapłańskie i
      różaniec w intencji Ojczyzny.

  3. W I Piątek miesiąca o  godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu,
      która zakończy się o godz. 18.00 nabożeństwem I Piątkowym i Mszą św. wotywną o
      Najświętszym Sercu Pana Jezusa.

  4. Okazja do spowiedzi w I Czwartek od 17.30 do 18.00, w I Piątek od 16.30 do 18.00 oraz
      każdego dnia 15 minut przed Mszą św.

  5. W I Sobotę wraz z Żywym Różańcem naszej parafii zapraszamy o godz. 8.00 na Mszę św.
      wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP i modlitwę różańcową.

  6. W tym tygodniu chorych z posługa sakramentalną. Ks. proboszcz odwiedzi chorych
      w I Piątek, ks. Marek – w I Sobotę.

  7. Tydzień temu na kolektę inwestycyjną zebraliśmy 4270 zł. „ Bóg Zapłać” za złożone ofiary.

  8. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Chojnic na Jasną Górę w dniach od 31 lipca
      do 13 sierpnia. Spotkania dla zainteresowanych odbywają się w każdą niedzielę lipca
      o godz. 14.45 w salce parafialnej  przy Bazylice. Ponadto wszelkich informacji udziela
      przewodnik grupy ks. Krzysztof Piątkiewicz. Numer telefonu znajdziemy na plakatach.

  9. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi rozpoznających drogę
      powołania kapłańskiego do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które
      jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci,
      w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 9 lipca 2018 roku na
      rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o
      złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat
      warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego oraz w
      gablocie ogłoszeń w naszym kościele.

  10. Zapraszamy na „V Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2018” do Kościoła Gimnazjalnego.
        Pierwszy koncert odbędzie się w niedzielę 8 lipca o godz. 20:00 w wykonaniu: Przemysława
        Wawrzyniaka flety irlandzkie, dudy szkockie i Ewy Sawoszczuk organy. Pozostałe terminy
        koncertów są umieszczone na plakacie.

  11. Serdecznie dziękujemy Panu Witoldowi Winkowskiemu z Chojniczek za relokację zieleni,
        którą trzeba było przeprowadzić w związku z przebudową przykościelnego parkingu.
        Dziękujemy Panu Kazimierzowi Szmaglik za troskę o otoczenie kościoła i plebanii.

  12. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer „ Pielgrzyma” [ cena 2.90 zł.],
        „ Małego Pielgrzyma  czyli  Pielgrzyma dla dzieci [ cena 2.50 zł.], „ W Rodzinie” [ 1.50 zł ]     
        oraz w cenie 6  zł numer specjalny „ Pielgrzyma”  z książeczką pt  „ Różaniec z Ojcem Pio”

  13. Z kalendarza liturgicznego:
      Wtorek – Św. Tomasza Apostoła
      I Piątek – Bł. Marii Teresy Ledochowskiej, patronalny dzień Apostolstwa Chorych


  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.06.2018

   

  1. Zapraszamy dzisiaj na koncert, który odbędzie się na rynku naszego miasta w godz. od 12.00
      do 16.00. Pragniemy modlitwą, śpiewem i tańcem uczcić  św. Jana Chrzciciela, patrona
      Chojnic.

  2. W piątek obchodzić będziemy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu
      Msze św. odbędą się o godz. 8.00 i 18.00. Zachęcamy do udziału we Mszy św. i zachowania
      świątecznego charakteru tego dnia w swoich domach. Kolekta w święto  Apostołów Piotra              
      i Pawła tradycyjnie przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. Z racji przypadającego w piątek  
      święta nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów  mięsnych.

  3. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Chojnic na Jasną Górę w dniach od 31 lipca
      do 13 sierpnia. Spotkania dla zainteresowanych odbywają się w każdą niedzielę lipca
      o godz. 14.45 w salce parafialnej  przy Bazylice. Ponadto wszelkich informacji udziela
      przewodnik grupy ks. Krzysztof Piątkiewicz. Numer telefonu znajdziemy na plakatach.

  4. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi rozpoznających drogę
      powołania kapłańskiego do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które
      jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci,
      w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 9 lipca 2018 roku na
      rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o
      złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat
      warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego oraz w
      gablocie ogłoszeń w naszym kościele.

  5. Zapraszamy na Franciszkański Piknik Rodzinny, który odbędzie się w Borzyszkowach w
      niedzielę 1 lipca. O godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. po której odbędzie się koncert
      Ryszarda Rynkowskiego.
  6. Z kalendarza liturgicznego:
      Środa – Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy
      Czwartek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika
      Piątek – św. Apostołów Piotra i Pawła

  7. W środę pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Leona Drążkowskiego
      z ul. Podlesie. Dobry Jezu....
     
   


  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.06.2018

   
  1. Po Mszy św. wieczornej odprawia się nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego
      Serca Pana Jezusa.

  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży, która
      przygotowuje się do Bierzmowania. Na spotkanie zapraszamy rodziców młodzieży I i II roku
      formacji.

  3. W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Oazy Młodzieżowej, a w środę
      o godz. 16.30 - spotkanie Oazy Dziecięcej.

  4. We wtorek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej
      Śmierci. Po Mszy św. odmówimy różaniec do Matki Bożej Siedmiu Boleści.

  5. W związku z zakończeniem roku szkolnego zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi.
      Okazja do spowiedzi  - codziennie 15 minut przed Mszą św.

  5. W sobotę o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie scholi dziecięcej, a o godz. 14.30 – spotkanie
      scholi młodzieżowej.

  6. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii.

  7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
      W tym dniu zapraszamy na koncert, który odbędzie się na rynku naszego miasta w godz.
      od 12.00 do 16.00. Pragniemy modlitwą, śpiewem i tańcem uczcić  św. Jana Chrzciciela,
      patrona Chojnic.

  8. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Chojnic na Jasną Górę w dniach od 31 lipca
      do 13 sierpnia. W związku z tym, że nie każdy może zorganizować tyle czasu wolnego 
      informujemy, że można do pielgrzymki dołączyć w czasie jej trwania. Spotkania dla
      zainteresowanych odbywają się w każdą niedzielę lipca o godz. 14.45w salce parafialnej przy
      Bazylice. Ponadto wszelkich informacji udziela przewodnik grupy ks. Krzysztof Piątkiewicz.
      Numer telefonu znajdziemy na plakatach.

  9. Parafia Nieżychowice organizuje w dniach 23 – 27 lipca pielgrzymkę autokarową do
      Krakowa, Wadowic, Oświęcimia, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz na Jasną Górę. Koszt od
      osoby wynosi 460 zł. i obejmuje przejazdy, 4 noclegi oraz ubezpieczenie. Przy zapisie
      wymagana jest zaliczka  wysokości 100 zł. oraz dane personalne i numer pesel. Zapisy
      i szczegółowe informacje tel. 513 059 521.

  10. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer  „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”.

  11. Z kalendarza liturgicznego:
      Czwartek – Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
      Niedziela – Narodzenie Św. Jana Chrzciciela, Patrona Chojnic

  12. Przechodnia Therapeutica przy ul. Bytowskiej 70 zaprasza we wtorek na bezpłatne badanie
         wzroku.   

  13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Wiesława Tyma
        z ul  Bytowskiej, Śp. Bożenę Hapka z ul. Porzeczkowej i Śp. Bogdana Łangowskiego
        z ul. Bytowskiej. Dobry Jezu...
     
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.06.2018

   
   1. W związku z wprowadzeniem RODO pragniemy poinformować, że odtąd metryka chrztu,
      świadectwo sakramentu małżeństwa, zaświadczenie dla chrzestnych i inne dokumenty będą
      wydawane bezpośrednio osobie pełnoletniej, której akt dotyczy lub na podstawie pisemnego
      pełnomocnictwa, które ta osoba udzieli. Dokumenty dotyczące osób małoletnich będą
      wydawane tylko ich rodzicom lub prawnym opiekunom. Odbierający dokumenty musi
      posiadać Dowód Osobisty.

  2. W środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie Oazy Dziecięcej.

  3. W sobotę o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie scholi dziecięcej, a o godz. 14.30 – spotkanie
      scholi młodzieżowej.

  4. Kandydatów  do Bierzmowania prosimy o przyniesienie dzisiaj indeksów do sprawdzenia.

  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców   
      młodzieży, która przygotowuje się do Bierzmowania. Na spotkanie zapraszamy rodziców
      młodzieży I i II roku formacji.

  6. W sobotę  odbędzie się w Pelplinie szósta edycja Przystani  - warsztatów dla duszy. Plan
      tegorocznej Przystani podzielony został na dwie części. Od 9.30 do 12.00 odbędzie się
      otwarte dla wszystkich miasteczko warsztatowe przed Collegium Marianum, a od 13.00
      do 21.00 część modlitewno-koncertowa na Górze Jana Pawła II, w Katedrze oraz
      na Przystani Jana III Sobieskiego. Więcej informacji znajdziemy na plakacie i stronie:
      przystanpelplin.pl

  7. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie informuje o rozpoczęciu rekrutacji do naszego
      diecezjalnego seminarium na nowy rok akademicki 2018/2019. Kandydaci, w tym również   
      tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 9 lipca na rozmowę kwalifikacyjną
      (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w rektoracie WSD
      odpowiednich dokumentów. Więcej informacji znajdziemy na plakacie i stronie internetowej

  8. Parafia Nieżychowice organizuje w dniach 23 – 27 lipca pielgrzymkę autokarową do
      Krakowa, Wadowic, Oświęcimia, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz na Jasną Górę. Koszt od
      osoby wynosi 460 zł. i obejmuje przejazdy, 4 noclegi oraz ubezpieczenie. Przy zapisie
      wymagana jest zaliczka  wysokości 100 zł. oraz dane personalne i numer pesel. Zapisy
      i szczegółowe informacje tel. 513 059 521.

  9. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”.

  10. Z kalendarza liturgicznego:
      Poniedziałek – Św. Barnaby, apostoła
      Środa – Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
      Czwartek – Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

  11. W poniedziałek o godz. 10.30 odbędzie się pogrzeb Śp. Wiesława Tyma z ul Bytowskiej.
        Różaniec za zmarłego – dzisiaj w kościele o godz. 19.00. Dobry Jezu...


  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.06.2018

   
  1. Do czwartku włącznie trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00,
      po której odbędzie się nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
      W czwartek po procesji odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wianków. Z racji Oktawy
      Bożego Ciała nie będzie w czwartek „ Godziny Świętej”.

  2. W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Oazy Młodzieżowej, a w środę
       o godz. 16.30 – spotkanie Oazy Dziecięcej.

  3. W tym roku, z racji przypadającej w piątek Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa,
      Odpust Parafialny ku czci naszej patronki Św. Jadwigi Królowej obchodzić  będziemy w
      sobotę. Msze św. odpustowe odbędą się o godz. 8.00 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00
      odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Odpustowe Słowo Boże wygłosi
      Ks. Jacek Somerski, pierwszy wikariusz naszej parafii, obecnie proboszcz parafii Zapceń.
      Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00 do 18.00.W dniu odpustu nasza Caritas
      zaprasza po Mszy św. o godz. 11.00 na festyn parafialny z zabawami dla dzieci oraz z
      możliwością skosztowania domowego ciasta i wystąpienia w karaoke. 
     
  4. W sobotę o godz. 8.30 w kościele Matki Bożej Królowej Polski zostanie odprawiona Msza św.
      w intencji Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce
      parafialnej.

  5. Tydzień temu na kolektę inwestycyjna zebraliśmy 4178 zł. Serdecznie dziękujemy za złożone
       ofiary. Już rozpoczęły się prace przy przebudowie przykościelnego parkingu.

  6. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie informuje o rozpoczęciu rekrutacji do naszego
      diecezjalnego seminarium na nowy rok akademicki 2018/2019. Kandydaci, w tym również   
      tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 9 lipca na rozmowę kwalifikacyjną
      (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w rektoracie WSD
      odpowiednich dokumentów. Więcej informacji znajdziemy na plakacie i stronie internetowej.

  7. W sobotę 16 czerwca 2018 roku  odbędzie się w Pelplinie szósta edycja Przystani 
      - warsztatów dla duszy. Plan tegorocznej Przystani podzielony został na dwie części.
      Od 9.30 do 12.00 odbędzie się otwarte dla wszystkich miasteczko warsztatowe przed
      Collegium Marianum, a od 13.00 do 21.00 część modlitewno-koncertowa na Górze Jana
      Pawła II, w Katedrze oraz na Przystani Jana III Sobieskiego. Więcej informacji znajdziemy
      na stronie: przystanpelplin.pl

  8. Parafia Nieżychowice organizuje w dniach 23 – 27 lipca pielgrzymkę autokarową do
      Krakowa, Wadowic, Oświęcimia, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz na Jasną Górę. Koszt od
      osoby wynosi 460 zł. i obejmuje przejazdy, 4 noclegi oraz ubezpieczenie. Przy zapisie
      wymagana jest zaliczka  wysokości 100 zł. oraz dane personalne i numer pesel. Zapisy
      i szczegółowe informacje tel. 513 059 521.

  9. Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum zaprasza na festyn charytatywny „ Chojnickie Aniołowo”.
       Festyn odbędzie się dzisiaj w Fosie Miejskiej od godz. 13.00 do 18.00.

  10. Kandydatów do Bierzmowania prosimy o przyniesienie w przyszłą niedzielę indeksów do
        sprawdzenia. W przypadku wyjazdu indeks należy przekazać przez inną osobę.

  11. W poniedziałek zamontowano w naszym kościele witraż z symbolem Sakramentu
        Eucharystii. Fundatorom – rodzicom dzieci I Komunijnych, składamy serdeczne „ Bóg
        Zapłać”. 

  12. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer „ Pielgrzyma” „ Małego Pielgrzyma”
        – czyli Pielgrzyma dla dzieci oraz „ W Rodzinie”.

  13. Z kalendarza liturgicznego:
      Wtorek – Św. Bonifacego, biskupa i męczennika
      Piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa,  rocznica poświęcenia naszego kościoła
      Sobota – Niepokalanego Serca NMP, Uroczystość Odpustowa Św. Jadwigi Królowej
     
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.05.2018

   
   1. Dzisiejsza uroczystość Trójcy Najświętszej kończy czas Komunii św. wielkanocnej.

  2.W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św.
      w Boże Ciało odbędą się o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. dla dzieci
      o godz. 12.30. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy tradycyjną trasą procesja eucharystyczna
      do 4 ołtarzy. W procesji biorą udział w strojach liturgicznych dzieci I Komunijne. Znakiem
      naszego dziękczynienia za dar Najświętszego sakramentu niech będzie pobożny udział w 
      procesji i dekoracja trasy. W oktawie Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej odbywać się
      będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła.

  3. Zapraszamy dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała na
      próbę w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.30.

  4. W tym tygodniu odbędą się ostatnie nabożeństwa majowe; dla dorosłych – codziennie po
      wieczornej Mszy św., dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 17.00.

  5. W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Oazy Młodzieżowej, a w środę
       o godz. 16.30 – spotkanie Oazy Dziecięcej.

  6. W tym tygodniu przeżywać będziemy I Piątek miesiąca. O godz. 17.00 zapraszamy na
      adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 odbędzie się Msza św. zakończona
      nabożeństwem I Piątkowym i procesją eucharystyczną wokół kościoła. Bierzmowanych
      zapraszamy od godz. 17.30. Okazja do spowiedzi w I Piątek od godz. 16.30 do 17.00.

  7. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ks. proboszcz odwiedzi
      chorych w I Piątek, ks. Marek – w I Sobotę.

  8. Żywy Różaniec naszej parafii zaprasza w I Sobotę o godz. 8.00 na Mszę św. wynagradzającą
      Niepokalanemu Sercu NMP i modlitwę różańcową.

  9. W sobotę o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie scholi dziecięcej, a o godz. 14.30 – spotkanie
      scholi młodzieżowej.

  10. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie informuje o rozpoczęciu rekrutacji do naszego
        diecezjalnego seminarium na nowy rok akademicki 2018/2019. Kandydaci, w tym również   
        tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 9 lipca na rozmowę kwalifikacyjną
        (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w rektoracie WSD
        odpowiednich dokumentów. Więcej informacji znajdziemy na plakacie i stronie internetowej.

  11. Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Człuchowie zaprasza do udziału w Festiwalu Radości
        Chrześcijańskiej „Katolicy na ulicy Człuchów 2018”, który odbędzie się w Boże Ciało, 31
        maja na człuchowskim rynku w godz. 17.30 – 22.30.

  12. Akcja Katolicka przy parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach organizuje w dniach
        5-9 czerwca br. pielgrzymkę do sanktuariów w Płocku, Leżajsku, Radecznicy, Zamościu,
        Krasnobrodzie, Przemyślu, Kalwarii Pacławskiej, Tarnowie, Piekarach Śląskich i na  Jasną 
        Górę. Koszt 690 złotych. Zapisy w biurze parafialnym parafii MBKP.

  13. Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum zaprasza na festyn Charytatywny” Chojnickie Aniołowo”,
        który odbędzie się w niedzielę 3 czerwca  w Fosie Miejskiej od godz. 13.00 do18.00.   
        Głównym celem festynu jest pozyskanie środków finansowych na rzecz hospicjum
        domowego.

  14. Stowarzyszenie Miłośników Kolei zaprasza w sobotę 2 czerwca na przejazd pociągiem
        specjalnym do Więcborka. Szczegóły znajdziemy na plakacie.

  15. W tym roku uroczystość odpustową naszej parafii obchodzić będziemy w sobotę 9 czerwca.
        Nasza Caritas juz dziś zaprasza w dniu odpustu na Festyn Parafialny.

  16. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć  „ Pielgrzyma’ oraz  „ W Rodzinie”.
       
  17. Z kalendarza liturgicznego:
      Wtorek – Św. Urszuli Ledochowskiej
      Czwartek – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
      I Piątek – Św. Justyna, męczennika


  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.05.2018

   
  1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii św.    
      dzieci naszej parafii. O godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe, po którym
      zostanie  wykonane pamiątkowe zdjęcie, a dzieci  I Komunijne otrzymają pamiątkowe
      obrazki. Do piątku włącznie trwa „ Biały Tydzień”. O godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św.
      i nabożeństwo majowe z udziałem dzieci I Komunijnych. W poniedziałek o godz. 17.00 w
      sposób szczególny zapraszamy także dzieci, które 21 maja 2017 r. przystąpiły do I Komunii
      św. W środę, w ramach „ Białego Tygodnia” obchodzić będziemy Dzień Misyjny Dzieci.
      Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na misje św.
      Serdecznie dziękujemy za przygotowanie kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą
      uroczystość. Szczególne podziękowanie składamy Pani Hannie Niciejewskiej za przepiękną
      dekorację naszej świątyni. Dziękujemy rodzicom dzieci I Komunijnych za dar dla naszego
      kościoła, którym jest witraż przedstawiający Sakrament Eucharystii.

  2. W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Oazy Młodzieżowej, a w środę
       o godz. 16.30 – spotkanie Oazy Dziecięcej.

  3. Caritas naszej parafii zaprasza osoby samotne, starsze, na spotkanie integracyjne, które
      odbędzie się w czwartek o godz. 16.00 w naszej salce parafialnej.

  4. W sobotę  o godz. 10.00 odbędzie się zbiórka ministrantów, o godz. 13.00 - spotkanie scholi
      dziecięcej, a o godz. 14.30 – spotkanie scholi młodzieżowej.

  5. W sobotę o godz. 15.00 Ks. Jarosław Burandt, proboszcz parafii Chrystusa Miłosiernego
      w Chojnicach, obchodzić będzie Jubileusz 25-lecia kapłaństwa.

  6. W przyszłą niedzielę Parafia w Nieżychowicach obchodzić będzie uroczystość odpustową
      ku czci Najświętszej Trójcy.

  7. Dnia 8 czerwca odbędzie się w Chojnicach XXI Przegląd piosenki religijnej „ Credo 2018”.
      Do udziału organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież, solistów, zespoły i schole. Zgłoszenia
      należy dokonać do dnia 3 czerwca. Dokładne informacje i regulamin przeglądu znajdziemy
      na stronie: sp1chojnice.szkolnastrona.pl

  8. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie informuje o rozpoczęciu rekrutacji do naszego
      diecezjalnego seminarium na nowy rok akademicki 2018/2019. Kandydaci, w tym również   
      tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 9 lipca na rozmowę kwalifikacyjną
      (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w rektoracie WSD
      odpowiednich dokumentów. Więcej informacji znajdziemy na plakacie i stronie internetowej.

  9. Wspólnota Dzieciątka Jezus z Chojnic zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne, które odbędą
      się na hali sportowej OSiR w dniach od 1 do 3 czerwca.

  10. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer „ Pielgrzyma’ oraz  „ W Rodzinie”.

  11. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii.
       
  12. Z kalendarza liturgicznego:
      Poniedziałek – NMP Matki Kościoła
      Czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
      Sobota – Św. Filipa Neri, prezbitera, Dzień Matki
      Niedziela – Uroczystość Trójcy Najświętszej

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.05.2018

   

   1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe; dorosłych codziennie po wieczornej Mszy św.,
      dzieci - w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. Bierzmowani uczestniczą w
      nabożeństwie majowym  co najmniej dwa razy w tygodniu.  W Chojniczkach nabożeństwo 
      majowe odbywa się  o godz. 18.30. W tym tygodniu w łączności z nabożeństwem majowym
      odmawiać będziemy Nowennę do Ducha Świętego.

  2. We wtorek i czwartek o godz. 17.00 odbędą się spotkania przygotowawcze dla dzieci przed
      I Komunią św.

  3. W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Oazy Młodzieżowej, a w środę
       o godz. 16.30 – spotkanie Oazy Dziecięcej.

  4. W czwartek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej
      Śmierci. Po Mszy św. i majowym odmówimy różaniec do matki Bożej Siedmiu Boleści.

  5. W sobotę  o godz. 11.00 odbędzie się zbiórka ministrantów, o godz. 13.00 - spotkanie scholi
      dziecięcej, a o godz. 14.30 – spotkanie scholi młodzieżowej.

  6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 przeżywać będziemy Uroczystość
      Pierwszej Komunii św. dzieci naszej parafii. Tego dnia o godz. 16.00 odbędzie się
      nabożeństwo majowe, po którym dzieci I Komunijne otrzymają pamiątkowe obrazki.
  W  sobotę odbędzie się spowiedź dzieci I Komunijnych [ o godz. 9.00 – dziewczynki,
      o godz. 10.00 – chłopcy]. Dorosłych zapraszamy do spowiedzi 15 minut przed każdą
     Mszą św. oraz  w sobotę od godz. 17.00 do 18.00.

  7. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską do udziału
      w weekendowym skupieniu „ Żyć Eucharystią ” w dniach 1-3 czerwca 2018 r., które ma służyć 
      pomocą w rozeznaniu drogi życiowej. Zainteresowani zgłaszają się drogą mailową: 
      seminarium@diecezja-pelplin.pl lub telefonicznie: 58 536 17 62. Uczestnicy są proszeni o
      zabranie ze sobą Pisma Świętego. Udział w weekendowym skupieniu jest bezpłatny

  8. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Piasecznie zaprasza dnia 26 maja na konferencję naukową z
      okazji 50 rocznicy koronacji Figury Matki Bożej Piaseckiej. Szczegóły znajdziemy na plakacie.

  9. Wspólnota Dzieciątka Jezus z Chojnic zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne, które odbędą
       się na hali sportowej OSiR w dniach od 1 do 3 czerwca. Więcej informacji znajdziemy na
       plakacie.

  10. Szpital Specjalistyczny w Chojnicach zaprasza we wtorek, 15 maja, od godz. 10.00
        do 17.00 na rekrutację osób do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku.
        Oddanie szpiku jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, bezbolesnym i nie ma
        negatywnego wpływu na dalsze życie. Dawcą szpiku mogą zostać osoby w wieku od 18
        do 50 lat, cieszące się dobrym zdrowiem. W ten sposób możemy uratować życie wielu osób
        chorych na białaczkę. Szczegóły znajdziemy na plakacie.

  11  Kino Kingsajz w Chojnicach zaprasza od 25 maja na trzeci film z cyklu p.t. “Bóg nie umarł:
        światło w ciemności”.

  12. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer czasopisma „ W Rodzinie”.
       
  13. Z kalendarza liturgicznego:
      Poniedziałek – Św. Macieja, apostoła
      Środa – Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika
      Niedziela – Zesłanie Ducha Świętego oraz Misyjny Dzień Chorych


  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06.05.2018

   
  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe; dorosłych codziennie po wieczornej Mszy św.,
      dzieci - w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. Bierzmowani uczestniczą w
      nabożeństwie majowym  co najmniej dwa razy w tygodniu.

      W Chojniczkach nabożeństwo  majowe odbywa się  o godz. 18.30.

  2. We wtorek i czwartek o godz. 17.00 odbędą się spotkania przygotowawcze dla dzieci przed
      I Komunią św.

  3. W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Oazy Młodzieżowej, a w środę
       o godz. 16.30 – spotkanie Oazy Dziecięcej.

  4.  W poniedziałek, wtorek i środę, w ramach dawnych „Dni Krzyżowych”,  będziemy się modlić
       o urodzaje.

  5. W sobotę  o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie scholi dziecięcej, a o godz. 14.30
      – spotkanie scholi młodzieżowej.

  6. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”.

  7. W sobotę 12 maja o godz. 2.15 wyruszy z Kościoła Gimnazjalnego piesza pielgrzymka do
      Wiela. Dnia 19 maja odbędzie się rowerowa pielgrzymka z Chojnic do Wiela. Szczegóły
      znajdziemy na plakacie.

  8. W przyszłą niedzielę Parafia Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach obchodzić będzie
      Uroczystość Odpustową.
       
  9. Z kalendarza liturgicznego:
      Wtorek – Św. Stanisława, biskupa i męczennika
      Niedziela – Wniebowstąpienie Pańskie
     
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. 29.04.2018

   
  1. Ostatnia niedziela kwietnia w kalendarzu duszpasterskim to XII Ogólnopolska Niedziela
      Modlitw za Kierowców. W tym roku przeżywamy ją pod hasłem „W Duchu i Prawdzie”.
      Zachęcamy do modlitwy w intencji  kierowców i wszystkich użytkowników dróg prosząc
      o odpowiedzialne poruszanie się po drogach, wzajemny szacunek i życzliwość.

  2. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa majowe; dorosłych codziennie po wieczornej
      Mszy św., dzieci - w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00.
  W Chojniczkach nabożeństwo  majowe odbywać się będzie przy krzyżu o godz. 18.30.

  3.  W tym tygodniu nie będzie spotkań przygotowawczych dla dzieci przed I Komunią św.

  4. W czwartek , 3 maja, obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej
      Polski. Msze św. w tym dniu odbędą się według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz.
      9.00 odnowimy Milenijny Akt Oddania Polski. Z racji święta  nie będzie I czwartkowej
      „ Godziny Świętej”.

  5. W czwartek o godz. 12.00 w parafii Matki Bożej Królowej Polski zostanie odprawiona
      odpustowa Msza św. w intencji Ojczyzny i Powiatu Chojnickiego.

  6. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Z racji nabożeństwa majowego dla dzieci o godz.
      17.00, na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy od godz. 17.30. O godz. 18.00     
       odbędzie się nabożeństwo I Piątkowe i Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana
      Jezusa. Bierzmowanych zapraszamy na wspólną modlitwę od godz. 17.30.

  Okazja do spowiedzi:
      w środę - od godz. 17.30 do 18.00, w I Piątek  –  od 16.30 do 18.00.

  7. Biskup pelpliński Ryszard Kasyna  udzielił dyspensy od obowiązku zachowania
      wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych  w piątek, 4 maja br.

  8. W I Sobotę wraz z Żywym Różańcem naszej parafii zapraszamy o godz. 8.00 na Mszę św.
      wynagradzającą  Niepokalanemu Sercu NMP i modlitwę różańcową.

  9. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną; Ks. proboszcz odwiedzi
      chorych w I Piątek, ks. Marek - w I Sobotę.

  10. W sobotę o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie scholi dziecięcej, a o godz. 14.30
        – spotkanie scholi młodzieżowej.

  11. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć  „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”.

  12. Tydzień temu na kolektę inwestycyjną zebraliśmy 4786 zł., 5 USD i 1 EUR. Serdecznie
        dziękujemy za złożone ofiary. Już wkrótce rozpoczną się prace przy przebudowie parkingu
        samochodowego na placu pomiędzy plebanią a kościołem.

  13. W sobotę 12 maja o godz. 2.15 wyruszy z Kościoła Gimnazjalnego piesza pielgrzymka do
        Wiela. Dnia 19 maja odbędzie się rowerowa pielgrzymka z Chojnic do Wiela.  Numer
        telefonu, który jest potrzebny, aby zapisać się na pielgrzymkę, znajdziemy na plakacie.

  13. Stowarzyszenie „ Dworek Polski” zaprasza z okazji Święta Konstytucji 3 Maja do Fosy
        Miejskiej na jubileuszową piątą edycję imprezy ” Na Szlaku Kultur Majówka Chojnice 2018”.
       
  14. Z kalendarza liturgicznego:
      Środa – Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
      Czwartek – NMP Królowej Polski
      Piątek – Św. Floriana, męczennika
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. 22.04.2018

    

  1. Dzisiejszą niedzielą „ Dobrego Pasterza” rozpoczynamy w Kościele „Tydzień modlitw                        
      o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego”

  2. W  środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie Oazy Dziecięcej, a w czwartek o godz. 19.00
      spotkanie Oazy Młodzieżowej.

  3. W poniedziałek o godz. 8.30 odbędzie się w plebanii spotkanie Rady Parafialnej.

  4. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej
      Pomocy i nabożeństwo o urodzaje.

  5. We wtorek i w  czwartek o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie przygotowawcze dla dzieci
      przed I Komunią św.

  6. W sobotę o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie scholi dziecięcej, a o godz. 14.30 – spotkanie
        scholi młodzieżowej.

  7. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć  nowy numer „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”.

  8. Z kalendarza liturgicznego:
      poniedziałek – Św. Wojciecha, biskupa i męczennika
      Wtorek – Św. Jerzego, męczennika
      Środa – Św. Marka, ewangelisty
     
  9. W sobotę, 21 kwietnia 2018, Liceum Katolickie im. Jana Pawła II Collegium Marianum w
      Pelplinie organizuje w godz. 10.00 - 13.00 Dzień Otwarty Szkoły. Placówka zaprasza do
      Pelplina tegorocznych absolwentów gimnazjów wraz z rodzicami, a także wszystkich
      zainteresowanych działalnością Szkoły. Szkoła przylega do Katedry Pelplińskiej, mieści się
      przy Alei Cystersów 2  w Pelplinie. tel.: 58 / 536 49 32 www.collegiummarianum.pl

  10. Dnia 28 kwietnia odbędzie się pierwszy raz w Chojnicach „ Droga Światła”. Więcej informacji
        dotyczących  tej modlitewnej inicjatywy znajdziemy na okolicznościowym plakacie.
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. 15.04.2018

   
  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny. W ramach Narodowego Dnia
     Czytania Pisma św., przed Mszą św. o godz. 11.00, odbędzie się nabożeństwo biblijne.

  2.W środę o godz. 16.30  odbędzie się spotkanie Oazy Dziecięcej

  3. We wtorek i w  czwartek o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie przygotowawcze dla dzieci przed
       I Komunią św.

  4. W środę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po
      Mszy św. odmówimy różaniec do Matki Bożej Siedmiu Boleści.

  5. W sobotę o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie scholi dziecięcej, a o godz. 14.30 – spotkanie
        scholi młodzieżowej.

  6. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć  „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”.

  7. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii.
     

  8. W sobotę, 21 kwietnia 2018, Liceum Katolickie im. Jana Pawła II Collegium Marianum w Pelplinie     
      organizuje w godz. 10.00 - 13.00 Dzień Otwarty Szkoły. Placówka zaprasza do Pelplina
      tegorocznych absolwentów gimnazjów wraz z rodzicami, a także wszystkich zainteresowanych 
      działalnością Szkoły. Szkoła przylega do Katedry Pelplińskiej, mieści się przy Alei Cystersów 2   
      w Pelplinie. tel.: 58 / 536 49 32 www.collegiummarianum.pl

  9. Dnia 28 kwietnia odbędzie się pierwszy raz w Chojnicach „ Droga Światła”. Więcej informacji
      dotyczących  tej modlitewnej inicjatywy znajdziemy na okolicznościowym plakacie.
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. 08.04.2018

   

  1.  Parafia Chrystusa Miłosiernego w Chojnicach obchodzi dzisiaj  uroczystość odpustową.

  2. Po Mszy św., racji rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia, odbędzie się zbiórka do puszek
       na cele  charytatywne.

  3. Z racji patronalnego święta „ Caritas”, o godz. 10.00 odbędzie się w plebanii spotkanie
      wolontariuszy Caritas naszej parafii.

  4. W poniedziałek obchodzić będziemy, przeniesioną z 25 marca, Uroczystość Zwiastowania
      Pańskiego. W tym dniu odbędzie się w Chojnicach XVII „ Marsz dla Życia”. Tradycyjnie marsz
      rozpocznie się o godz. 16.00 w kościele MBKP wykładem oraz nabożeństwem przebłagalnym z
      duchową adopcją dziecka poczętego, a zakończy o godz. 18.00 Mszą św. odpustową w Kościele
      Gimnazjalnym. W trakcie „ Marszu dla Życia” w domu zakonnym Sióstr Franciszkanek przy ul.
      Ogrodowej zostanie otwarte  „ Okno Życia”. Uroczystości przewodniczyć będzie Ks. Biskup
      Diecezjalny Ryszard Kasyna. Szczegóły znajdziemy na okolicznościowym plakacie.

  5. W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Oazy Młodzieżowej.

  6. Komitet Organizacyjny Obchodów VIII rocznicy Katastrofy Smoleńskiej zaprasza do naszego
      kościoła we wtorek o godz. 18.00  na Mszę św. sprawowaną w intencji Ojczyzny  i ofiar
      katastrofy smoleńskiej. Po Mszy św., przy pamiątkowej tablicy, odbędą się uroczystości
      z udziałem asysty honorowej żołnierzy 34 Chojnickiego Batalionu Radiotechnicznego.

  7. W środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie Oazy Dziecięcej

  8. Chojnicki Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana zaprasza w środę 11 kwietnia
      na spotkanie z ks. Wiesławem Szuca, który wygłosi wykład nt. Społecznej Nauki Kościoła.
      Spotkanie odbędzie się o godz. 17.00  w salce naszej parafii.
  Natomiast w czwartek, 12 kwietnia, o godz. 19.00 zapraszamy do  parafii Matki Bożej
      Królowej Polski na spotkanie z red. Piotrem Szubarczykiem, z Biura Edukacji Narodowej IPN
      w Gdańsku. Temat spotkania: Polski "gen wolności" -Konfederacja Barska.
        Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza także do wzięcia udziału w wycieczce do
      Gdańska w niedzielę  15 kwietnia. W programie udział we Mszy św. w Kościele św. Brygidy,
      zwiedzanie kościoła (Bursztynowy Ołtarz), a także Muzeum II wojny światowej. Koszt ok 50 zł
      Wyjazd o godz. 7.00,  powrót ok. godz. 19.00 Zgłoszenia u Pani Marii Beger tel 784 232 556
      Ilość miejsc jest ograniczona.

  9.  W czwartek o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie przygotowawcze dla dzieci przed
       I Komunia św.

  10. W sobotę o godz. 8.30 w kościele Matki Bożej Królowej Polski zostanie odprawiona Msza św.
        w intencji Radia Maryja i telewizji Trwam. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce
        parafialnej.

  11. W sobotę o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie scholi dziecięcej, a o godz. 14.30 – spotkanie
        scholi młodzieżowej.

  12. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”.

  13. Z kalendarza liturgicznego:
      Poniedziałek – Zwiastowanie Pańskie – Dzień Świętości Życia
      Wtorek – Dzień modlitwy za Ojczyznę w rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem [ 2010]
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. 01.04.2018


  1. Serdeczne podziękowanie składamy za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. „ Bóg
      Zapłać” wszystkim zaangażowanym w liturgię Triduum Paschalnego.

  2. Jutro, w drugi dzień świąteczny, Msze św. odbędą się wg porządku niedzielnego. Kolekta w tym
      dniu przeznaczona będzie na KUL.

  3. W środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie Oazy Dziecięcej

  4.  W czwartek o godz. 17.00 odbędzie się w kościele spotkanie przygotowawcze dla dzieci przed
      I Komunia św.

  5.  W I Czwartek, wraz z Akcją Katolicką naszej parafii, zapraszamy na „ Godzinę Świętą”.
       O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św., po której odbędzie się wystawienie        
       Najświętszego Sakramentu z modlitwa o powołania i różańcem w intencji Ojczyzny.
       „ Godzinę Świętą” zakończymy śpiewem Apelu  Jasnogórskiego.

  6. W I Piątek od godz. 17.00 do 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. 
      O godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo I Piątkowe i Msza św. Bierzmowanych zapraszamy
      w I Piątek o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00 do 18.00.

  7. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną. Ks. proboszcz odwiedzi chorych
      w I Piątek,  ks. Marek – w I Sobotę.

  8. Żywy Różaniec naszej parafii zaprasza w I Sobotę o godz. 8.00 na Mszę św. wynagradzającą
      Niepokalanemu Sercu NMP i modlitwę różańcową.

  9. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się zbiórka ministrantów, o godz. 13.00 spotkanie scholi
      dziecięcej, a o godz. 14.30 – spotkanie scholi młodzieżowej.

  10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, z racji
        rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia, odbędzie się zbiórka do puszek na cele
        charytatywne.

  11. Za tydzień Parafia Chrystusa Miłosiernego w Chojnicach obchodzić będzie uroczystość
        odpustową.

  12.Tydzień temu na kolektę inwestycyjną zebraliśmy 4540 zł. „ Bóg zapłać” za złożone na cele
        inwestycyjne naszej parafii ofiary.

  13. W poniedziałek, 9 kwietnia, obchodzić będziemy, przeniesioną z 25 marca, Uroczystość
        Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu odbędzie się w Chojnicach XVII „ Marsz dla Życia”.
        Tradycyjnie marsz rozpocznie się w parafii MBKP a zakończy Mszą św. odpustową w Kościele
        Gimnazjalnym. W trakcie „ Marszu dla Życia” w domu zakonnym Sióstr Franciszkanek przy ul.
        Ogrodowej zostanie otwarte  „ Okno Życia”. Uroczystości przewodniczyć będzie Ks. Biskup
        Diecezjalny Ryszard Kasyna. Szczegóły znajdziemy na okolicznościowym plakacie.

  14. Komitet Organizacyjny Obchodów VIII rocznicy Katastrofy Smoleńskiej zaprasza do naszego
        kościoła, we wtorek 10 kwietnia,  na Mszę św. sprawowaną w intencji ofiar katastrofy
        smoleńskiej. Po Mszy św., przy pamiątkowej tablicy, odbędą się uroczystości z udziałem asysty
        honorowej żołnierzy 34 Chojnickiego Batalionu Radiotechnicznego.

  13. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć  „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”.  
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. 25.03.2018


   1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. O godz. 17.15 odśpiewamy ostatnie
      Gorzkie Żale. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się w kościele spotkanie dla kandydatów do
      Bierzmowania.

  3. Liturgię Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 ubogaci dzisiaj swoim śpiewem Trójmiejska Diakonia
      Muzyczna. Jest to zespół wokalny, który już gościliśmy w naszej parafii w  Wielkim  Poście
       i Adwencie. Po Mszy św.  można nabyć płytę z utworami w wykonaniu tego zespołu.

  4. W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Oazy Młodzieżowej, a w środę o godz.
      16.30 - spotkanie Oazy Dziecięcej.

  5. Spowiedź z udziałem spowiedników z dekanatu w tym tygodniu odbędzie się:
      - w poniedziałek – w Parafii Chrystusa Miłosiernego
      - we wtorek - w Parafii Matki Bożej Królowej Polski
      - w środę – w Bazylice.

  6. Wielki Czwartek to dzień Ostatniej Wieczerzy oraz ustanowienia Sakramentu Eucharystii i
      Kapłaństwa. W tym dniu we wszystkich kościołach parafialnych odprawia się tylko jedną Mszę
      św. O godz. 18.00 zapraszamy na Uroczystą Mszę św. Wieczerzy Pańskiej, podczas której
      Komunię św. będziemy przyjmować pod dwiema postaciami. Po Mszy św. do godz. 23.00
      odbędzie się adoracja w ołtarzu wystawienia tzw. Ciemnicy.

  7. Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Chrystusa. Od godz. 8.00 do 18.00 odbędzie się adoracja w
      Ciemnicy. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża. Po liturgii do
      godz. 23.00 odbędzie się adoracja przy Grobie Pańskim. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
      Ofiary złożone w łączności z adoracją przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego
      i innych świętych miejsc.
      W Wielki Piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą będziemy celebrować na ulicach
      naszego miasta. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 20.30 w  kościele Matki Bożej Królowej
      Polski, a zakończy odśpiewaniem Gorzkich Żali w Bazylice.

  8. Wielka Sobota to dzień spoczynku Pańskiego. Od godz. 8.00 do 21.00 odbywać się będzie
      adoracja przy Grobie Pańskim. Na święconkę, czyli błogosławieństwo pokarmów na stół
      wielkanocny, zapraszamy o godz. 11.00, 13.00 i 15.00. Od godz. 15.00 do 16.00 będzie okazja
      do spowiedzi, na którą zapraszamy przybywających na święta z zagranicy. W Wielką Sobotę po
      święconkach można przynieść do zakrystii skarbonki Caritasu z jałmużną wielkopostną.
      Uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej  rozpoczniemy o godz. 21.00. Wigilia Paschalna jest
      najważniejszą liturgią całego roku kościelnego. Liturgia Wigilii Paschalnej, czyli Rezurekcji
      zakończy się procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Na Wigilię Paschalną przynosimy świece.

  9. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. odbędą się tak jak w każdą niedzielę.

  10. W zakrystii można nabyć w cenie 5 zł wielkanocne świece Caritasu, tzw. paschaliki.

  11. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer „ Pielgrzyma”, „ Małego Pielgrzyma”
        oraz „ W Rodzinie”.


   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. 18.03.2018

   1. W poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św.
      w tym dniu odbędą się o godz. 8.00 i 18.00. Zachęcamy do udziału we Mszy św.
       i zachowania świętego charakteru tego dnia także w swoich domach, nie z obowiązku,
       lecz z potrzeby serca. Uroczystość św. Józefa to dzień modlitw za mężczyzn i ojców
       oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie.

  2. W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Oazy Młodzieżowej, a w środę o godz.
      16.30 - spotkanie Oazy Dziecięcej.

  3. W sobotę obchodzić będziemy w Polsce Narodowy Dzień Życia.

  4. W sobotę o godz13.00 odbędzie spotkanie scholi dziecięcej, a o godz. 14.30 spotkanie scholi
      młodzieżowej.

  5. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek
      na kwiaty do Grobu Pańskiego.

  6.  Liturgię Niedzieli Palmowej ubogaci swoim śpiewem Trójmiejska Diakonia Muzyczna, zespół
      wokalny, który już gościliśmy w naszej parafii w Wielkim Poście i Adwencie. Po Mszy św. będzie
      można nabyć płytę z utworami w wykonaniu tego zespołu.

  7. W zakrystii można nabyć w cenie 5 zł wielkanocne świece Caritas. Dochód ze sprzedaży
      paschalików przeznaczony jest na cele charytatywne.
     
  8. Za tydzień, po Mszy św. o godz. 9.00, odbędzie się w kościele spotkanie dla kandydatów do
      Bierzmowania.

  9. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”

  10.  Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii.

  11. Kuria Diecezjalna informuje, że w sobotę, 14 kwietnia 2018 r., w godz. 10.00-15.00, w gmachu
        Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, odbędzie się szkolenie dla fotografów
        i operatorów sprzętu audiowizualnego. Zgłoszenia przyjmowane są w recepcji (furta WSD),
        w dniu rozpoczęcia zajęć. Zgłoszeniem jest pismo, podpisane przez własnego księdza
        proboszcza. Słuchaczami mogą być  osoby uczestniczące w życiu Kościoła i parafii, szanujące
        świętość miejsca i czynności liturgicznych.

  12. Centrum Medyczne „ Salus” na ul. Leśnej 6A zaprasza w poniedziałek 26 marca od godz. 15.00
        do 17.00 na bezpłatne badania wzroku.

  13. W sobotę odbędzie się w naszej parafii spowiedź z udziałem spowiedników z dekanatu. Bardzo
        prosimy, aby skorzystać z tej okazji. W następnych dniach będziemy słuchać spowiedzi w
        innych parafiach naszego dekanatu.

        Spowiedź odbędzie się w sobotę od godz. 8.00 do 9.00 i od godz. 16.00 do 18.00.


  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. 11.03.2018

   

  1. Obchodzimy dzisiaj  Jubileusz 25 - lecia nadania Chojnickiej Farze godności Bazyliki Mniejszej.
     Uroczystej  Mszy św. o godz. 1200 przewodniczyć będzie Prymas Polski  Ks. Abp Wojciech Polak.
    
  2. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcyjne Słowo Boże
      głosić będzie O. Zbigniew Stachowicz, karmelita z Zamartego. Zapraszamy wszystkich w
      poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00 lub 18.00 na Mszę św. z nauką rekolekcyjną.
   W poniedziałek po wieczornej Mszy św. odbędzie się  nauka stanowa dla rodziców.
       W sposób szczególny zapraszamy na to spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych oraz rodziców
      młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. We wtorek i środę po wieczornej Mszy św.
      odbędzie się nauka stanowa dla młodzieży, obowiązkowa dla kandydatów do Bierzmowania. W
      środę, w ostatni dzień rekolekcji odbędzie się kolekta przeznaczona na Sanktuarium Matki Bożej
      Szkaplerznej w Zamartem.

  3. W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Oazy Młodzieżowej, a w środę o godz.
      16.30 - spotkanie Oazy Dziecięcej.

  4. W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.

  5. W sobotę o godz13.00 odbędzie spotkanie scholi dziecięcej, a o godz. 14.30 spotkanie scholi
      młodzieżowej.

  6. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza w czwartek o godz. 16.00 do salki
      parafialnej na spotkanie poświęcone "Golgocie Beskidów".

  7. Pod chórem, u wolontariuszy naszej Parafialnej Caritas, można nabyć w cenie 5 i 10 zł świece
      wielkanocne. Dochód ze sprzedaży paschalików przeznaczony jest na cele charytatywne.
     
  8. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć nowy numer „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”.

  9. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

  10. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Chojnicach zaprasza zainteresowanych uczniów
        w sobotę 17 marca od godz. 10.00 na „ Drzwi Otwarte”. Po reformie oświaty liceum jest
        publiczne. Dopłaca się tylko 100 zł. za zajęcia dodatkowe. Szczegóły znajdziemy na stronie
        internetowej szkoły.

  11. Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych zaprasza na Mszę św. , która odbędzie się w piątek,
       16 marca, o godz. 13.00 w Brusach.

      BISKUP  DIECEZJALNY  ZWRACA  SIĘ  Z  PROŚBĄ  DO  WIERNYCH
  O  PRZEKAZANIE  1%  PODATKU   NA RZECZ  CARITAS


  Umiłowani Siostry i Bracia
  Chrystus wzywa każdego z nas do czynienia miłosierdzia. To zaproszenie i zobowiązanie w sposób szczególny wybrzmiewa w okresie Wielkiego Postu poprzez praktykowanie jałmużny, modlitwy i postu. Staje się również możliwe do realizacji, poprzez przekazanie 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Jedną z organizacji posiadającą taki status jest Caritas Diecezji Pelplińskiej, która wypełnia swoją misję poprzez pomoc ludziom chorym i starszym, kolonie dla dzieci z ubogich rodzin czy jadłodajnie. Szczególną rolę w realizacji tej misji miłosierdzia pełnią wolontariusze, skupieni w parafialnych oraz szkolnych kołach Caritas, którym w tym miejscu serdecznie dziękuję za otwartość i zaangażowanie na rzecz bliźniego.
  Siostry i Bracia, widząc zarówno trudności wielu ludzi, jak i niezwykle wiele dobra, które jest - lub może się stać - Waszym udziałem, pragnę zwrócić się do Was z serdeczną prośbą o ponowny wyraz troski o potrzebujących czyli o wsparcie działań CARITAS Diecezji Pelplińskiej poprzez przekazanie na jej rzecz 1% podatku dochodowego, który pozwoliłby na realizację wielu dzieł miłosierdzia. Niech dopomogą nam w tym słowa Papieża Franciszka z tegorocznego orędzia wielkopostnego: „…bardzo bym chciał, abyśmy, jako chrześcijanie… widzieli w możliwości dzielenia się z innymi naszymi dobrami konkretne świadectwo komunii, jaką żyjemy w Kościele”. W tym miejscu chciałbym również podziękować za ogromną wrażliwość i ofiarność, którą okazujecie wszystkim, którzy potrzebują pomocy, zarówno rodzinom dotkniętym ubiegłoroczną nawałnicą w naszej diecezji, jak i cierpiącym w różnych zakątkach świata.
  Za każdy szlachetny odruch serca składam serdeczne Bóg zapłać i z serca błogosławię.
                                                  Wasz Biskup +Ryszard Kasyna
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. 04.03.2018

   
   1. W ramach inicjatywy „ 24 godziny dla Pana” odbędzie się w Chojnicach adoracja      
      Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi. Adoracja odbędzie się w piątek od godz. 9.30
      do 17.00 w Bazylice oraz w kościele gimnazjalnym w piątek od 18.30 do soboty do godz. 9.30.
  Okazja do spowiedzi podczas piątkowej adoracji:
  -  w Bazylice od godz. 10.00 do 15.00
  -  w Kościele Gimnazjalnym od godz. 20.00 do 24.00.
    
  2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Jubileusz 25 - lecia nadania Chojnickiej Farze
      godności Bazyliki Mniejszej. Uroczystej  Mszy św. o godz. 1200 przewodniczyć będzie Prymas
      Polski Ks. Arcybiskup Wojciech Polak. Informacje o odpustach związanych z Jubileuszem
      Chojnickiej Bazyliki oraz o koncertach, wystawach i spotkaniach związanych z tym wydarzeniem,
      znajdziemy na  okolicznościowym plakacie.

  3.  Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, czyli o Męce Pańskiej:
      - Droga Krzyżowa - w piątek; dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po wieczornej Mszy św.
      - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - w niedziele o godz. 17.15.
      Dla kandydatów do Bierzmowania Droga Krzyżowa jest nabożeństwem obowiązkowym

  4. W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Oazy Młodzieżowej, a w środę o godz.
      16.30 - spotkanie Oazy Dziecięcej.

  5. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się zbiórka ministrantów, o godz13.00 spotkanie scholi
      dziecięcej, a o godz. 14.30 spotkanie scholi młodzieżowej.

  6. W sobotę o godz. 18.00 rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcyjne
      Słowo Boże głosić będzie O. Zbigniew Stachowicz, karmelita z Zamartego.

  7. Na stronie www.edk.org.pl trwają zapisy na pierwszą Chojnicką Ekstremalną Drogę Krzyżową,
      która odbędzie się w nocy z 23 na 24 marca 2018 r. Mapa trasy, jej opis i informacje o Drodze
      Krzyżowej dostępne są na wymienionej powyżej stronie internetowej.

  8. Zachęcamy do nabycia świec wielkanocnych tzw. paschalików Duże paschaliki kosztują 10 zł,
      małe – 5 zł. Dochód ze sprzedaży paschalików przeznaczony jest na cele charytatywne.

  9. W związku z tym, że w tym  roku dzień 25 marca przypada w Niedzielę Palmową, Uroczystość
      Zwiastowania Pańskiego obchodzić będziemy  dopiero w poniedziałek po Oktawie  Wielkanocy 
      tj. 9 kwietnia. W tym dniu odbędzie się w Chojnicach XVII „Marsz dla Życia”. Tradycyjnie Marsz     
      rozpocznie się w parafii MBKP, a zakończy Mszą świętą odpustową w Kościele Gimnazjalnym.
     Tegoroczny „Marsz dla Życia” będzie miał charakter wyjątkowy.  W jego trakcie, w domu
     zakonnym Sióstr Franciszkanek przy ul. Ogrodowej, zostanie otwarte  „Okno Życia”. Poświęcenia
     „ Okna Życia”  dokona Ksiądz Biskup Diecezjalny.
     
  10. Po Mszy św. można u ministrantów nabyć „ Pielgrzyma” oraz „ W Rodzinie”.

  11. Zmarł Śp. Jan Charkowy, z ul. Jarzębinowej 39. Pogrzeb odbędzie się w Ciechocinie. Różaniec
        za zmarłego – w naszym kościele  w sobotę i w niedzielę o godz. 18.50. Dobry Jezu ......


  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. 25.02.2018

   

  1. W dzisiejszą  niedzielę Dzieło Misyjne Diecezji Pelplińskiej przeprowadza akcję „Budujemy  
         kościół JPII w Lusace”, której celem  jest wsparcie materialne budowy nowej stacji misyjnej.  
         Kościół w najbiedniejszej części Lusaki budują misjonarze z diecezji pelplińskiej – ks. Krzysztof
         Mróz i ks. Maciej Oparka. Dzisiejszy numer „Pielgrzyma” w dużej części  poświęcony jest
         misjom. Zostały dołączone do niego cegiełki w formie przekazów bankowych. Po Mszy św.
         odbędzie się także zbiórka do puszek na rzecz polskich  misjonarzy

  2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, czyli o Męce Pańskiej:
      - Droga Krzyżowa - w piątek; dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po wieczornej Mszy św.
      - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - w niedziele o godz. 17.15.
      Dla kandydatów do Bierzmowania Droga Krzyżowa jest nabożeństwem obowiązkowym

  3. W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Oazy Młodzieżowej, a w środę o godz.
      16.30 - spotkanie Oazy Dziecięcej.

  4. W I Czwartek miesiąca wraz z Akcją Katolicką naszej parafii zapraszamy na „ Godzinę Świętą”.
      O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Chrystusie Wiecznym Kapłanie. Po
      Mszy św. odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania i
      różańcem w  intencji Ojczyzny. „ Godzinę Świętą „ zakończymy Apelem Jasnogórskim.

  5. W I Piątek, z racji Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 17.00, nie będzie tradycyjnej adoracji
      Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wotywną o Najświętszym
      Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo I Piątkowe i Droga Krzyżowa dla
      dorosłych.

  6. Okazja do spowiedzi w I Czwartek od godz. 17.30, w I Piątek od 16.30 do 18.00. W pozostałe dni
      tygodnia – 15 minut przed Mszą św.

  7. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalna; ks. proboszcz odwiedzi chorych
      w I Piątek, ks. Marek – w I Sobotę.

  8. Żywy Różaniec naszej parafii zaprasza w I Sobotę o godz. 8.00 na Mszę św. wynagradzającą
      Niepokalanemu Sercu NMP i modlitwę różańcową.

  9. W sobotę o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie scholi dziecięcej.
  10. Tydzień temu na kolektę inwestycyjną zebraliśmy 4728 zł. Serdecznie dziękujemy za złożone
         na cele inwestycyjne naszej parafii ofiary.

  11. Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" oddział w Chojnicach serdecznie zaprasza na
        wystawę "Niedokończone Msze wołyńskie". Wystawa zachęca do wydobycia z zapomnienia
        pamięci o duchownych, którzy ponieśli śmierć za przynależność do Kościoła Katolickiego i
        niesienie posługi wiernym. Niedzielny poranek 11 lipca 1943 r. to początek masowych
        krwawych rzezi na Wołyniu, których pierwszą ofiarą mieli paść duchowni i modlący się w
        świątyni wierni. Wystawa ukazuje sylwetki duchownych męczenników, będących ofiarami
        tamtych strasznych czasów. Organizatorzy wystawy "Niedokończone Msze wołyńskie" chcą
        wypełnić lukę w martyrologium wschodnim i oddać hołd dziesiątkom tysięcy niewinnych ofiar,
        których szczątki nie doczekały się godnego pochówku i upamiętnienia.

  12. „Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego.
         Numer KRS  [ 0000252333] znajdziemy na ulotkach wyłożonych na stoliku pod chórem. Ze
         strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do  
         rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl). Włączmy się jak najliczniej  w to wielkie dzieło
         pomocy  drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera    
         niepełnosprawnych,   chorych i ubogich. Za zebrane w tym roku środki zostaną zakupione
         łóżka rehabilitacyjne dla osób dorosłych. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej  pomocy.
         Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy.       


  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. 18.02.2018

   
  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00, odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców młodzieży,
      która przygotowuje się do Bierzmowania.

  2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, czyli o Męce Pańskiej:
      - Droga Krzyżowa - w piątek; dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po wieczornej Mszy św.
      - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - w niedziele o godz. 17.15.
      Dla kandydatów do Bierzmowania Droga Krzyżowa jest nabożeństwem obowiązkowym

  3. Wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież, zachęcamy do wielkopostnej jałmużny. Temu celowi
      służy  akcja Caritasu „ Skarbonka Miłosierdzia”. Ofiary w ten sposób zebrane przeznaczone
      są na leczenie osób starszych. Skarbonki znajdują się pod chórem na stoliku.  Przynosimy je do
      kościoła pod koniec Wielkiego Postu.

  4. W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Oazy Młodzieżowej, a w środę o godz.
      16.30 - spotkanie Oazy Dziecięcej.

  5. W poniedziałek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej
      Śmierci. Po Mszy św. odmówimy różaniec do Matki Bożej Siedmiu Boleści.

  6. W obliczu tragicznego przedłużania się sytuacji konfliktów w różnych częściach świata, Ojciec 
      Święty Franciszek wezwał cały Kościół, aby piątek 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w
      intencji pokoju w Demokratycznej Republice  Konga i Sudanie Południowym. 

  7. W sobotę o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie scholi dziecięcej, a o godz. 16.00 spotkanie
      scholi  młodzieżowej.

  8. W przyszłą niedzielę Dzieło Misyjne Diecezji Pelplińskiej przeprowadza akcję „Budujemy 
         kościół JPII w Lusace”, której celem  jest wsparcie materialne budowy nowej stacji misyjnej.  
         Kościół w najbiedniejszej części Lusaki budują misjonarze z diecezji pelplińskiej – ks. Krzysztof
         Mróz i ks. Maciej Oparka. Kolejny numer „Pielgrzyma” w dużej części zostanie poświęcony
         misjom i zostaną dołączone do niego cegiełki w formie przekazów bankowych. Za tydzień
         odbędzie się także zbiórka do puszek na rzecz polskich  misjonarzy.

  9. „Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego.
       [ Numer KRS 0000252333] Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać
       darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl). Włączmy się jak najliczniej
       w to wielkie dzieło pomocy  drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie
       wspiera niepełnosprawnych,   chorych i ubogich. Za zebrane w tym roku środki zostaną
      zakupione łóżka rehabilitacyjne dla osób dorosłych. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej
      pomocy. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy”.

  10. Małżonków zapraszamy na „ Spotkania Małżeńskie” poświęcone pielęgnowaniu więzi
       małżeńskiej. Spotkania odbędą się w dniach 2 – 4 marca w Collegium Marianum w Pelplinie.
       Szczegóły znajdziemy na plakacie i stronie internetowej www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl

  11. W minionym tygodniu zamontowano w kościele witraż z symbolem Ducha Świętego.
        Fundatorom tego dzieła -Państwu Magdalenie i Sławomirowi Dorszyńskim z ul. Podlesie,
        składamy serdeczne „ Bóg Zapłać”.

  12. Z kalendarza liturgicznego:
      Czwartek – Katedry Św. Piotra

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. 11.02.2018

   
  1. Przed Wielkim Postem zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja 
      odbędzie się dzisiaj od godz. 13.30 do 18.00 oraz w poniedziałek i wtorek od godz. 8.30 do  
      godz.18.00.

  2. W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy młodzież na spotkanie Oazy.

  3. Spotkanie Oazy Dziecięcej  odbędzie się w środę o godz. 16.30.

  4. W Środę Popielcową rozpoczniemy Wielki Post. W tym dniu, na znak pokuty i nawrócenia, nasze
      głowy zostaną posypane popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli nie tylko
      wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale także dla osób od 18 do 60 roku życia post
      ilościowy, czyli ograniczenie ilości spożywanych bezmięsnych posiłków do trzech, w tym tylko
      jeden do syta. W Środę Popielcową nie ma żadnych dyspens. Pamiętajmy, że Wielki Post jest
      czasem pokuty,  niech więc będzie wolny od zabaw i dyskotek. Zachęcamy, aby ten „ święty
      czas” naznaczyć abstynencją od napojów alkoholowych. Niech motywacją do tego będzie
      również to, że dziś  rozpoczynamy „Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu „.
  Msze św. w Środę Popielcową odbędą się o godz. 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00.

  5. W  Wielkim Poście odprawia się nabożeństwa pasyjne, czyli o Męce Pańskiej:
      - Droga Krzyżowa - w piątek; dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po wieczornej Mszy św.
      - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - w niedziele o godz. 17.15.
      Dla kandydatów do Bierzmowania Droga Krzyżowa jest nabożeństwem obowiązkowym.

  6. Wolontariat zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 19.00.

  7. W sobotę o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie scholi dziecięcej, a o godz. 16.00 spotkanie
      scholi  młodzieżowej.

  8. Za tydzień, w niedzielę  18 lutego, po Mszy św. o godz. 9.00, odbędzie się w kościele spotkanie
      dla rodziców młodzieży obu roczników, która przygotowuje się do Bierzmowania.

  9. „Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego.
       Numer KRS 0000252333 znajduje się na plakacie w gablocie ogłoszeń oraz na ulotkach. Ze
       strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania
       podatku (www.pelplin.caritas.pl). Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy   
       drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych,
       chorych i ubogich. Za zebrane w tym roku środki zostaną zakupione łóżka rehabilitacyjne dla
       osób dorosłych. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każdą pomoc
       serdecznie dziękujemy”.

  10. Małżonków zapraszamy na „ Spotkania Małżeńskie” poświęcone pielęgnowaniu więzi
        małżeńskiej. Spotkania odbędą się w dniach 2 – 4 marca w Collegium Marianum w Pelplinie.
        Szczegóły znajdziemy na plakacie i stronie internetowej www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl

  11. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii.

  12. Przed kościołem można nabyć nowy numer „ Pielgrzyma” oraz   „ W Rodzinie”
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. 04.02.2018 

   

   1. Zakończyła się tegoroczna kolęda. Wizytę duszpasterską przyjęło 1150 rodzin, nie
      przyjęło - 206 rodzin. Nasza parafia liczy obecnie 4 tyś wiernych. Serdecznie dziękujemy
      za życzliwe przyjęcie,  wspólną modlitwę i za złożone przy tej okazji ofiary. Na cele
      inwestycyjne naszej parafii zebraliśmy 9040 zł.

  2. W środę o godz. 8.00 zapraszamy na  Mszę św. sprawowaną o zdrowie i Boże
      Błogosławieństwo dla Ks. Prałata Henryka Cyrzana z ok. 78 urodzin.

  3. W sobotę o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie scholi.

  3.  W sobotę o godz. 8.30 w kościele Matki Bożej Królowej Polski zostanie odprawiona
       Msza św. w intencji Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po Mszy św. odbędzie się 
       spotkanie  w salce parafialnej.

  4. Za tydzień, jak zawsze 11 lutego, we wspomnienie NMP z Lourdes, wraz z całym Kościołem
      powszechnym obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego.

  5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

  6. Przed kościołem można nabyć  „ Pielgrzyma”, oraz  „ W Rodzinie” .

  7. Parafia Bazyliki dniach od 18 do 26 sierpnia organizuje pielgrzymkę samolotowo-autokarową do
       Włoch. W programie nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II oraz grobu św. Ojca Pio . Poza tym
       Rzym – Watykan – Monte Cassino – Monte Sant’ Angelo – San Giovanni Rotondo –
       Serracapriola (grób egzorcysty o. Matteo) – Lanciano – Loreto – Asyż. Jest także jeden dzień
       na wypoczynek nad morzem. Cena 3590 zł. Zapisy i informacje u ks. Marka Bogusza
       (marekbogusz@gmail.com lub 728-461-015).

  8. Z kalendarza liturgicznego:
      Poniedziałek – Św. Agaty, dziewicy i męczennicy
      Wtorek – Św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników z Japonii
      Sobota – Św. Scholastyki
      Niedziela - Światowy Dzień Chorego

  9. W sobotę pożegnaliśmy Śp. Tomasza Łangowskiego z ul. Bytowskiej. Dobry Jezu ...
       OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. 28.01.2018 

   
   
  1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00  Stowarzyszenie „ Dworek Polski” przedstawi w
      naszym kościele program "Staropolskie Kolędowanie". Składa się on z popularnych  kolęd i
      poezji nawiązującej do tradycji Bożonarodzeniowej. Po Mszy św. odbędzie  się zbiórka do
      puszek na działalność stowarzyszenia. Celem tegorocznej zbiórki jest zebranie środków   
      finansowych na zorganizowanie po raz piąty w Chojnicach projektów kulturalnych z okazji Święta
      Konstytucji 3 Maja oraz Święta Niepodległości 11 listopada.

  2. Kandydaci do Bierzmowania wszystkich roczników przynoszą dzisiaj do sprawdzenia indeksy.
      Pamiętajmy, aby indeksy były podpisane.

  3. W ramach obchodów 98 rocznicy powrotu Chojnic do Ojczyzny dnia 31 stycznia przewidziano:
  - godz. 10.30 – Zbiórka przy Bramie Człuchowskiej i złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniająca
                               powrót Chojnic do Macierzy
  - godz.11.00 - Msza św. w Bazylice w intencji Ojczyzny i Miasta
  - godz.12.00 – Recital fortepianowy o tematyce patriotycznej w podziemiach kościoła                    
                         gimnazjalnego
  - 12.50 – Otwarcie wystawy pt.” Drogi do Niepodległości”
  - 13.30 – Turniej pokazowy walk rycerskich w auli Zespołu Szkół przy ul. Nowe Miasto.

  4. W sobotę o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie scholi.     

  5. W I Czwartek miesiąca zapraszamy wraz z Akcją Katolicką naszej parafii o godz. 18.00 na
      Msza św. wotywną o Jezusie Chrystusie Wiecznym Kapłanie. Po Mszy św. odbędzie się
      wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania i różańcem w intencji Ojczyzny. 
      „ Godzinę Świętą „ zakończymy Apelem Jasnogórskim.

  6. W I Piątek miesiąca – 2 lutego- obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki
      Bożej Gromnicznej. Msze św. z obrzędem poświęcenia świec odbędą się o godz. 8.00, 16.30 i
      18.00. Jak zawsze w I Piątek od godz. 17.00 do 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego
      Sakramentu. Dla kandydatów do Bierzmowania adoracja od godz. 17.30 jest obowiązkowa. Po
      Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci I Komunijnych. Okazja do spowiedzi
      w I Piątek  od godz. 16.30 do 18.00. Młodzież Bierzmowaną prosimy o skorzystanie ze
      spowiedzi już w środę lub w czwartek od 17.30 do 18.00. Kolekta w święto Matki Bożej
      Gromnicznej z racji Dnia Życia Konsekrowanego, przeznaczona jest na zakony klauzurowe.

  7. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. ks. proboszcz  odwiedzi chorych 
      w I Piątek, Ks. Marek w I Sobotę.

  8. W I Sobotę miesiąca wraz z Żywym Różańcem zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą
      Niepokalanemu Sercu NMP i modlitwę różańcową. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 8.00
      odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wiernych w chorobach gardła przez wstawiennictwo
      Św. Błażeja.

  9. Przed kościołem można nabyć nowy numer „ Pielgrzyma”,   „ W Rodzinie”  oraz „ Misje Dzisiaj”

  10. Parafia Bazyliki dniach od 18 do 26 sierpnia organizuje pielgrzymkę samolotowo-autokarową do
        Włoch. W programie nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II oraz grobu św. Ojca Pio . Poza tym
        Rzym – Watykan – Monte Cassino – Monte Sant’ Angelo – San Giovanni Rotondo –
        Serracapriola (grób egzorcysty o. Matteo) – Lanciano – Loreto – Asyż. Jest także jeden dzień
        na wypoczynek nad morzem. Cena 3590 zł. Zapisy i informacje u ks. Marka Bogusza
        (marekbogusz@gmail.com lub 728-461-015).

  11. Z kalendarza liturgicznego:
      Środa – Św. Jana Bosko, prezbitera
      I Czwartek Miesiąca
      I Piątek – Ofiarowanie Pańskie, Dzień Życia Konsekrowanego
      I Sobota – Św. Błażeja, biskupa i męczennika
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. 21.01.2018 


  1. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia wielu Bożych Łask, zdrowia i
      pociechy z wnucząt.

  2. W środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie Oazy Dziecięcej.

  3. W piątek od godz.8.30 do 9.00 i od godz.17.30 do 18.00 odbędzie się w naszej parafii adoracja
      Najświętszego Sakramentu  w intencji powołań. W ogrzewanym Kościele Gimnazjalnym adoracja
      w intencji powołań odbędzie się w sobotę od godz. 8.30 do 18.00.

  4. W sobotę o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie scholi.

  5. Kolęda.

   Niedziela - 1/ Strzelecka 38-78
              2/ Strzelecka 47-85

  Poniedziałek – 1/ Chojniczki – Chojnicka 1-22, Jarzębinowa
                           2/ Chojniczki – Chojnicka 26-52, Poprzeczna

  Wtorek –  1/ Chojniczki – Modrzewiowa, Sosnowa
                   2/ Chojniczki – Morozowa, Polna, Parkowa,  Żwirowa, Brzozowa

  Środa - 1/ Chojniczki – Kasztanowa
               2/ Chojniczki - Dębowa

  Czwartek –  1/ Chojniczki – Świerkowa 1-31
                      2/ Chojniczki - Świerkowa 32 – 115

  Piątek -  1/ Chojniczki – Długa, Okrężna
                2/ Chojniczki –Huberta, Gajowa

  Rozpoczęcie kolędy w niedzielę o godz. 14.00, w dni powszednie – o godz. 15.30.

   Sobota [ 27.01.]–- Kolęda w rodzinach, które nie mogły przyjąć kolędy w  wyznaczonym terminie:
          -  od godz. 13.00  w następującej kolejności: Modrzewiowa [ 2 rodziny], Zamieście, Bytowska,
                                       Weterynaryjna, Karnowskiego, Malinowa, Wróblewskiego [ 2 rodziny]        

  6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00  Stowarzyszenie „ Dworek Polski”
      przedstawi w naszym kościele program "Staropolskie Kolędowanie". Składa się on z popularnych   
      kolęd i poezji nawiązującej do tradycji Bożonarodzeniowej. Po Mszy św. odbędzie  się zbiórka do
      puszek na działalność stowarzyszenia. Celem tegorocznej zbiórki jest zebranie środków   
      finansowych na zorganizowanie po raz piąty w Chojnicach projektów kulturalnych z okazji Święta
      Konstytucji 3 Maja oraz Święta Niepodległości 11 listopada.

  7. Przed kościołem można nabyć „ Pielgrzyma” oraz  „ W Rodzinie”

  8. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

  9. W przyszłą niedzielę kandydaci do Bierzmowania wszystkich roczników przynoszą do
      sprawdzenia indeksy. Pamiętajmy, aby indeksy były podpisane. W przypadku nieobecności
      związanej z wyjazdem na ferie prosimy o przekazanie indeksu przez inna osobę.

  10. Z kalendarza liturgicznego:
      Środa – Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
      Czwartek – Św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów
   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. 14.01.2018 

   
  1. W dniach od 18 do 25 stycznia obchodzić będziemy „Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność
     Chrześcijan”.

  2. W środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie Oazy Dziecięcej.

  3. Kolęda.
  14.01. Niedziela - 1/ Jesionowa, Sosnowa
                               2/ Wierzbowa, Daglezjowa, Cisowa, Głogowa, Jodłowa
  15.01. Poniedziałek - 1/ Jarzębinowa 1 – 27, Klonowa
                        2/ Jarzębinowa 28- 43, Dębowa
  16.01. Wtorek - 1/ Herberta, Białoszewskiego, Bratnego, Baczyńskiego
               2/ Gombrowicza, Karolewo
  17.01. Środa -  1/ Zamieście 1-29, Lema
                     2/ Zamieście 30-63, Bieszka, Prusa
  19.01. Piątek – 1/ Bytowska 8-68
                           2/  Bytowska 70-128    
  20.01. Sobota - 1/ Bytowska 11a – 65, Meteorologiczna
                2/ Strzelecka 31-41, Stroma
  21.01. Niedziela - 1/ Strzelecka 38-78
                         2/ Strzelecka 47-85
  22.01. Poniedziałek – 1/ Chojniczki – Chojnicka 1-22, Jarzębinowa
                                     2/ Chojniczki – Chojnicka 26-52, Poprzeczna
  23.01. Wtorek –  1/ Chojniczki – Modrzewiowa, Sosnowa
                              2/ Chojniczki – Morozowa, Polna, Parkowa,  Żwirowa, Brzozowa
  24.01. Środa - 1/ Chojniczki – Kasztanowa
                           2/ Chojniczki - Dębowa
  25.01 Czwartek –  1/ Chojniczki – Świerkowa 1-31
                                2/ Chojniczki - Świerkowa 32 – 115
  26.01. Piątek -  1/ Chojniczki – Długa, Okrężna
              2/ Chojniczki –Huberta, Gajowa
  27.01. Sobota – Kolęda w rodzinach, które nie mogły przyjąć kolędy w  wyznaczonym terminie
                            [prosimy o zgłoszenie ]
      Rozpoczęcie kolędy o godz. 15.30, w niedziele – o godz. 14.00, w soboty o godz. 13.00.

  4. Przed kościołem można nabyć nowy numer „ Pielgrzyma” oraz  „ W Rodzinie”

  5. Z kalendarza liturgicznego:
      Środa – Św. Antoniego, opata
      Piątek – Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. 07.01.2018 

   1. Chojnickie Centrum Kultury i Parafia Bazyliki zapraszają dzisiaj o godz. 17.00 do Kościoła
      Gimnazjalnego na koncert kolęd.

  2/ W sobotę o godz. 8.30 w kościele Matki Bożej Królowej Polski zostanie odprawiona Msza św. w
      intencji Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce parafialnej.

  3. Kolęda.
  07.01. Niedziela  - 1/ Podlesie
                                2/ Weterynaryjna, Porzeczkowa

  08.01. – Poniedziałek - 1/Jaworowa, Czereśniowa, Winogronowa
                                       2/ Śliwkowa, Pomarańczowa, Gruszkowa     
                        
  09.01. Wtorek –1/ Wróblewskiego
                            2/ Wybickiego, Lelewela, Weilanda

  10.01. – Środa - 1/ Borówkowa, Jagodowa
                2/ Wrzosowa, Jaśminowa
            
  11.01. – Czwartek  - 1/ Śniadeckich,  Jeżynowa
                               2/ Długosza

  12.01. – Piątek - 1/ Leśna 6, 8a
                             2/ Leśna 2, 4 

  13.01. - Sobota –  1/ Leśna – pozostałe domy
                       2/ Modrzewiowa

  14.01. Niedziela - 1/ Jesionowa, Sosnowa
                               2/ Wierzbowa, Daglezjowa, Cisowa, Głogowa, Jodłowa

  15.01. Poniedziałek - 1/ Jarzębinowa 1 - 27
                        2/ Jarzębinowa 28- 43, Klonowa, Dębowa

  16.01. Wtorek - 1/ Herberta, Białoszewskiego, Bratnego, Baczyńskiego
               2/ Gombrowicza, Karolewo

  17.01. Środa -  1/ Zamieście 1-29, Lema
                     2/ Zamieście 30-63, Bieszka, Prusa

  19.01. Piątek – 1/ Bytowska 8-68
                           2/  Bytowska 70-128   

  20.01. Sobota - 1/ Bytowska 11a – 65, Meteorologiczna
                2/ Strzelecka 31-41, Stroma

      Rozpoczęcie kolędy o godz. 15.30, w niedziele – o godz. 14.00, w soboty o godz. 13.00.
  W sobotę 27 stycznia odbędzie się kolęda w rodzinach, które nie mogły przyjąć kolędy w
  wyznaczonym terminie [prosimy o zgłoszenie ].

  4. W styczniu kolektę na cele inwestycyjne naszej parafii zastępują ofiary kolędowe.


  5. Przed kościołem można nabyć nowy numer „ Pielgrzyma” oraz  „ W Rodzinie”

  6. W poniedziałek o godz. 10.30 odbędzie się pogrzeb Śp. Danuty Szada Borzyszkowskiej
      z ul Modrzewiowej 21. Różaniec za zmarłą w kaplicy starego szpitala o godz. 18.00. Dobry
      Jezu....